
Re: цензії
- 16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаПравда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
- 10.07.2025|Дана Пінчевська"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
- 10.07.2025|Володимир СердюкАнтивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
Програма Київської міжнародної книжкової виставки-ярмарку
З 18 по 21 серпня у столиці України в приміщенні Міжнародного виставкового центру (Київ, Броварський проспект, 15, м. Лівобережна) відбудеться VI Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок, організатором якої є Держкомтелерадіо.
Книжкову продукцію на виставці презентуватимуть 169 суб’єктів видавничої справи. У тому числі - 30 зарубіжних видавців з 10 країн світу (Росія, Білорусь, Болгарія, Ізраїль, Республіка Корея, Республіка Куба, Німеччина, Польща, Туреччина, Угорщина). В нинішньому році вперше в історії КМКВЯ запроваджено статус Почесного гостя виставки. Це право отримала Російська Федерація.
Різноманітною буде програма книжкового форуму: протягом чотирьох виставкових днів тут відбудеться понад 100 заходів – презентації, автограф-сесії, майстер-класи, кругли столи тощо.
Планується, що перший день (18.08.2010) стане днем офіційних заходів, у рамках якого о 12 годині відбудеться урочисте відкриття виставки, вручення премій ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва; брифінг Голови Держкомтелерадіо Юрія Плаксюка ( 14.30 -15.00, конференц-зал МВЦ). Цього ж дня о 18.00 відбудеться нагородження лауреатів премії ім. Івана Франка у галузі інформаційної діяльності та переможців Національного конкурсу «Краща книга України».
Другий день – День Росії, в рамках якого відбудуться численні презентації та заходи почесного гостя виставки.
Третій день – День сім’ї. У цей день проходитимуть презентації дитячої літератури, автограф-сесії дитячих письменників, конкурси, ігри, розваги. Вперше цього року на Київській виставці двом видавництвам, які працюють для дітей, надано статус спеціальних гостей - державному видавництву «Веселка» та видавництву «Грані-Т». У рамках виставки відбудеться конкурс на кращий дитячий лист про книгу. Спеціальна скринька для дитячих відгуків буде встановлена в центрі виставкової зали. Кожний охочий зможе у вільній формі написати свій лист видавцю, письменнику або художнику книги, поділитися своїм враженням від прочитаного або висловити бажання, на яку книгу він чекає від видавців, що йому хотілося б прочитати найближчим часом. Усі ці відгуки будуть ретельно вивчені членами дорослого журі. Автори найкращих рецензій отримають нагороди.
Четвертий день – підсумковий. Відбудеться передача добірки книг для поповнення фондів бібліотек дитячих будинків.
Протягом чотирьох днів відвідувачі виставки матимуть змогу поспілкуватися з відомими письменниками Марією Матіос, Андрієм Курковим, Василем Шклярем, Ганною Чубач, Яремою Гояном, Данилою Яневським, а також молодими українськими літераторами, авторами збірки «Декамерон. 10 українських прозаїків останніх десяти років» Любком Дерешем, Світланою Поваляєвою, та Сашком Ушкаловим, зустрітися з письменником-батьком Чебурашки і крокодила Гени Едуардом Успенським (20 серпня, 14.30), послухати шкідливі поради від Григорія Остера (20 серпня, 12.30), взяти участь в майстер-класі Богдана Жолдака «Напиши свою казку», а також провести годину спорту з героями книг видавництва «Грані-Т» про українських спортсменів - Олександром Волковим, Іриною Дерюгіною, Анною Безсоновою, Сергієм Бубкою.
Видавництво «Кріон» презентуватиме (18 серпня, 13.30) свої видання, які отримали Гран-прі VII Міжнародного конкурсу країн-учасників СНД «Мистецтво книги» (м. Москва) - «Україна: поезія тисячоліть», «Роксоланія: виганання з раю» т.1 та «Вітчизни дим: повернення до себе» т.2.
Цілу низку цікавих дослідницьких праць презентуватиме Державний комітет архівів України. Це, зокрема, довідник «Україніка в Канаді», історико-біографічний нарис «Бунтівник. Життя і смерть Миколи Хвильового», а також науково-популярного видання «Радянські партизани 1941–1944: світло й тіні».
Пошуково-видавниче агентство «Книга пам’яті України» представить (18 серпня, 14.00) меморіальний 400-томний літопис «Книга пам’яті України», у якому йдеться про понад 10 млн українців, загиблих на фронтах Великої Вітчизняної Війни, та 160-томну серію «Переможці», присвячену громадянам України, які були учасниками Великої Вітчизняної війни та післявоєнної відбудові народного господарства.
Видавництво «Букрек» із Чернівців розкаже про видану до 130-річчя від дня народження Симона Петлюри книгу Дмитра і Наталії Миронюків «Симон Петлюра - редактор, журналіст, публіцист».
А от презентація «Кримськотатарських казок» із серії «Чарівний світ» (ВАТ «Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку» спільно з видавництвом «Етнос») (18 серпня, 13.00) обіцяє перетворитися у справжнє шоу, адже участь у ньому візьмуть українська джазова співачка кримськотатарського походження, переможниця «Новой волны» в Юрмале Джамала, заслужений артист АР Крим Ахтем Сеітаблаєв та переможниця численних регіональних вокальних конкурсів Діляра.
Автограф-сесії, презентації нових видань відбуватимуться щодня, а місцем неформального спілкування письменників, поетів та критиків цього року стане «Літературна світлиця», яка розташується на території експозиції Держкомтелерадіо, у самісінькому центрі виставкового павільйону.
У рамках VI КМКВЯ також відбудеться низка круглих столів, на яких обговорюватимуться актуальні питання подальшого розвитку книговидання, аналізуватиметься стан функціонування в Україні торговельної мережі. Цікаві теми для обговорення на круглих столах запропонували також російські учасники виставки: «Як українським авторам вийти на російський ринок», «Літературні дебютанти і письменники, вихідці з ЖЖ. Чи змінився за останні 10 років спосіб входження письменників в літературу?» тощо.
Інформація: Держкомтелерадіо
Додаткові матеріали
Коментарі
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року