Події

11.02.2013|08:45|Буквоїд

Бригинець оголосив Азарову ультиматум

Як відомо,однією з версій займання пожежі, що сталася в Гостинному дворі, є коротке замикання в кабінеті орендаря - науково-дослідного інституту «УкрНДІпроектреставрація». Іншою версією є підпал.

Впевнений, що пожежа в Гостинному дворі є підставою притягнути його орендарів-«ре конструкторів» до кримінальної відповідальності або за статтею ст. 367 ч. 2 КПК за службове недбальство з тяжкими наслідками, або за ст. 29. Закону  України «Про охорону культурної спадщини» щодо нищення, руйнування чи псування пам`яток історії або культури.

В мене немає жодних сумнівів, що стосовно Гостинного двору був здійснений злочин. У випадку підтвердження версії короткого замикання можна говорити про застосування до орендаря приміщення ст. 367 ч. 2 КПК. За підтвердження версії підпалу, мова йтиме про порушення ст. 298 Закону України «Про охорону культурної спадщини».  Питання в іншому: чи наважаться «силовики» відкрити кримінальну справу проти забудовника, якого «кришує» влада?

На моє переконання,  підтвердження будь-якої з обох версій пожежі у Гостинному дворі, дає підстави припинити угоду з орендарем, що потрібно зробити негайно. По-друге, приміщення Гостинного двору якнайшвидше треба передати київській громаді, оскільки ніхто крім неї не знає, як розпорядитися долею Гостинного двору. І третє - виділити кошти на реставрацію Гостинного двору.

Оскільки саме Кабмін винен у тому, що Гостинний двір незаконно втратив статус пам´ятки на момент передачі його орендарю, і, як наслідок, був переданий під реконструкцію (а не реставрацію), то я звернувся до Прем´єр-міністра М. Азарова з вимогою припинити «реставраторам» орендну угоду і передати приміщення київській громаді. Кияни в свою чергу, впевнений, доможуться того, щоб київська влада перетворила Гостинний двір у культурний центр.

А також вимагаю, щоб Кабмін не чекав поки відшкодування за пожежу в судовому порядку буде стягнуте з орендатора, а цільовим призначенням виділив фінансовий ресурс не лише на ремонт спаленої частини Гостинного двору, але й на реставрацію всієї споруди. В іншому разі М. Азаров нестиме персональну відповідальність за подальший розвиток подій.

Хоча відповідальності стосовно того, що вже сталося М.Азарову в будь-якому випадку не уникнути.

Адже в парламенті зареєстровано проект Постанови Верховної Ради України «Про створення Тимчасової слідчої комісії з приводу розслідування порушень пам´яткоохоронного законодавства та встановленої законодавством процедури при прийнятті рішення щодо виключення будівлі Гостинного двору у м. Києві із списку пам´ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави».

Олександр Бригинець



Додаткові матеріали

10.02.2013|17:02|Події
Гостиний двір після пожежі. Шокуюче фото!
09.02.2013|10:20|Події
Сьогодні вночі горів Гостиний двір. ВІДЕО
Силовики напали на захисників Гостинного двору! Терміново!
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
21.05.2026|13:01
Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
19.05.2026|17:27
Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
19.05.2026|17:21
Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак
19.05.2026|17:19
Чех, Павлюк, Дронь: 7-9 серпня на BestsellerFest у Львові приїдуть найкращі письменники України
18.05.2026|13:25
Анна Багряна. "Лист додому"


Партнери