Re: цензії
- 01.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськУсе, що entre-nous* … (ніщо)
- 23.01.2026|Віктор Палинський…І знову казка
- 23.01.2026|Ніна БернадськаХудожніми стежками роману Ярослава Ороса «Тесла покохав Чорногору»
- 20.01.2026|Ігор ЧорнийЧисті і нечисті
- 18.01.2026|Ігор ЗіньчукПеревірка на людяність
- 16.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЗола натщесерце
- 16.01.2026|В´ячеслав Прилюк, кандидат економічних наук, доцентФудкомунікація - м’яка сила впливу
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
- 12.01.2026|Микола ГриценкоВитоки і сенси «Франкенштейна»
- 11.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДоброволець смерті
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Дмитро Табачник нагадує группенфюрера Мюллера – Кокотюха
24 грудня Віктор Янукович попри протести громадськості знову призначив Дмитра Табачника міністром освіти та науки, молоді та спорту у новому уряді Миколи Азарова. Як вважає письменник Андрій Кокотюха, це означає, що у такий спосіб Табачнику віддали на відкуп Міносвіти, аби не плутався під ногами.
Про це він заявив у коментарі для порталу «Буквоїд».
- Призначення, точніше - повернення Дмитра Табачника на посаду головного освітянина означає насамперед одне: Віктору Януковичу як єдиному, хто «рєшаєт вопроси» в Україні, абсолютно по цимбалах, що буде з освітою та наукою в нашій з вами країні. Виконуючий обов´язки голови держави (Янукович давно є таким, а не справжнім Президентом, бо національні інтереси України його не обходять) в буквальному розумінні цього слова не знає, що таке освіта і що він та його ближнє коло можуть з цього мати. Ті гроші, які в освітянській сфері може наколядувати і вже наколядував Табачник, іншим урядовцям не потрібні, не той масштаб. Табачник же дріб`язковий, йому цього цілком вистачить. Фактично йому віддали на відкуп Міносвіти, аби не плутався під ногами.
В світлі останніх подій я не схильний думати, що Табачник - така вже «рука Москви». Швидше за все, він свою справу зробив і тепер нагадує мені своєю поведінкою группенфюрера Мюллера з літературного твору «Сімнадцять миттєвостей весни». Там Борман якось наголосив Штірліцу: «Мюллер всё время пытается сделать мне любезность. Это начинает надоедать». Тобто, за аналогією, Табачник як російський націоналіст в українському міністерстві освіти державу Росія насправді більше не цікавить, це відпрацьований матеріал, треба чогось новенького. Хоч Медведчука... Але самого Табачника сусідня держава цікавить, і то дуже - саме тому він всіма силами намагається робити в її бік реверанси - як Мюллер Борману напередодні краху. До нього влада просто звикла, і в світлі фізіологічного неприйняття змін його залишили на місці.
Нарешті, це не узгодження з Москвою (хоча просто можуть лонгуватися давніші домовленості), а насамперед небажання «основної» влади робити хоча б щось для втіхи так званої опозиції. Адже навіть якби на місце Табачника посадили ще менш компетентну особу - хоча важко уявити когось некомпетентнішого, хіба раптом там опиниться Олесь Бузина, - все одно почнуться народні гуляння: мовляв, Табачник нарешті геть... Вийшло, як із можливим призначенням Ганни Герман на посаду міністра культури: культурі вже гірше не стане, як гірше освіті вже не буде. Дна досягнуто. Тому пропоную не вважати Табачника міністром, а вчителям прошу передати циганською поштою: якість освіти кожного учня в кожному класі залежить від його, вчителя, персональної громадянської позиції. Вказівки таких, як Табачник, можна просто не виконувати. За це не розстріляють.
Додаткові матеріали
- Табачник має піти! Звернення представників української інтелігенції
- Табачнику вручать відро з помиями
- Дмитро Табачник належить до найбільших уродів, - Сергій Пантюк
- Дмитро Табачник не хоче, аби у школах була «Історія України»?
- Герман пообіцяла Шкляреві Шевченківську премію
- Табачник хоче повернути до шкіл російську літературу
- Табачник обіцяє не виокремлювати російську літературу у школі
- Рішення Табачника щодо української мови – це просто помста Вакарчуку і Ющенку, – Андрій Курков
- Завтра Табачник вручить премію ім. Лесі України
- Дмитро Табачник написав книгу про полководців на 700 сторінок
- Д.Табачник, В. Воронін. «Вбивство Симона Петлюри»
- В ведомствеТабачника отказались от «Секса для школьников»
- "Янукопедия": кто окружает Виктора Януковича
Коментарі
Останні події
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
- 23.01.2026|18:01Розпочався прийом заявок на фестиваль-воркшоп для авторів-початківців “Прописи”
- 23.01.2026|07:07«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 22.01.2026|07:19«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 21.01.2026|08:09«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 20.01.2026|11:32Пішов із життя Владислав Кириченко — людина, що творила «Наш Формат» та інтелектуальну Україну
- 20.01.2026|10:30Шкільних бібліотекарів запрошують до участі в новій номінації освітньої премії
- 20.01.2026|10:23Виставу за «Озерним вітром» Юрка Покальчука вперше поставлять на великій сцені
