Електронна бібліотека/Проза

Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
Завантажити

агнцем


Власне, вся наявна політологія України здавалася Дніпру Петровичу єретично-антикомуністичним двадцятирічним сном, який вперто сниться, і ніяк не може він в ньому, в цім сні снів, прокинутися.
Але понад усе ненавидів старий, а можливо, справді єдиний живий комуніст в Українській Державі, церкву, попів, і все, що тілько з оцим пов’язане. Те, що там забирало в нього життя, тут уже додавало сил і наснаги. З жахом великим здавалося іноді, що людина здатна жити не тільки хлібом чи любов’ю, а й за рахунок поїдання самої себе гідрою виняткової зненависти.
Не знаю чому, не долюблював Дніпро Петрович Ісуса Христа і всього, з Ним пов’язаного, страшно. Найбільшим же щастям уважав Петрович, вичитавши про се, або про те, що «натворили» всілякі священники різних вкраїнських священств, обсмоктувати це потім за столом у монотонному й нікому з ближніх вже, як правило, не цікавому монолозі. Слова говорив він при тому такі жахливі, що Люді повсякчас все-таки здавалося, що небо, навіть якби його насправді і не було б, мало б усе-таки розверзнутися і покарати її безбожника чоловіка так, що мало тому вже ніяк не покажеться.
- О, диви, Люд, обікрали! Га-га-га, таки попи народ пообкрадали! Диви, чорний як чорт, будь ти проклят, а туди ж - у попи! – ревів Дніпро під час відомої банківської справи з капіталовкладчиками та Сандеєм.
- Диви, скоти, лізуть воду святить – будуть, Люд, по червонцю воду на базарі продавать чи ні, га? - скрушно відгукувався Петрович, вже переглядаючи постери газет з Водохрещею. - Ех, таки немає на них товариша Сталіна.
Дійшло до того, що навіть Леоніда Ілліча Брєжнєва, за яким спочатку, 1983 року, плакав увесь цивілізований світ, а тепер і півнецивілізованого третього світу згадують його епоху як добу імператора Августа, предтечі нашого Августа Джануковіча, не шанував падлєц-Петрович з однієї і єдиної причини. Якось той випив із попами, і те фото з часом потрапило в друк, де його наш затятий антисеміт і застав.
Але кого вже ненавидів Дніпро Петрович і справді по-чорному, так це саме тих із своїх екс-знайомих, які, повіривши в викупну жертву Ісуса Христа, почали й собі відвідувати богослужіння й церкви, не надіючись на самих тілько людей.
Петрович же ні на що, крім людей, та й то із певною розкраскою їх індіанських пик в червоно-серпасті кольори, не надіявся. І не сподівався надіятися ніколи. Але от у великодні ночі, як тільки люди в Україні почали ходити до церкви так масово, як колись на Першотравень, ніяк не міг заснути Дніпр Петрович. Лють клекотіла в ті миті в ньому тільки їй самій відомим чорним клекотом. Якимось боком душі відчуваючи, що не сплячи в цю ніч, він в такий спосіб начебто вітає Бога, Якого не визнає, Петрович взяв за моду напередодні Великодня купувати собі наніч сильнодіючі снодійні.
Однак снодійні допомагали мало, а шкодили здоров`ю подекуди таки добряче. Якось пасхального ранку, зачувши серцем недобре, Люда викликала «швидку». І чоловіка, який уже почав-було заглиблюватися в кому, і язичницький Харон розпочав уже наближатися до цього червоного гладіатора на своєму човні, ледь відкачали.
- Чо, старік самоубійца, што лі? – перепитав здивований санітар, дізнавшись, яку дозу таблеток прийняв Петрович під саму Пасху. – Ну, я панімаю, маладиє – у ніх кров іграєт, а етот што, с ума сашол – сколька кальос накатіть?
Певною мірою, Петрович дійсно з’їхав з глузду. Та, як виявилося, то було ще далеко не останнє випробування, вготоване Богом своєму затятому недругу. Тому що одного разу, надвечір, за власним родинним столом, Дніпру Петровичу вдалося-таки дожитися і до Бульбиного віку. Це коли з вуст рідної дитяти, точніше, з прорізу в амбразурі з самого сала, де раніше чулося в кращому разі тілько густе тваринне чавкання, він почув, що вона, дитина, має намір… охреститися невдовзі в православному храмі.
Понурий піднявся батько з-за столу. Важко опустилася голова ненька до самого низу, аби не бачити зрадника, «цього домашнього фашиста» - і більше ніяк по тому не називав батько свого сина! - хмарою сунув ненько до своїх апартаментів. І, смачно гепнувши напівпрозорими дверима, здається, навіки зник він у їх похмурій темній проймі.
Лише звук розбитого вщент дверного шкла та та мертва тиша, в якій щось ще бурмотіло страшні заклинання нелюдськими, невимовними, досі не чутими лексиконами, пасмами перегару дотягнулися до кухні. В якій самітно, як на вічному вокзалі, лишилися мати з сином.
У ту страшну ніч, позамотувавши тряпками геть чисто всі гострі хатні предмети, Люда більше не лягала спати. Як собака, на коврику, просто-таки на порозі чоловікового помешкання, безсловесно ридаючи в хустку, стерегла вона від лютих батькових тортур, мирний сон одного любого її серцю чоловіка від другого, не менш її ж серцю любого.

29. Спадкоємець на шапіто-шоу

- Слиш ти, чистоган! Чистоплюй! Урод! Лайнюк ти хрєнов! – батьківські очі прикипіли до коханої туші, яка тремтячи від хвилювання, пальцями намагалася всипати собі тарілку борщу сама, без матері-батька, яка саме була в

Останні події

14.05.2025|19:02
12-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
14.05.2025|10:35
Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
14.05.2025|10:29
У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
14.05.2025|10:05
Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
14.05.2025|09:57
«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка


Партнери