Літературний дайджест

07.04.2017|09:28|Gazeta.ua.

"Важливе саме відчуття, що ми стали вільніші" - Жадан про безвіз

Письменник Сергій Жадан розповів навіщо українцям потрібен безвізовий режим. І що буде, коли Україна отримає його.

Про це він сказав Styler.rbc.ua.

"Безвізовий режим з Євросоюзом потрібен українцям не стільки з практичного, як з ідеологічного погляду. Повинні мати можливість користуватися ним. Важливе саме відчуття, що ми стали вільніші, ніж до цього. Не обов´язково кудись їхати вже завтра. Євроінтеграція України - одна з ключових вимог Майдану. Українці за останні три роки тисячі разів розчарувалися у владі. Надання безвізу безперечно додасть позитиву. Головна пересторога експертів щодо надання безвізу Україні - що за кордон одразу поїдуть багато заробітчан. Цього не станеться. За п´ять років для більшості українців безвіз буде чимось дуже звичним. А не надзвичайною перевагою", - вважає Жадан.

"Статистика говорить, що 40 відсотків громадян ніколи не виїжджали за межі власної області. Це страшна, майже катастрофічна ситуація. Живемо стереотипами. Херсон для нас — це кавуни і все. Насправді там багато цікавого. Але чого саме — ніхто не знає", - говорить письменник Богдан Логвиненко.

6 квітня Європейський парламент розглядатиме питання запровадження безвізового режиму з Україною. Розгляд почали о 13 годині за київським часом. Про надання Україні безвізу на сесії доповідатиме депутат від Болгарії Марія Габріель. Представники ключових фракцій визнали, що Україна впоралась із домашнім завданням. Тож заслуговує на те, аби її громадяни вільно пересувалися Європою. Рішення набуде чинності на 20-й день після опублікування.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

31.05.2026|06:35
Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
31.05.2026|06:21
Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
30.05.2026|15:00
Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
29.05.2026|07:54
Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
29.05.2026|07:50
«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему


Партнери