Re: цензії
- 08.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськСвітлойменність
- 05.11.2025|Віктор ВербичКоли життя і як пейзаж, і як смерть
- 04.11.2025|Дана ПінчевськаГаличани та духи мертвих: історія одного порозуміння
- 04.11.2025|Надія Гаврилюк“Перетворює затамування на захват”: поезія Богуслава Поляка
- 03.11.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськІспит на справжність
- 02.11.2025|Богдан СмолякЗахисник Істин
- 31.10.2025|Володимир Краснодемський, журналіст, Лозанна, ШвейцаріяЯк змосковлювали ментальність українців
- 30.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХудожній простір поезії Мирослава Аронця
- 27.10.2025|Ігор ЧорнийПекло в раю
- 20.10.2025|Оксана Акіменко. ПроКниги. Що почитати?Котел, в якому вариться зілля
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Вусаті поетки і вірші про Луценка — у галереї "Лавра" розпочався "КобзарТ"
28 березня у столичній галереї "Лавра" зібралися самі вусані. Тут розпочався 8-денний фестиваль "КобзарТ".
Молоді українські поети і поетки наклеїли собі вуса, щоб бути подібними до Тараса Шевченка. У залі висять портрети Кобзаря, намальовані на шматках мішковини. Гості сидять на лавах, м´яких кольорових кріслах і просто на підлозі.
"Ми сьогодні всі близькі із Шевченком, бо маємо вуса," каже поетеса Євгенія Чуприна. Із чорними накладними вусами як детектива Еркюля Пуаро, вона охоче позує для фотокамер. "Українська поезія виникла з творчого імпульсу Кобзаря. Якщо сьогодні хтось вважає, що пише українську поезію і не причетний до Шевченка, то він просто лох. Відразу відгукнулась на ідею одягнути вуса, хотіла б щоб у мене було і все інше від чоловіка — я готова експериментувати." Знана своїми еротичними віршами, для цього виступу Євгенія обрала політичний вірш "Зозуля". "Не бійтесь, тут немає ненормативної лексики," - попереджає поетеса і читає: Куй, зозуле, куй! Куй гробарям, куй, поки повстануть померлі, підуть на майдани, розставлять намети."
"Для чоловіка вуса — вторинна статева ознака. Якщо її нема, треба перевіряти первинну," - застерігають жінок ведучі вечора брати Капранови. "Вуса впливають на жінок точно — це перевірено. Цих вусів не торкалася бритва, - Дмитро Капранов гладить свої вуса, — ніколи, це не реклама. Тільки їх поголиш, починає рости щітка, вона колеться, а ці вуса лоскочуться. Із вусами можна отримати і часточку поетичного таланту."
Журналіст і поет Юрко Космина також обрав політичну тематику. Його вірш про випадок, як Юрія Луценка побили беркутівці, а пізніше виявилось, що у крові колишнього міністра ВС був алкоголь, зірвав гучні оплески. "Не треба мені ні угоди з ЄС, ні добрих і чесних законів, у мене сьогодні світоглядний стрес, Луценко заклав за комір. Не варта країна моїх надзусиль, похміллям гірким оповита, мов вирок Майдану луна звідусіль: Луценко вживав оковиту. Тікати чимшвидше, чимдужче гребти подалі з цієї планети, бо що з нами буде, як завтра менти, знайдуть у Кличка сигарети?"
"Мета фестивалю "КобзарТ" — побачити молоде обличчя Шевченка", розповідає куратор акції Богдан-Олег Горобчук. "Ми складаємо пазл образу поета і сьогодні даємо часточку пазла — вуса. Поети читають свої вірші, але через те, що одягають вуса, таким чином ніби приміряють цей образ на себе. У наступні дні матимемо літературний слем: поетичне змагання, коли поет має прочитати вірш блискуче, епатажно, оригінально. В програмі слему обов´язкове читання віршів Шевченка. Гарантую, так Шевченка ще не читали ніколи! Буде реп на вірші Кобзаря."
Катерина Кисельова
Коментарі
Останні події
- 08.11.2025|16:51«Поети творять націю»: У Львові стартував II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 05.11.2025|18:42«Столик з видом на Кремль»: до Луцька завітає один із найвідоміших журналістів сучасної Польщі
- 04.11.2025|10:54Слова загублені й віднайдені: розмова про фемінізм в житті й літературі
- 03.11.2025|18:29Оголошено довгий список номінантів на Премію імені Юрія Шевельова 2025: 13 видань змагаються за звання найкращої книжки есеїстики
- 03.11.2025|10:42"Старий Лев" запрошує на майстер-клас з наукових експериментів за книгою "Енергія. Наука довкола нас"
- 03.11.2025|10:28Юлія Чернінька презентує «Бестселер у борг» в Івано-Франківську
- 02.11.2025|09:55У Львові вийшов 7-й том Антології патріотичної поезії «ВИБУХОВІ СЛОВА»
- 30.10.2025|12:41Юний феномен: 12-річний Ілля Отрошенко із Сум став наймолодшим автором трилогії в Україні
- 30.10.2025|12:32Фантастичні результати «єКниги»: 359 тисяч проданих книг та 200 тисяч молодих читачів за три квартали 2025 року
- 30.10.2025|12:18Новий кліп Павла Табакова «Вона не знає молитви» — вражаюча історія кохання, натхненна поезією Мар´яни Савки
