Головна\Події\Презентації

Події

28.02.2013|11:50|Буквоїд

Відкривається «Несподіваний Шевченко»

1 березня у Національному музеї Тараса Шевченка (бул. Тараса Шевченка, 12) відбудеться відкриття двох виставок  «Несподіваний Шевченко» (13.00) та «Боже, храни Україну» (17.30).

Проект «Несподіваний Шевченко»

Тарас Шевченко уже, здавалось би, добре знаний, постане перед вами з маловідомого, але не менш цікавого боку. Експонуватимуться живописні твори, графіка, іконопис із колекції музею, а саме: автопортрети художника, твори його сучасників, де постає образ молодого учня Академії мистецтв; інтерпретації знакових живописців кінця ХХ – поч. ХХІ ст., зокрема, В. Франчука, І. Марчука, В. Гонтарова та інших.

Проект відбуватиметься у форматі культурологічної акції «Щеплення від стереотипів», ініційованої Національним музеєм Тараса Шевченка до 200-ліття від дня народження поета-художника за участі Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

 

Виставка «Боже, храни Україну»

Виставка поєднала сучасний іконопис, старовинні фотографії та сучасний живопис.

У виставковому проекті представлено творчість сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв), заслуженого художника та колекціонера Володимира Козюка (м. Вінниця) та живописця Єгора Толкунова (м. Херсон).

Старовинні світлини, дбайливо зібрані В. Козюком дарують нам мудрі погляди наших пращурів, а картини Є. Толкунова – відображення душ наших сучасників. Ікони ж, представлені сімейною майстернею «Небо на землі», об’єднують ці твори в один духовний ряд, сповнений безкінечною теплотою, любов’ю до людей.

Завдання проекту – показати нерозривний зв’язок поколінь: минулих, сьогоднішнього, прийдешніх. Цей зв´язок потрібен для зцілення людської душі від непорозумінь із собою та навколишнім світом. 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

25.05.2026|17:00
Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
23.05.2026|04:17
Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
23.05.2026|04:11
Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
21.05.2026|13:07
В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
21.05.2026|13:04
«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
21.05.2026|13:01
Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
19.05.2026|17:27
Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
19.05.2026|17:21
Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак
19.05.2026|17:19
Чех, Павлюк, Дронь: 7-9 серпня на BestsellerFest у Львові приїдуть найкращі письменники України
18.05.2026|13:25
Анна Багряна. "Лист додому"


Партнери