Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Головна\Події\Фестивалі

Події

22.08.2022|16:47|Буквоїд

Збірки есеїв та поезії – які новинки презентують на ХІІІ Meridian Czernowitz

Cпеціально до ХІІІ Meridian Czernowitz 2-4 вересня одойменне видавництво видало нові книжки, а саме збірку есеїв «Щось зі мною не так» Андрія Любки, поетичну збірку «Люди з дієсловами» Катерини Калитко, та збірку віршів «Сама собі» чернівецької поетеси Любові Копоть.

Зокрема, на читаннях презентують збірку різносюжетних текстів «Щось зі мною не так» Андрія Любки, написаних впродовж 2020-2021 років, це книжка пригод і настроїв, реальних історій і автобіографічних вигадок, універсальний порадник і атлас туристичних маршрутів. «Цю книжку я здав у видавництво ще в листопаді, тобто в іншому житті, —  розповідає Андрій Любка.—  Вийти вона мала у квітні, а перша презентація планувалася на «Книжковому Арсеналі» в Києві. Які прекрасні і водночас наївні були ці плани! Але мені все одно здається, що факт виходу художньої книги під час війни —  це сам по собі акт спротиву. Маленьке диво. Можливе завдяки ЗСУ і моїм читачам. Ясна річ, сьогодні є значно нагальніші потреби за книжки, та я все ж маю нахабність вірити, що й книжка може підняти комусь настрій, додати втіхи, допомогти на кілька годин забутися і втекти від болісної реальності. Книга мала бути весела і трохи лірична, як і попередні збірки моєї короткої прози — «Спати з жінками» і «Саудаде». Та не знаю, чи вийшла вона такою, бо щось зі мною не так…».

Перша презентація «Щось зі мною не так» відбудеться на ХІІІ Міжнародних поетичних читаннях Meridian Czernowitz у Чернівцях. Передпродаж збірки есеїв Андрія Любки «Щось зі мною не так»  можливий за посиланням.

Друга новинка цьогорічних читань   «Люди з дієсловами»: збірка віршів Катерини Калитко – про війну, довіру і пам’ять. «Ця книжка стала продовженням співпраці поетів та художників. «Люди з дієсловами»  мають обличчя, створене художницею Ілоною Сільваші. Картина «Дракон» разом з іншими обличчями наших книжок буде представлена на виставці «Картини, що стали книжками» у Чернівцях на Meridian Czernowitz»,  каже Президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz, видавець Святослав Померанцев.

Перша презентація книжки відбудеться в перший день XIII Meridian Czernowitz. За  цим посиланням можна придбати новинку «Люди з дієсловами».

Ще одна книжка, видана до цьогорічних поетичних читань, збірка чернівецької поетеси Люби Копоть «Сама собі» складається з філософсько-хуліганських віршів, які від історії до історії переносять читача у паралельне романтиці життя. «Духовний світ моєї героїні сповнений характеру та жорстких протистоянь. Це не лірична героїня, це дівчинка-хуліганка, яка ховається десь у найглибших закутках і дозволяє собі говорити тільки віршами, розповідаючи про найпотаємніші бажання, забуті образи та його «прекрасні зайоби». Вчинок, боротьба і думка. Глибокі психологічні переживання, літри випитого алкоголю та повне душевне розкриття. Ось про що збірка «Сама собі»,  —  розповіла Люба Копоть.

Нагадаємо, що вхід на всі заходи – вільний, із можливістю зробити благодійну пожертву на рахунки благодійних  фондів, які підтримують Збройні сили України. Онлайн-трансляція подій буде доступною на офіційних сторінках Meridian Czernowitz у Facebook  та YouTube.

Meridian Czernowitz відбудеться за підтримки партнерів: Klett-Cotta Verlag (Німеччина), доброчинна організація «Українсько-єврейська зустріч» (Канада), Федеральний уряд землі Карінтія (Австрія), Товариство Ґеорґа Дроздовського (Австрія), Посольство Швейцарії в Україні, Dutch Jewish Humanitarian Fund, Literarisches Colloquium Berlin, Штутгартський літературний дім, культурний фонд S. Fischer Stiftung, Літературний целанівський центр у Чернівцях.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата


Партнери