Re: цензії

05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
«Я нічого більше не хочу, лише писати…»
Головна\Події\Презентації

Події

21.06.2022|17:50|Буквоїд

«Для підтримки духу воюючої України»

Цю польсько-українську поетичну білінґву можна вважати одним із найсвіжіших книжкових відгуків на новий етап російсько-української війни, який розпочався 24 лютого.

Уже 27 лютого Гаррі Дуда, поет із міста Ополє, написав перші вірші, які містили болісні враження від почутого та побаченого на телеекранах. Їхні назви говорять самі за себе: «Острів Зміїний на Чорному морі. Памʼяті тринадцяти незламних», «Лик України в кривавому кадрі з першого дня війни». Наступного дня з-під пера автора виходить поезія «Російські Einsatzgruppen», ще за день – «Поневіряння в лютому», присвячена мільйонам українських біженців, які мусили тікати світ за очі з рідних домівок.

Твори зачепили за живе багатьох, а насамперед видавця Марека Волинського та польських благодійників, які взяли на себе витрати по невідкладній підготовці поетичної збірки Гаррі Дуди. Вона побачила світ у середині квітня, в кінці місяця була презентована читацькій аудиторії в Ополє і в Кракові, а в травні частину тиражу передали в Україну. Оскільки нагальна потреба видати цю книжку не дозволяла зволікати, то зі всього корпусу авторських текстів (деякі з них писались і раніше) до неї ввійшли паралельні українські інтерпретації лише чотирнадцяти віршів (перекладач Віктор Мельник).

Однак з її появою не припинилась праця ні автора, який далі розвивав тему нинішньої війни, відгукуючись на нові й нові події і подаючи їх у нових ракурсах, ні перекладача, який продовжував відтворювати тексти українською. Обсяг книжки зріс майже вдвічі, тож нині вже готується прийти до читача нове, доповнене видання, яке міститиме 57 віршів. Всі вони супроводжуватимуться українськими перекладами.

У ньому залишиться те ж мотто, яке було і в першому: «Проти ворога свободи людей і народів – для підтримки духу воюючої України». І воно найточніше відбиває пафос та естетичну атмосферу, яка панує на її сторінках.

Harry Duda. Na oczach świata. У світу на очах. – Opole: Marketing i wiedza, 2022.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери