Re: цензії

13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
26.05.2025|Ігор Зіньчук
Прагнення волі
26.05.2025|Інна Ковальчук
Дорога з присмаком війни
23.05.2025|Ніна Бернадська
Голос ніжності та криці
23.05.2025|Людмила Таран, письменниця
Витривалість і віру маємо плекати в собі
15.05.2025|Ігор Чорний
Пірнути в добу романтизму
14.05.2025|Валентина Семеняк, письменниця
Міцний сплав зримої краси строф

Літературний дайджест

09.10.2015|13:04|Gazeta.ua.

"Не люблю ці 84% росіян, які закликають вбивати українців" - Нобелівський лауреат Алексієвич

Лауреат Нобелівської премії з літературиза 2015 рік білоруський письменник Світлана Алексієвич заявила, що любить гуманітарний російський світ, але не любить "русский мир" політиків, передає білоруська служба "Радіо Свобода".

"Той світ, перед яким схиляється вся планета. Перед тією літературою, балетом, великий музикою – так, я люблю цей світ. Але я не люблю світ Берії, Сталіна, Путіна, Шойгу. Це не мій світ", – заявила вона.

Письменниця зазначила, що вручена їй Нобелівська премія є наслідком накопиченої радянської та пострадянської культури.

"Культури білоруської, російської. Це ж все-таки я писала 30 років", – пояснила вона.

Алексієвич додала, що дехто і в Білорусі заявляє, що вона ненавидить не тільки владу, але і білоруський народ.

"Я думаю, ніхто не любить правду. Я кажу те, що думаю. Я люблю російський народ, я люблю білоруський народ, мої родичі з боку батька були білоруси, мій улюблений дідусь... Так що я відчуваю, що це моя батьківщина, моя земля. І в той же час моя бабуся, моя мати – українки. Я дуже люблю Україну. І коли я недавно була на Майдані і бачила фотографії "Небесної сотні", я стояла і плакала. Це теж моя земля. Так що ні, це не ненависть... Важко бути чесною людиною в наш час. І треба не піддаватися цьому угодовству, на яке тоталітарна влада завжди розраховує. Я люблю таку книгу "Совість нацистів". Там про те, як фашизм вповзав у життя німців в 30-ті роки. Спочатку, коли німцям говорили: не ходи до того лікаря, не ходи до того кравця, вони навпаки йшли до єврейських лікарів. Але дуже потужно працювала машина, натискала на кнопки найпримітивніші. Те, що ми сьогодні бачимо, особливо в Росії, за 10 років вони зробили зовсім інший народ", – заявила вона.

Алексієвич додала, що "не любить 84% росіян, які закликають вбивати українців" і наголосила , що частина України була "окупована і захоплена" іншою країною.

Сьогодні Лауреатом Нобелівської премії з літератури стала народжена в Україні білоруська письменниця Світлана Алексієвич.



Додаткові матеріали

08.10.2015|14:05|Події
Нобелівську премію з літератури отримала уродженка Івано-Франківська Світлана Алексієвич
Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич: "Бандерівці" врятували моє життя
Світлана Алексієвич: "Ми – суспільство жертв"
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

12.06.2025|12:16
«Видавництво Старого Лева» презентує фентезі від Володимира Аренєва «Музиканти. Четвертий дарунок»
07.06.2025|14:54
Артем Чех анонсував нову книжку "Гра у перевдягання": ніжні роздуми про війну та біль
06.06.2025|19:48
У США побачила світ поетична антологія «Sunflowers Rising»: Peace Poems Anthology: by Poets for Peace»
03.06.2025|12:21
У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
03.06.2025|07:14
Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
03.06.2025|07:10
Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
03.06.2025|06:51
Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA
03.06.2025|06:50
Дух Тесли у Києві
30.05.2025|18:48
«Літературний Чернігів» на перехресті часу
27.05.2025|18:32
Старий Лев презентує книгу метеорологині Наталки Діденко «Тролейбус номер 15»


Партнери