
Re: цензії
- 03.09.2025|Ольга Шаф, м. Дніпро«Був на рідній землі…»
- 02.09.2025|Віктор ВербичКнига долі Федора Литвинюка: ціна вибору
- 01.09.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиОдухотворений мегавулкан мезозойської ери
- 25.08.2025|Ярослав ПоліщукШалений вертеп
- 25.08.2025|Ігор ЗіньчукПравди мало не буває
- 18.08.2025|Володимир Гладишев«НЕМОВ СТОЛІТЬ НЕБАЧЕНИХ ВЕСНА – ПЕРЕД ОЧИМА СХОДИТЬ УКРАЇНА»
- 12.08.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПолтавська хоку-центричність
- 07.08.2025|Ігор ЧорнийРоки минають за роками…
- 06.08.2025|Ярослав ПоліщукСнити про щастя
- 06.08.2025|Валентина Семеняк, письменницяЧас читати Ганзенка
Видавничі новинки
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
- Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
- Мар’яна Копачинська. «Княгиня Пітьми»Книги | Буквоїд
- "Моя погана дівчинка - це моя частина"Книги | Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
"Ніхто не казав, що письменник має бути вбивцею": Курков і Прилєпін посперечались через АТО
З російських письменників, починаючи з 1920-х років, відкрито ніхто не говорив, що, мовляв, справжній письменник повинен бути вбивцею.
ахар Прилєпін написав есе про те, що всі поважні російські автори були вояками і вбивали - і тільки тому вони стали великими письменниками, починаючи з Льва Миколайовича Толстого. Підвів літературну базу під свою поведінку і позицію воювати на боці терористів ДНР на Донбасі.
Про це сказав український письменник Андрій Курков в інтерв´ю телеканалу "112 Україна". Додав, що шокований рішенням колеги.
Відповідаючи на запитання ведучої Олесі Бацман, як Курков оцінює участь Прилєпіна "в бойових діях з російської сторони, коли він приїхав на українську територію вбивати українських людей", письменник сказав, що все ще намагається зрозуміти мотиви цього вчинку.
"Можна сказати, що чимось Прилєпін близький Едуарду Лімонову за своїм світоглядом, але звідки цей світогляд взявся і чи пов´язане це з тим, що він був професійним контрактним солдатом під час війни в Чечні? Напевно, пов´язане. Тобто людина хоче воювати, і російська держава пригріває тих, хто хоче воювати за неї". - вважає він.
У блозі на "Свободная пресса" Прилєпін відповів Куркову:
"Андрію, по-перше, не есе, а величезну книгу, на вісімсот сторінок. По-друге, не з Толстого починаючи, до якого навіть руки у мене ще не дійшли, а з Державіна починаючи, з Давидова, з Катеніна - до Чаадаєва, Марлінського, Пушкіна. По-третє, нагадаю тобі, що "починаючи з 20-х років", десятки російських письменників брали участь у, як ви сьогодні сказали б, "анексії" Західної України, якою ви так впевнено користуєтеся, як особистою власністю, а так само в "анексії" Західної Білорусії, Прибалтики, Фінляндії тощо - написавши про це сотні віршованих та прозових шедеврів".
"І, нарешті, Андрію, як доросла людина, ти повинен зрозуміти, що такими словами як "вбивця" не варто кидатися", - резюмував він.
Коментарі
Останні події
- 03.09.2025|11:59Український ПЕН оголошує конкурс на здобуття Премії Шевельова за 2025 р
- 03.09.2025|11:53У Луцьку — прем’єра вистави «Хованка» за п’єсою іспанського драматурга
- 03.09.2025|11:49Літагенція OVO офіційно представлятиме Україну на Світовому чемпіонаті з поетичного слему
- 02.09.2025|19:05«Пам’ять дисгармонійна» у «Приватній колекції»
- 27.08.2025|18:44Оголошено ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка-2025
- 25.08.2025|17:49У Чернівцях відбудуться XVІ Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz
- 25.08.2025|17:39Єдиний з України: підручник з хімії потрапив до фіналу європейської премії BELMA 2025
- 23.08.2025|18:25В Закарпатті нагородили переможців VIІ Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- 20.08.2025|19:33«А-ба-ба-га-ла-ма-га» видало нову книжку про закарпатського розбійника Пинтю
- 19.08.2025|13:29Нонфікшн «Жінки Свободи»: героїні визвольного руху України XX століття крізь погляд сучасної військової та історикині