Re: цензії

20.10.2025|Оксана Акіменко. ПроКниги. Що почитати?
Котел, в якому вариться зілля
19.10.2025|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Побачити себе в люстерці часу
19.10.2025|Ігор Чорний
Ковбої, футболісти й терористи
19.10.2025|Марія Кравчук
Третій армійський корпус представляє казку Володимира Даниленка «Цур і Пек»
18.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
«Кожен наступний політ може стати останнім...»
16.10.2025|Наталія Поліщук, письменниця, членкиня НСПУ
Фантастичне й реальне, а також метафора «кришталевого світу» в оповіданні Катерини Фріас «Un anillo misterioso» («Містичний перстень») зі збірки «За синіми і жовтими гардинами» (2025), Іспанія
16.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Поети помирають уранці
08.10.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Зазирнути в задзеркалля
06.10.2025|Ігор Зіньчук
Цікаві історії звичайних слів
28.09.2025|Петро Гармасій
Перестати боятися…

Літературний дайджест

23.04.2018|08:28|Gazeta.ua.

Дара Корній розповіла, чому написала про українських міфічних істот

Українська письменниця Дара Корній презентувала книгу "Чарівні істоти українського міфу" 21 квітня на книжковому фестивалі в Черкасах.

На зустріч прийшли близько 150 людей. Пів години стояла черга за автографом, багато фанатів фотографувалися із авторкою.

Книга коштує 219 грн, має 320 сторінок та подарункове оформлення - кольорові ілюстрації. У виданні йдеться про фантастичний світ та різновиди чарівних істот праукраїнської міфології, які за різними джерелами дослідила Дара Корній.

"Під час роботи дізналася, що українці нараховували 27 різновидів мавок. Від усіх допомагає один оберіг, який є в кожній жіночій сумочці. Цікаво, що мавки жінок не чіпають, можуть нашкодити лише чоловікам. У моєму дитинстві траплялися містичні випадки. Наприклад, одного разу заблудилася в лісі, коли пішла по гриби. Мені було 8 років. Почала кликати: "Будь ласка, допоможіть". Раптом побачила молоду дівчину, яка каже: "Тихенько будь, іди тією стежкою". Я сказала, що піду за нею, але вона не дозволила. У мавок зі спини видне їх нутро, вони ніколи не повертаються до людей задом. Вона мене вивела з лісу, а коли я обернулася подякувати, то її не стало. Розумію, що це могла бути дівчина з села, але хочеться вірити, що мавка", - розповідає Корній.

Також письменниця згадала, що на презентації книги траплялися цікаві випадки.

"Одного разу прийшов дивний чоловік. Я його помітила ще з початку презентації. Після заходу підійшов і сказав: "Ви не хотіли б з нами познайомитися ближче?" Залишив свій телефон та е-мейл. Я не дзвонила, деякі речі мають залишатися таємницею. Іноді питають, навіщо я про це пишу, витягую назовні. Відповідаю, що кожній дитині розповідають казки на ніч, а це те ж саме. Якби розповісти правдиво про Колобка, то теж можна злякатися".

Наступна книга Дари Корній називатиметься "Сузір´я дів". З´явиться у продажу із кінця квітня.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

21.10.2025|11:27
У Луцьку презентували посібник із доступності для культурних подій
21.10.2025|09:36
Любомир Стринаглюк презентує у Львові збірку поезії «Докричатися до живих»
20.10.2025|18:59
Коти, книжки й доброта: у Києві проведуть благодійну зустріч із притулком «Мурчики» і презентують «Таємничий світ котів»
20.10.2025|15:43
Роман «Укриття» Людмили Петрушко: гімн добру і силі духу
19.10.2025|19:30
«Їжа як комунікація»: У Відні презентували книги Вероніки Чекалюк
19.10.2025|10:54
Поети творять націю: у Львові 8-9 листопада відбудеться II Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
18.10.2025|10:36
"Дівчина з кулею": В США вийшла англомовна збірка віршів української поетки Анни Малігон
17.10.2025|18:42
Екранізація бестселера Андрія Куркова «Сірі бджоли» виходить у прокат: спецпоказ у «Жовтні» з творчою групою
17.10.2025|17:59
"Основи" презентують "Довгу сцену": Театральна серія відкриває трагічну історію "Маклени Граси" Куліша та її сучасний римейк Ворожбит
17.10.2025|16:30
Стартував передпродаж «Книги Еміля» — нового роману Ілларіона Павлюка


Партнери