
Електронна бібліотека/Проза
- Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
- ЧуттяЮрій Гундарєв
- МузаЮрій Гундарєв
- МовчанняЮрій Гундарєв
- СтратаЮрій Гундарєв
- Архіваріус (новела)Віктор Палинський
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
- знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
- МуміїАнатолій Дністровий
- Поет. 2025Ігор Павлюк
- СучаснеІгор Павлюк
- Подорож до горизонтуІгор Павлюк
- НесосвітеннеІгор Павлюк
- Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
- СИРЕНАЮрій Гундарєв
- ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
- Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
- не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
- активно і безперервно...Анатолій Дністровий
- ми тут навічно...Анатолій Дністровий
- РозлукаАнатолій Дністровий
- що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
якихось бігах.
Але, як би там не було, а виходило якось кострубато і не по-дитячому скверно, від чого пальці, густо вкутані перчатками природного людського жиру, вкрилися поверх іще й прошарком жиру штучного – з борщу, що, бризкаючи крізь пальці, стікав потім у рукави і скрапував на ні в чому не повинну землю, мов кров із кинджала, лишаючи при цьому все-таки паморозь гусячого жиру на місці свого нещодавнього водоспаду – між людськими пальцями.
- Ти шо, глухий, не чуєш? Викидень недостиглий! – не вгавав батько. – Шоб ти здох в Людки всередині ше ембріоном! Валянок ти пітєрський, свиня недогодована, боров обрізаний! Ти з батьком будеш балакати, чи ні?
Відповіли лише кілька схлипувань: то струмочок жиру, що знов пробився з нутрощів шлунка нагору, під саму печеру зубів, що намагалася його стримувати, після кількох нервових рухів сина, схлипнувши, скрапував на підлогу.
- Шо, падлюко, далі мовчиш? Атвєчай, студент засраний! Лайнюк Дніпрович, ми тут, твоя папа, хочемо з тобою потриндіть трошки! – белькотів крізь розпуклі від жорстокого, сибірського майже, п’янства очі Дніпро Петрович.
- Ну-ну, будем мовчать? Чи срать сразу підем? А то в тебе в одну дірку входить, а у другу – виходить. Щас папа горшок принесе, подожди! – глузливо рявкнув Петрович, і, густо вилаявшись благим і вже не печатним матом, юзонув у бік приватної параші родини Капіц.
- Папа, я уйду із дома, - почулося в кухні, ображене.
І, люте, з ванної, відповіло:
- Шо? Та катись ти в сраку, недадєланий! Ти – позор сім’ї, ти панімаєш, шо ти – позор. Ти апазорив нас всіх: мене лічна, матір твою, яка на тебе спину гне, апазорив! Ти хіба син? Ти – не достойний не то шо сином, лайном називацця – тобі ще нада заслужить!
- Ая-я-я-яй! – раптом закричав на всю хату квартири батько і з навмисністю камікадзе просто-таки пикою рухнув в самісіньку підлогу, забившись, як поранена птиця в одному тільки їй відомому сильці ридань, причитань і якихось нелюдських шмаркань.
Серце сина, скалічене батьківською зневагою, на мить проте все ж хитнулося в бік Дніпра. Але вірне, просто-таки собаче відчуття власної гідності перемогло людську синівську совість: батько так і лишився лежати в шалених корчах, які, проте, навряд чи могли перекочувати в білу гарячку – принаймні, синові, в що вони можуть таки перекочувати, було ще не відомо.
Батько качався по підлозі не згірш від собаки, що бавиться, гріючись собі на травичці – але з набагато більшою, ніж той поганий пес, насолодою, неабиякими артистичними даними хоч-не-хоч, а таки являючи світові Богдана Ступку.
Звідтам, з самих нетрів підлоги, дошкуляючи синові понад всякі слова, неприривно неслися всілякі зойки, стогони, зухвалі й дуже образливі кривляння пальцями, надлюдські цвигання людськими ратицями, а усе пекло п’яного МХАТу вінчали надмайстерніші корчі всіляких щонайнепристойніших рож, пик і масок.
Дніпро і справді в ту мить був подібний до одноіменної ріки, на честь якої його таки й нарекли – стільки багато з нього всього лилося, причім каналізація тваринного дошкуляння зливалася вряди-годи з чистою джерельної водою справдішнього туску, жалю і розпачу.
Хвилями Дніпровою пикою проходили щонайрозбіжніші вивихи німфів намірів, гидких людських хвилювань і староатенських поганських масок. Невимовні страждання сі змінювало раз-по-раз мавп`яче гуготіння чи вираз прокляття, а далі йшов якийсь щонайнепристойніший глуз із сина – і тоді пика батькова враз робилася подібна на пузате людське черево. А затим те черево зо тріском і звуком страшного пукання лопалося. По тому бігли Дніпровим обличчям хмари напускного вже гніву. А далі крізь хитрі очі пращура проглядали в бік Покахонтеса якісь сатанинські бісики грайливості, які споглядачу могли віщувати що завгодно, але обов’язково – не добре.
Тому, хто прикипів би до батьківської розпластаної в непристойній позі фігури поглядом, могло б здаватися, що всілякі наміри в тій голові наразі будуть уже уважатися за природно доречні. Аж раптом родитель скочить дідьком і покусає своє немовля. Бо Льоня якраз, піврозкривши вуста, не міг вимовити ані якого слова. А ні – то втне ще якоїсь гидоти, до якої людський мозок в тверезому стані активності докумекатися не має ані найприблизнішої можливості.
Далі, кілька разів зобразивши індика, знеможений від туску Бульба раптом кинувся-було гризти плінтуса з зовсім уже відчайдушним в своїй ідіотськості виразом обличчя.
Правду сказати, такі дивні і водночас сильні на почуття домашні вистави трапляються не досить часто навіть і з п’яницями. Хоч в Україні, вочевидь, через її безмір, чомусь такому, а то й гіршому таки раз-пораз доводиться траплятися. Отож-бо, коли б навіть сталося синові мати якусь дещицю жалю до озвірілого в своєму горі ненька, то за видовищем такого родинного зоопарку, який транслювався батьком просто таки з сателіту витертої його напівнагим тілом підлоги, діставало до всіляких естетичних чуттів те видовище так сильно, що ніякої можливості відірватися від побаченого в публіки більше не було.
Урешті-решт, псюгою
Останні події
- 14.05.2025|19:0212-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
- 14.05.2025|10:35Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
- 14.05.2025|10:29У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
- 14.05.2025|10:05Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
- 14.05.2025|09:57«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
- 09.05.2025|12:40У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
- 09.05.2025|12:34Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
- 07.05.2025|11:45Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
- 07.05.2025|11:42Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
- 07.05.2025|11:38У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка