
Re: цензії
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
"Усі романи про Марс для мене, як комікси від Marvel" - Макс Кідрук розповів про зірки
Письменник з Рівного Макс Кідрук завітав у Черкаси із другою лекцією "Народження і загибель зірок" у рамках свого науково-популярного проекту "Quantum".
У доступній формі він розповів про великий вибух, зорі, про те з чого вони складаються, чому світять, чому народжуються та вмирають.
Інформацію про космос Кідрук збирав протягом років.
"Є величезна прірва між шкільною освітою та тим, що є насправді. Я читаю паралельно одну-дві художні книги і одну науково-популярну. Поступово починаєш вибудовувати в своїй голові уявлення про цей Всесвіт. Основне, що я хотів в лекції, щоб люди зацікавилися, а далі самі почали шукати", – каже письменник.
Багато Максим розповів про наднові (зоря, що раптово збільшує свою світність у мільярди раз, а іноді й більше).
"Ви думали звідки у нас скільки елементів в системі Мендєлєєва? Адже все, що до цього часу утворилося, це: водень, гелій, літій, берилій, вуглець, азот, кисень і трохи заліза…(далі ідеться про спалах наднової) Зоря не просто провалюється. Її ядро стискується з такою силою, що всі маси обвалюються, вдаряються об ядро і розлітається у різні боки. Ми знаємо це, як спалах наднової. Тоді виділяється наскільки багато енергії, що в цьому колосальному вибуху формуються усі інші елементи. Дуже хороший філософський момент. Все, що ви бачите навколо себе, включаючи вас самих, кожен атом вашого тіла, колись сформувався в горнилі старих і надзвичайно масивних зір. Наше Сонце, наша Земля існує 4, 5 млрд. років. Всесвіт – майже 25 млрд. років. Отже, те, що ми з вами стоїмо тут – це означає, що до цього часу тут існувала надзвичайно масивна зоря, яка вибухнула надновою".
Максим поділився, що у нього є ідея написати книжку на космічну тематику, але не наукову фантастику, а щось подібне до трилера, з науковою обґрунтованістю.
"Усі романи про Марс для мене, як комікси від Marvel", – додає письменник.
Вважає, що відкриття про космос є надзвичайно важливими.
"Це наші знання про Всесвіт. Коли Ерстед відкрив теорію електромагнетизму, ніхто не розумів навіщо це. Зараз на цьому будується все: починаючи від телефонів, телевізорів, електродвигунів. Ти ніколи не знаєш, що ти знайдеш і до чого це призведе".
Андрій ЧЕРНЕГА
Коментарі
Останні події
- 18.06.2025|19:26«Хлопчик, який бачив у темряві»: історія про дитинство, яке вчить бачити серцем
- 16.06.2025|23:44Під час «Книжкового двіжу» в Луцьку зібрали 267 892 гривень на FPV-дрони
- 16.06.2025|16:24«Основи» видадуть повну версію знаменитого інтерв’ю Сьюзен Зонтаґ для журналу Rolling Stone
- 12.06.2025|12:16«Видавництво Старого Лева» презентує фентезі від Володимира Аренєва «Музиканти. Четвертий дарунок»
- 07.06.2025|14:54Артем Чех анонсував нову книжку "Гра у перевдягання": ніжні роздуми про війну та біль
- 06.06.2025|19:48У США побачила світ поетична антологія «Sunflowers Rising»: Peace Poems Anthology: by Poets for Peace»
- 03.06.2025|12:21У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
- 03.06.2025|07:14Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
- 03.06.2025|07:10Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
- 03.06.2025|06:51Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA