Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень

Літературний дайджест

Костянтин Москалець про збірку «каміньсадліс» Ірини Шувалової

Осінь — час віршів, старих фотографій і тиші. Тому новинка поетки Ірини Шувалової «каміньсадліс», яка днямивийшлау «Видавництві Старого Лева», потішить усіх, хто любить зазирати вглиб історій. З родинних фотографій авторки Вікторія Черняхівської зробила колажі, які гармонійно доповнюють тексти.

Письменник, літературний критик Костянтин Москалець у передмові до збірки тепло відгукується про творчість Ірини Шувалової:
 
«Вірші Шувалової аж просяться бути покладеними на музику, бути співаними вголос, і дуже дивно, що досі ніхто цього не зробив. Суцільна просотаність її найкращих поезій розмаїтими ритмами, трепетне, щоб не сказати побожне, ставлення до звуку і звукопису нагадують про споконвічні джерела співу, вільні від пов’язаності письмом, бо ж бурхають вони в своїй оголеності за законами серця, а не граматики, перебудовуючи видимий світ на світ чутний і відчутний.
 
Смак віршів Шувалової тамує спрагу постпостмодерної людини, повертаючи до цінності того, що стається вперше або насправді востаннє.
 
"Камінь", "Сіль", "Поріг", "Сад", "Глиняне серце", "Ліс" — ці прості, часто односкладові, як видих, назви розділів та підрозділів книжки Ірини Шувалової повертають нас до істини первозданності, до смаку моря поезії, з якого ми вийшли, до порогу дому, який покинули, до осердя серця, що його все життя носимо із собою як заповітний corazón і вченого ворона або ж як неповторну, неймовірну, нестерпну долю бути поетом».


коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери