Re: цензії

16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Правда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
Антивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
Головна\Події\Презентації

Події

01.04.2021|13:30|Буквоїд

У «Видавництві 21» вийшов нонфікшн, який розповідає про шлях до досконалої особистості через збалансування ротової порожнини

У «Видавництві 21» побачила світ книжка, яка перевертає уявлення про зуби. Це українське видання книжки французьких стоматологів-хірургів Жана-Франсуа Ардуена та Родріга Матьє «Зуби кажуть правду».

У Франції книжка вийшла 2018 року. Українською мовою книжка з’явилася завдяки ідеї, старанням і фінансовій підтримці Ольги Косенко – лікарки-стоматолога-терапевта, лікарки-стоматолога-ортопеда, лікарки-ортодонта. Над перекладом працювали український мовознавець, кандидат філологічних наук, доцент, делегат від України в Європейській Асоціації ім. Франсуа Моріака Тарас Івасютин та студент медицини і права Університету Монтпельє, член європейської літературної асоціації ім. Франсуа Моріака Павло Троц.

Ця книжка – результат 30-тирічних досліджень її авторами ротових порожнин. Власне, в її основі одонтологія – дослідження зубів і захворювань зубощелепної системи. Жан-Франсуа Ардуен та Родріг Матьє не просто досліджують, а розшифровують ротові порожнини, щоби зрозуміти причини можливих аномалій і деформацій. Будучи одночасно і гуманістами, і стоматологами, у кожній ротовій порожнині вони відкрили пацієнта з його слабкостями, стражданнями, а насамперед – з його характером і особистістю, з його потенціалом і силами, котрі потрібно лише проявити. Як зазначив у передмові Рене Сірвен(викладач університету,засновник Інституту психосоматики у м. Монпельє,віцепрезидент Французького товариствапсихосоматичної одонтології), «Для авторів книги пошуки причин і механізмів базуються на глобальній концепції організації та функціонування порожнини рота відносно цілого організму. Така концепція є наближеною до запропонованої психосоматичної моделі, що спонукає розглядати тісний зв’язок між ротовою порожниною, організмом загалом і психікою людини зокрема. Вона дає змогу зрозуміти взаємозалежність між змінами, викликаними на фізичному рівні, та змінами психоемоційного стану людини, а також її способом функціонування у взаємодії з довкіллям. Ці взаємини ґрунтуються на біологічних, анатомо-фізіологічних даних, які постійно змінюються внаслідок пережитого досвіду й зумовлених адаптаційних корегувань».


Одонтолог, виходячи із поданої у книжці інформації, має володіти також навичками психолога, психоаналітика, соціолога. А пацієнт повинен бути готовим до тривалої і дуже усвідомлюваної роботи із собою, а також довіряти своєму лікарю. Очевидно, що ця книжка є одним із кроків на шляху гармонізації співпраці між стоматологом-одонтологом та пацієнтом. Самі автори позиціонують «Зуби кажуть правду» як нонфікшн, адресуючи книжку ширшій за фахову аудиторії, власне, насамперед – не фаховій, наголошуючи на тому, що в іншій книжці, призначеній лише для стоматологів, вони поглибили всі аспекти й технічні етапи методики.


Міркуваннями про цільову аудиторію книжки «Зуби кажуть правду» та про те, кому ця книжка може бути цікавою і важливою, поділилися Тарас Івасютин та Павло Троц.


«Слід зауважити, що автори книги намагалися описати процеси, пов’язані з ротовою порожниною в дещо популярній, розрахованій на пересічного читача формі
, – зауважив Тарас Івасютин, – ось чому вона буде цікавою і доступною як фахівцям-одонтологам, так і кожному читачеві. Попри свою науковість книга написана літературною мовою, ілюстрованою численними прикладами із практичної діяльності авторів-стоматологів-хірургів, читається вона досить легко».


«Хоча книга і проливає світло на певні проблеми ортодонтії
, – відзначив Павло Троц, – вона все ж присвячена для широкого загалу та має на цілі заохотити пересічного читача звернути увагу на свої зуби, а також застановитися чи не є ці зуби рішенням усіх проблем, так-так, як психологічних, так і інших проблем зі зроров’ям, саме тому, поза сумнівами, можна сказати що Зуби кажуть Правду!»


Сприйняття і розуміння інформації, викладеної у книжці, значно полегшує і її багатий ілюстративний матеріал, який супроводжують чіткі пояснення, а також вдале структурування матеріалу, яке свідчить про цілковиту повагу та уважність авторів до читачів. Крім того, текст набрано досить крупним кеглем, що і психологічно, і візуально полегшує сприймання і засвоєння інформації.


Книжка «Зуби кажуть правду» націлена на сприяння вдосконалення особистості людини, на те, щоб людина жила якомога повноцінніше. Пацієнт разом лікарем проходять шлях, на якому упевненість і сумніви, низка виборів, самовиховання, самопізнання, врешті – одужання та, як кажуть автори, «пацієнт усвідомлює всю правду власного єства і, зрештою, починає жити повноцінно».


Сторінка книжки «Зуби кажуть правду» – на сайті «Видавництва 21»: https://www.books-xxi.com.ua/products/zubi-kazhut-pravdu


Посилання на повну розмову з Тарасом Івасютиним та Павлом Троцем: https://books-xxi.com.ua/news/ne-zagovoryujte-zubi--voni-odnakovo-skazhut-pravdu



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери