Re: цензії
- 25.05.2026|Дана ПінчевськаАнімізм як форма поезії, або Дещо про практичні дослідження магії
- 23.05.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськХитрості недостатньо
- 23.05.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівБог любові – тут, на землі
- 10.05.2026|Ігор ПавлюкТиша, що звучить: книга життя Віктора Палинського
- 08.05.2026|Ігор ПавлюкТрава на мінному полі під крилом Жайворона
- 05.05.2026|Ігор ЧорнийСтороннім вхід заборонено
- 05.05.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЛудження ліри
- 03.05.2026|Віктор ВербичПопри простір безперервної війни та пітьму безчасся
- 29.04.2026|БуквоїдПісля смерті. Як у повісті «Повернення» Максим Бутченко поєднав Маріуполь, чужі тіла і впертий пошук родини
- 28.04.2026|Аркадій Гендлер, УжгородДля поціновувачів полікультурного минулого України
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
100 митців святкуватимуть День незалежності України у Музеї Гончара
- Ярмарок традиційного народного мистецтва
- Майстер-класи від народних майстрів
- Ярмарок традиційного народного мистецтва
- Майстер-класи від народних майстрів
- Святкова пісенно-поетично-фольклорно-танцювальна програма від відомих українських виконавців («Кросна», «Рожаниця», «ТаРута», «Варйон», «Баламути», «Будимир», Тоня Матвієнко, Тарас Силенко, Тарас Компаніченко, Михайло Коваль та ін.
- Ярмарок традиційного народного мистецтва
- Майстер-класи від народних майстрів
24-26 серпня у Музеї Гончара (Київ, вул.Лаврська, 19) відбудеться святкування Дня незалежності України.
Протягом трьох днів з піснями, розвагами та танцями триватиме ЯРМАРОК ТРАДИЦІЙНОГО НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА, на якому всі охочі зможуть не лише оглянути унікальні рукотворні речі, а й придбати вишиті сорочки, ткані та гончарні вироби, традиційні головні убори, килими, вироби з соломи, бісеру, дерева, дитячі іграшки, писанки, картини та літературу про народне мистецтво. Окрім того, ярмарок - це унікальна нагода поспілкуватися з майстрами та навчитися виготовляти власноруч ляльки-мотанки, розписувати яворівські іграшки та керамічні вироби, ткати на верстаті, плести з бісеру, соломи та лози, виготовляти сопілки та грати на народних інструментах; дівчата та жінки зможуть навчитися виплітати традиційні українські зачіски, квітчати волосся та вив´язувати головні убори, усі охочі зможуть пізнати справжню поліську традицію - сукання обрядових свічок з воску, а також - справжнє диво для наймолодших - спробувати розписати традиційні пряники.
24-го серпня відкриється «УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА: ТРАДИЦІЯ - СТИЛЬ - СВОБОДА!» (з фондових колекцій Музею Івана Гончара). Сакральне, оберегове та символічне значення вишитої сорочки зумовило не лише практичне її використання у буденності українців, найвищого змісту вона набирає в кульмінаційні й визначальні моменти життя людини. Сорочка є виявом культурної та етнічної ідентичності нації, а в певний час стає ще й засобом прояву волі, незалежності українців.
З кінця ХІХ і до середини ХХ століття, а відтак і до сьогодні вишиванка є ознакою українського патріотизму, провідником якого на порубіжні соціальних змін і катаклізмів неодмінно є інтелігенція.
На виставці будуть представлені зразки вишитих сорочок з різних куточків України, а також унікальні архівні матеріали - світлини із славнозвісного альбому Івана Гончара «Україна й українці», які не лише доповнюють візуально-образний ряд експонатів, вони є самодостатніми артефактами, що відтворюють універсальну картину українського буття. Серед світлин українських родин у вишиваних сорочках вирізняються фотопортрети М. Грушевського, І. Франка, О. Пчілки, Лесі Українки, І. Косач, Лесі Леонтович, В. Шухевича, О. Петрусенко, К. Білокур, сестер Байко, В. Чорновола і самого засновника музею - Івана Гончара.
25 серпня - справжній народний спів, молода українська поезія, кобзарська традиція та етно-рок протягом цілого дня на подвір´ї музею Гончара. Серед учасників програми - улюблені гурти «ТаРута», «Варйон», унікальний голос Тоні Матвієнко, фольклорна програма від гуртів «Кросна», «Рожаниця» та дитячого гурту «Будимир», а також Тарас Компаніченко, Тарас Силенко, Михайло Коваль.
26 серпня на всіх чекає унікальний МИСТЕЦЬКИЙ ДАРУНОК від Сестер ТЕЛЬНЮК «Дорога зі скла». Спільний музичний проект Галини і Лесі Тельнюк, народжений з текстів Оксани Забужко. Супровід, що складається лише з трьох віолончелей - вишукане тло, на якому інтонації, тексти, що переходять часом на магічний шепіт, підсилюють ефект очищення. «Дорога зі скла» - музика для зачаття нового здорового українського покоління. У ній закладені інтелектуальні та героїчні коди наших предків: сила, любов, здоров´я, віра, незламність. «Дорога зі скла» - це не етно, це не фолк, це не рок! Це - очищення крові!»
ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ:
24 серпня, п´ятниця
10.00 - 18.00 (Подвір´я Музею Івана Гончара)
14.00 (Виставкова зала)
Відкриття ВИСТАВКИ «УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА: ТРАДИЦІЯ - СТИЛЬ - СВОБОДА!» (Вхід до експозиції вільний)
25 серпня, субота
10.00 - 18.00 (Подвір´я Музею Івана Гончара)
14.00 - 19.00 (Подвір´я Музею Івана Гончара)
26 серпня, неділя
10.00 - 18.00 (Подвір´я Музею Івана Гончара)
18.00 (Виставкова зала НЦНК «Музей Івана Гончара»)
Унікальний ПРОЕКТ СЕСТЕР ТЕЛЬНЮК «ДОРОГА ЗІ СКЛА»
Коментарі
Останні події
- 25.05.2026|17:00Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
- 23.05.2026|04:17Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
- 23.05.2026|04:11Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
- 21.05.2026|13:07В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- 21.05.2026|13:04«Межі причетності» та митці з 7 країн: фестиваль «Фронтера» оголосив фокусну тему
- 21.05.2026|13:01Ігор Павлюк видав у США книгу-сповідь про війну та людську душу
- 19.05.2026|17:27Оголошено програму XIV «Книжкового Арсеналу»: понад 240 подій та 150 учасників
- 19.05.2026|17:21Гарячий хіт BookTok українською: видавництво READBERRY анонсувало вихід спортроманів Беки Мак
- 19.05.2026|17:19Чех, Павлюк, Дронь: 7-9 серпня на BestsellerFest у Львові приїдуть найкращі письменники України
- 18.05.2026|13:25Анна Багряна. "Лист додому"
