Re: цензії

25.04.2026|Галина Новосад, книжкова оглядачка, блогерка, волонтерка
«Містеріум»: простір позачасся і прихованих зв’язків
Магія дитинства, або Початок великої дороги
23.04.2026|Віра Марущак, письменниця, голова Миколаївської обласної організації НСПУ
Римована магія буденності: Літературна подорож сторінками книги Надії Бойко «Сорока на уроках»
23.04.2026|Ігор Зіньчук
Пізнати глибше, щоб відновити цілісність
16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, Львів
Дух щемливого чекання
16.04.2026|Олексій Стельмах
Майбутнє приходить зненацька
15.04.2026|Михайло Жайворон
«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Мандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
11.04.2026|Богдан Смоляк
Тутешні час і люди
11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
До себе приходимо з рідними

Літературний дайджест

19.10.2016|10:59|Deutsche WElle

П´ять несподіванок Франкфуртського книжкового ярмарку

Антична святиня із заборонених книжок, "квести" для зустрічей із письменниками та королівські гості. DW дізналася, чим Франкфуртський книжковий ярмарок може здивувати цьогоріч.

Надвечір вівторка, 18 жовтня, у Франкфурті відкрився найбільший у світі міжнародний книжковий ярмарок. Цьогоріч почесними гостями - країнами чи регіонами, які визначають фокус програми ярмарку, - стануть Фландрія і Нідерланди. Велику увагу, таким чином, приділять саме голландській літературі, як минулого року - індонезійській. На захід приїдуть король Нідерландів Віллем-Олександр та бельгійська монарша пара Філіп і Матильда. За п´ять виставкових днів змогу проявити себе отримають більше семи тисяч видавців, літературних агенцій та книготорговців зі ста країн світу. Які новинки здивують відвідувачів?

Почесні гості

"Це те, що ми поділяємо", - так звучить девіз Фландрії і Нідерландів на ярмарку. Очікується, що до Франкфурта прибудуть 99 фламандських і нідерландських письменників, зокрема автор та ілюстратор дитячих книг Тед ван Лісхаут, психолог Ян Де-Леу, романіст Віцке Верстег. Загалом цього тижня покажуть близько 450 новинок. Почесні гості вирішили представити не лише художню літературу, поезію та науково-популярні видання, але і здивувати новими формами книжкового мистецтва. Втім, інтерес до нідерландської літератури в Німеччині і без того великий - з 2014 року близько 130 видавництв придбали права на переклад і публікацію цих книг німецькою.

Святиня заборонених книг

20 жовтня на ярмарку у Франкфурті презентують проект Марти Мінухін "Парфенон книг". Мисткиня та скульпторка з Аргентини планує зібрати близько 100 тисяч творів, які були цензуровані або лишаються забороненими у низці країн. Мінухін закликає видавництва, письменників і звичайних відвідувачів взяти участь у створенні "святині" і пожертвувати "опальні" книги для інсталяції. Видання можна вручити як особисто, так і відправити поштою у Кассель або Афіни. Після цього аргентинська художниця зведе з книг копію Парфенону. Ця святиня покровительки грецької столиці, пам´ятка античної архітектури, уособлює першу демократію у світі.

Готову інсталяцію покажуть у червні 2017 року на відкритті виставки сучасного мистецтва documenta 14 у Касселі. Марта Мінухін уже відома аналогічним проектом: у 1983 році вона збирала видання, заборонені в Аргентині. Після п´ятиденного показу всі томи роздали відвідувачам. За задумом художниці, "Парфенон книг" також згодом розберуть на частини і відправлять книги в довгу подорож. За словами самої Мінухін, "демократія без книг - геть не демократія".

Віва Італія

Серед країн з бурхливим розвитком книжкового ринку Італія посідає одне з провідних місць. Це не могло не відбитися на ярмарку у Франкфурті. Порівняно з минулим роком площа, відведена для представників цієї країни, зросла вдвічі. Стенд має здивувати відвідувачів не лише новим дизайном, але і числом учасників: очікується понад сто видавництв. Цього разу особливу увагу приділять регіонам: у павільйоні зокрема будуть представлені невеликі фірми з Лаціо і П´ємонту.

Нова Біблія Лютера

До 500-річного ювілею німецької Реформації в 2017 році на Франкфуртському книжковому ярмарку представлять оновлену Біблію Лютера - переклад священної книги німецькою, який став основою літературної мови. Нова версія видання зроблена з ініціативи Німецького біблійного товариства. Редагування потребувало близько десяти років. Окрім класичного видання підготовлено ще 14 варіантів із доповненнями - для шкіл та церковних парафій, у шкіряній палітурці з позолоченими краями, у вигляді додатку для смартфона, електронної і аудіокниги. Початок продажів призначений на ранок 19 жовтня.

VIP-тури по ярмарку

Для відвідувачів ярмарку, які приїжджають до Франкфурта, тільки щоб побачити знаменитих письменників і поставити автографи улюблених книгах, цього року в офіційному додатку Frankfurter Buchmesse - 2016 з´явився спеціальний розділ VIP-турів. Віртуальний гід проведе в найпотаємніші куточки книжкових павільйонів, де будуть проходити зустрічі з зірками. Крім того, організатори зробили все, щоб уникнути хаосу, який притаманний великим ярмаркам. У новому застосунку є вбудований навігатор, який підкаже користувачеві, у якому павільйоні і біля якого стенду той перебуває. Крім VIP-турів смартфон допоможе прокласти і тематичні маршрути - наприклад, обійти всі видавництва, які публікують дитячі книжки.

Ксенія Сафронова, Стас Соколов



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

23.04.2026|09:27
Французький джаз в «Книгарня «Є»
22.04.2026|09:51
Стали відомі імена лавреатів Літературної премії імені Ірини Вільде 2026 року
22.04.2026|07:08
«Архіпедагогіка»: у Києві презентують дослідження про фундаментальні коди західної освіти
17.04.2026|09:16
Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
15.04.2026|18:40
Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
15.04.2026|18:25
В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
11.04.2026|09:11
Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
11.04.2026|08:58
Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
07.04.2026|11:14
Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
07.04.2026|11:06
Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах


Партнери