Літературний дайджест

15.12.2015|10:30|Gazeta.ua.

Андрій Бачинський написав повість за два тижні

"Дитячою книгою року Бі-Бі-Сі" стала повість "140 децибелів тиші" 47-річного Андрія Бачинського.

Він отримав 1 тис. фунтів стерлінгів — близько 36 тис. грн. До короткого списку дитячого конкурсу увійшли три книжки. Решта фіналістів — "Мені не потрапити до "Книги рекордів Гіннеса" Оксани Лущевської та "Івасик Телесюк" Антона Сіяники.

— Ми із сином багато разів зупинялися на сторінці, де намальована хатка на курячих ніжках. Саме з цієї книжки він дізнався, що там живе Баба Яга, — каже учасниця журі видавничий редактор Бі-Бі-Сі 35-річна Марта Шокало про книжку "Івасик Телесюк". — Мені здається, по ній буде гарно вчитися читати. Але інколи автор старається занадто осучаснити давно відомих героїв. Наприклад, у нього Баба Яга — вегетаріанка і все робить за фен-шуєм. Важко пояснити дитині, що таке фен-шуй. Також різонула фраза, коли Івасик Телесюк закричав: "Ура, я маніяка завалив!"

Повість Андрія Бачинського "140 децибелів тиші" розповідає про життя глухонімих дітей в інтернаті. Автор написав її за два тижні.

— Сумнівався, чи варто обирати головними героями дітей, які мають вади, — говорить Бачинський. — Не знав, як мову глухонімих можна передати в тексті. Бо вона дуже специфічна — немає відмінків, метафор. Вона дуже пряма, чесна й відверта. Боявся, що текст вийде сухий. Головна героїня має прототип.

"Дитячою книжкою Бі-Бі-Сі" торік стала пригодницька повість "Дракони, вперед!" Катерини Штанко.

Олександра ВАСИЛЬЄВА



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

31.05.2026|06:35
Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
31.05.2026|06:21
Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
30.05.2026|15:00
Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
29.05.2026|07:54
Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
29.05.2026|07:50
«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему


Партнери