
Re: цензії
- 03.09.2025|Ольга Шаф, м. Дніпро«Був на рідній землі…»
- 02.09.2025|Віктор ВербичКнига долі Федора Литвинюка: ціна вибору
- 01.09.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиОдухотворений мегавулкан мезозойської ери
- 25.08.2025|Ярослав ПоліщукШалений вертеп
- 25.08.2025|Ігор ЗіньчукПравди мало не буває
- 18.08.2025|Володимир Гладишев«НЕМОВ СТОЛІТЬ НЕБАЧЕНИХ ВЕСНА – ПЕРЕД ОЧИМА СХОДИТЬ УКРАЇНА»
- 12.08.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПолтавська хоку-центричність
- 07.08.2025|Ігор ЧорнийРоки минають за роками…
- 06.08.2025|Ярослав ПоліщукСнити про щастя
- 06.08.2025|Валентина Семеняк, письменницяЧас читати Ганзенка
Видавничі новинки
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
- Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
- Мар’яна Копачинська. «Княгиня Пітьми»Книги | Буквоїд
- "Моя погана дівчинка - це моя частина"Книги | Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
Події
Володимир Вакуленко-К став лауреатом Премії ім.Ульяненка
У рамках Львівського Форуму видавців уперше відбулось оголошення та нагородження лауреата Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка. Ним став відомий поет, перекладач, письменник та культрегер, а також панк і анархіст Володимир Вакуленко-К, якого висунули на здобуття премії одночасно «Кур’єр Кривбасу» та Форум видавців.
Лауреат отримав диплом, під рамкою якого лежали 5 тисяч гривень.
Премія ім. Ульяненка заснована у 2012 році Спілкою письменників міжнаціональної згоди ФРН. Премія створена на підтримку літературних нонконформістів - поетів і письменників, що не прогнулися під вимоги ринку та кон´юнктури і залишилися вірними своїм художнім принципам. Склад журі: Володимир Сергієнко, Сергій Пантюк, Сергій Жадан, Лесь Подерв´янський та Євгенія Чуприна.
Висунуті на Премію нонконформісти зробили декілька ексцентричних заяв. Так, поет Олег Короташ, запропонований Спілкою письменників України, попросив викреслити його зі списку претендентів, бо він взагалі принципово на премії не подається. А Світлана Поваляєва, висунута Харківським літературним музеєм, яка, між іншим, стала другою за кількістю отриманих від журі балів, взагалі заявила, що хто її і куди висунув, її не обходить. Але найяскравішою була поведінка переможця. Вже потрапивши у список претендентів на премію, він почав активно пропонувати журі інші кандидатури і добився, що у довгий лист були включені ще чотири поета. Отримавши лауреата, Володимир Вакуленко-К говорив промову зі своїм чотирьохрічним сином на руках. Насамкінець він заявив, що наступним лауреатом Премії ім. Ульяненка мусить стати російськомовний поет з Кривого Рогу Максим Кабір.
На церемонії був присутній президент Українського відділення Міжнародного ПЕН-клубу Мирослав Маринович.
Коментарі
Останні події
- 08.09.2025|19:3211 вересня стане відомим імʼя лауреата Премії імені Василя Стуса 2025 року
- 08.09.2025|19:29Фестиваль TRANSLATORIUM оголосив повну програму подій у 2025 році
- 08.09.2025|19:16В Україні з’явилася нова культурна аґенція “Терени”
- 03.09.2025|11:59Український ПЕН оголошує конкурс на здобуття Премії Шевельова за 2025 р
- 03.09.2025|11:53У Луцьку — прем’єра вистави «Хованка» за п’єсою іспанського драматурга
- 03.09.2025|11:49Літагенція OVO офіційно представлятиме Україну на Світовому чемпіонаті з поетичного слему
- 02.09.2025|19:05«Пам’ять дисгармонійна» у «Приватній колекції»
- 27.08.2025|18:44Оголошено ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка-2025
- 25.08.2025|17:49У Чернівцях відбудуться XVІ Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz
- 25.08.2025|17:39Єдиний з України: підручник з хімії потрапив до фіналу європейської премії BELMA 2025