Re: цензії

16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Правда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
Антивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом

Літературний дайджест

Кайф без допінгу

У Ржищеві стартує екофестиваль «Трипільське коло», де кожен може стати художником, знайти собі пару і бути вільним від алкоголю та куріння.

Не кожна літня забава може похизуватися концепцією, розробленою на декілька років наперед. Екофестиваль «Трипільське коло», який вчетверте проходить під Києвом на полях Ржищева, запозичив у наших предків не тільки назву, а й знаки–символи: води, землі, повітря та вогню. Цього року цикл завершується, тож не дивно, що фестиваль буде наймасштабнішим і найнасиченішим на події. Він і раніше не нарікав на скромність і нудьгу. У Ржищеві для відпочинку знаходилося все, чого душа бажає. Та й організатори намагалися продумати програму так, щоб у відвідувачів не було часу сумувати. Цього разу, починаючи від сьогодні, тобто з 1 по 4 липня, «Трипільське коло» обіцяє бути спекотним. Хоча б тому, що фестиваль матиме тематику вогню і всі номери учасників так чи інакше будуть палахкотіти.

Для людей, які ведуть здоровий спосіб життя та яких дратує стадо панкуватих на подібних забавах, вибір «Трипільського кола» буде найвдалішим. За правилами, на території фестивалю заборонено вживати алкоголь, наркотики та курити. На диво, запропонованих розваг — хоч греблю гати. І якщо вже потрапив у ці дні у Ржищев, з тебе, яким би снобом ти від природи не був, зроблять художника. Звісно, заманюють насамперед музичною частиною. Для цього є дві сцени. На великій виступатимуть Mad Heads XL, «Піккардійська терція», яка, до речі, раніше ніколи не брала участі у польових розвагах, «Крихітка», «ДахаБраха» «Атмосфера» та гості з Білорусі «Осіміра» і поляки з гурту «Вадада». Артисти вперше порушать стереотип, що за гонорари вони тільки співають годину–дві, а потім відвідувачі з проханнями дати автограф чи сфотографуватися на пам’ять, їх не «гребуть». Перед тим, як вийти на сцену, вокалісти гуртів увесь день проводитимуть із фестерами. Каша Сальцова та Вадим Красноокий дадуть еколекції про баланс шкоди та здорове харчування з дегустацією мюслів з органічного зерна. Тож буде в кого перейняти досвід вільного від шкідливих звичок життя.

Напередодні вечірньої програми на малій сцені проходитимуть театральні дійства та виступи фольклорних колективів. У Міжнародній школі танців охочі вчитимуться народним єврейським, шотландським, афро–кубинським, арабським, болгарським, англійським та ірландським танцям. Зрозуміло, що молоді люди часто їдуть на фестивалі не так у пошуках розваг і щоб навчитися ліпити горщика чи робити ляльку–мотанку, як завести нові знайомства. Організатори вперше виділили серед майданчиків, де відбуватимуться різноманітні майстер–класи, толоки та ленд–арти, «Територію кохання». Тут, не виходячи за рамки загальноприйнятої моралі, швидко можна знайти собі пару. Новинкою «Трипільського кола» стане також флеш–моб, який збере всіх рудоволосих та позитивних відвідувачів.

Щодо умов проживання, можна не хвилюватися. На території «Трипільського кола» розіб’ють польову кухню та наметове містечко. Хто віддаватиме перевагу ековідпочинку, може спочити в копиці сіна. На любителів комфорту чекатимуть у місцевих садибах.

Квитки на всі чотири дні екофестивалю «Трипільське коло» коштують 150 грн. На два — 80 грн. Для студентів та дітей діятимуть знижки.

Ольга Жук



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери