
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
Таємниці популярності книг Кім Слейтер, або Чому важливо ніколи не здаватися
Кім Слейтер – популярна британська письменниця, книги якої люблять та читають в усьому світі. Літературний шлях Слейтер був далеко не простим: численні відмови від видавництв, сумніви у власних силах… Але авторка не здавалася, і її віра та наполеглива праця принесли бажані результати. Дебютна книжка Кім Слейтер «Розумник» отримала 10 відзнак і була номінована на 24 літературні премії.
Сьогодні дві книги Кім перекладені українською мовою – «Розумник» та «928 миль від дому» («Видавництво Старого Лева»). Ці історії знаходять усе більше вдячних читачів. Цікаво дізнатися, які ж таємниці такої популярності книг Кім Слейтер.
«928 миль від дому»
Головний герой історії – 14-річний Калум Брукс. Він живе у маленькому містечку Ноттінґемі (цікаво, що у цьому місті проживає й сама авторка книги). Калум вважає, що тільки поза межами цього міста – справжнє життя. Хлопець не йме віри, що хтось із такого маленького провінційного містечка може стати відомим письменником, актором чи спортсменом.
Калум мріє стати сценаристом, але йому бракує віри у себе, у власні сили. А ще хлопцю не вистачає підтримки. Калум мешкає з татом, а той залишає сина самого вдома на цілі тижні.
Калум мріє стати сценаристом, але йому бракує віри у себе, у власні сили. А ще хлопцю не вистачає підтримки. Калум мешкає з татом, а той залишає сина самого вдома на цілі тижні.
Калум страшиться самотності і тому залежний від думки своїх шкільних друзів. Хлопець боїться їх втратити, навіть якщо відчуває: вони давно вже пішли різними шляхами. Та попри це, коли його однокласники знущаються із новачка Сергія, Калум не знаходить у собі сили протистояти їм.
І, начебто замало Калуму проблем у школі, ще й тато приводить додому незнайому жінку із її сином (до речі, тим самим новачком Сергієм) і повідомляє, що тепер вони будуть жити усі разом.
Калум відчуває злість та роздратування. Чому ці незнайомці мають жити у його домі? Чому він має ділити свою кімнату з кимось? Чому ці іммігранти не повернуться назад додому, у Польщу?
А що таке взагалі дім? Просто географічні координати? Крапка на мапі? Чи, може, дім – це місце у твоєму серці, яке тебе захищає і оберігає, хай де би ти був? Є багато питань, відповіді на які Калуму доведеться для себе з’ясувати.
Калум немов йде по вузькій стежинці між добром та злом, і ще точно не вирішив, куди ж йому податися й на який бік перейти.
Методом спроб та помилок підліток вчитиметься формувати і відстоювати власне «Я», відрізняти добро від зла, розуміти емоції та потреби інших. Бачити чужий біль і допомагати. Бо, зрештою, комусь може бути набагато гірше, ніж тобі.
Це щира і захоплива історія про самотність та дружбу, яка не має ціни. Про проблеми імміграції та булінг, упередження та кліше. Але, не зважаючи на такі складні теми, ця книга вчить й вірити у власні мрії.
«Ти маєш що сказати, Калуме. І що показати іншим, – вона прикладає долоню до грудей. – Якщо те, що в тебе отут (в серці), ти зумієш викласти на папері, у тебе вийде щось дуже особливе. І цінне».
Шлях до мрії буває складним. Але потрібно вірити у свій успіх, творити від щирого серця і йти вперед, навіть маленькими кроками.
Ця книга про те, що ми усі рухаємось до кращої версії себе. Шукаємо себе і своїх. І місце, яке зможемо назвати домом.
«Розумник»
Місце розгортання подій цієї історії – те саме містечко Ноттінґем. Головний герой – 12-річний школяр Кіран Вудз. У нього немає друзів-однолітків, натомість він товаришує із безхатченками, а замість затишних вечорів у колі сім’ї хлопець тиняється вуличками рідного міста.
Кіран відрізняється від своїх однокласників. Він має проблеми із соціалізацією, розпізнаванням емоцій інших, співчуттям та емпатією. Кіран самотній. Однолітки частенько ображають його, тому поза школою він намагається не потрапляти їм на очі. А вдома хлопець ніколи не відчуває себе у безпеці, адже може отримати на горіхи від звідного брата або вітчима.
Не усі помічають, який Кіран талановитий. Він прекрасно малює. І саме у творчості він знаходить розраду та втіху, натхнення, наповнення життєвими силами. Його кумир у царині мистецтва – Лоренс Стівен Лоурі (дуже цікаво, читаючи книгу, паралельно дивитися в інтернеті на ті картини, які згадуються в тексті: «Острів», «Чоловік з Манчестера», «Морський пейзаж, 1960» й інші). Читати розмірковування Кірана про мистецтво й життя –захопливо. Його мислення глибоке й нестандартне.
Кіран допитливий та спостережливий, тому помічає дрібниці, на які інші не звертають уваги. І коли у його тихому містечку, де ніколи нічого не трапляється, стається злочин, Кіран бере справу у свої руки: описує та змальовує місце події, малює портрети свідків, бере свідчення у підозрюваних.
У ході розгортання історії Кірану доведеться розкрити не одну таємницю: наприклад, чому до нього не приходить, як раніше, бабуся? І що за підозрілі типи навідуються вночі до його вітчима? Кіран не був би самим собою, якби не розгадав ці загадки.
Ця історія вчить людяності та толерантності, доброго ставлення до себе та до інших. «Не будь байдужим» – ось головне гасло цієї книги, яка поєднує у собі і захопливий детективний сюжет, і сімейну драму, й історію дорослішання унікального, дивовижного хлопчика.
Таємниці популярності книг Кім Слейтер у щемких, проникливих, життєвих та реалістичних історіях, які залишаються у серці та пам’яті на довго. Адже вони – про підлітків, які стикаються із важкими ситуаціями та станами: цькуванням, самотністю, зневірою, – але не здаються. Шукають вихід із лабіринту незгод та проблем. І, що надзвичайно важливо, обов’язково його знаходять!
Владислава Дудник
Коментарі
Останні події
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
- 29.06.2025|13:28ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва