Електронна бібліотека/Проза

Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
Завантажити

життя проблукав він по чужих ліжках, ніяк не мігши втрапити врешті якорем у своє, та по численних телестудіях, звідки його, як поганого собаку, незмінно гнали таким гоном, після якого на попередню роботу вже ніколи не повертаються. Хтозна, які були в нього робочі якості, але безумовно, що кіровоградський родич Людмили мав перед рештою колег по перу і мікрофону неймовірну, я б сказав, навіть нелюдську, а отож окончательну перевагу.
Сказати, що був Санела невиправним оптимістом, було б неправильно. Він був тією блискучою оптимістичною натурою, яких ані українська, ані інші слов’янські землі вже не плодять у тому достатку, якими була колись повна ними ціла Росія гоголів. І яких повибивали поступово свердлови, леніни, єжови, берії, алкогольні хвороби, соловки, а ще - чужі ліжка та всіляка інша трясця, якої за Союзу чигало на таких виродків немало. Деякі такі мамонти, загартовані, пройшли рубікон незалежності з найменшими, проте, втратами для свого характеру. Та й тут, проте, для мирного співіснування Санела, який пересварився вже напроч геть із усіма своїми не те що друзями, але навіть і віддаленими професійними партнерами, не був створений в жоднім випадку.
Здається, розгорися якийсь збройний конфлікт, якому ради вже не зможе дати ніхто!!! Перекинська вкраїнська земля викиднем всеповергаючого Везувію на саму себе, товчачи останніх, не вимерлих ще від безробіття і владної байдужості синів і дочок!!! Киньтеся собі ріки з берегів у найглупішу з ночей із найміцнішим національним сном молоти неслухняних Богові людей управо і вліво!!! То й тоді б, із-поміж стенань і розпачів, з-поміж закляклих у неслухняних тендітним жіночим рукам ключів автівок з автоматичними передачами та з-поміж всілякої іншої паніки!!! А ще – промежи простої, апатичної, буколічної смерті селян по їхніх природних закутках!!! Єдина людина, яка не тільки лишилася б при повному розумі й глузді!!! А й із мегавтроєною природною бадьорістю кинулася б на всі ті хвилі, батиїв та всіляку решту погані, апокаліпсою пожираючу нашу рідну землю!!! І ім’я тієї людини я повідомлю вам просто зараз!!! Аби, при випадку, воно було відомо всім – Санела (паспортно - Олександр Андрійович) Брут!!!
Єдиною подією, від якої в сідлі свого життя, почув-таки Санела справжній приплив адреналіну, було чорнобильське лихо. Але треба ж було довести саме в той благословенний для Брута час себе до того, щоб він так посварився з начальством, і так заплутався в своїй політпарторієнтації та решті зв’язків, що замість того, щоб, осідлавши росінанта свого непогамовного в такім випадку духу, першим ринутися в магму пожираючого огню, мусив, за кадебістським наклепом, коротати він тимчасового термін у психушці. Куди його таки впекли сексоти, яких тоді ще повна була земля Руська.
Як не намагався Санела Брут крутнути тарілочку всього свого подальшого життя до і після Чорнобиля так, щоб воно, як вогка ганчірка прибиральниці, набралося повного сенсу, та колимага вражень, відчуттів і надлюдського гуманізму, йому притаманного ще з пелюшок його раннього дитинства, коли першими його словами були, завбачивши вдарену тятею в саму пику щоки матір: «На, їж!», нікуди, в жоден бік, не рухалася. О, ні, ця колимага рухалася. Але так тихо, що сон часто не йшов його господарю в руки. Ну, не міг, не міг Санела ніяк отримати того вдоволення й адреналіну, якого прагнув його несамовитий, хтозна якими богами запалений дух!

32. М`ясна лавка генеалогічного дерева

Словом, Санела був готовий до чого завгодно, окрім мирного співіснування в постмодерному двадцять першому віку з його політ-, гендер- і решта коректнощами. Вогонь життя в Санелиній душі прагнув зіштовхнутися тільки з одним: із зустрічним вогнем. І, на щиті чи поза щитом, пройти горнило цього удару. Аби пізніше вгамувати гордість за щойно прожиту й наново побіденну ситуацію, та, спаплюживши подумки ворогів своїх, ізнов запалитися на оптимістичне щастя Канарів життя, в яких спека звідусіль, вгамована океанською водою власного не вщухаючого духу, і дає ту гармонію, задля якої, як нею думано, і прийшла на сей світ людина.
Мало сказати, що дядько, побачивши на кухні два лежачі тіла, одне з яких ворухнулося таки згодом у його бік, не здивувався, - він зрадів! Був привід сказати, що він, Санела, давно знав, що, якщо не трапиться чогось примітивнішого, то «все має у вас закінчитися хоча б цим». Практична філософія бурлаки, якому відомо все, з розгромним рахунком на табло перемагала в даному випадку недолугі статичні погляди обмеженої української міщанки-домогосподарки. «Усе має у вас закінчитися хоча б цим» - теорема, яку Санела, бувши таким собі невизнаним своїми родичами гуру роду, весь час намагався довести. Та яку раніше, до цієї от сокровенної миті, з мінімальним рахунком, але неухильно спростовувала його ж власна лузерська біографія, в якій, на думку родичів, «дерьма було більше, чим життя, і взагалі сам ти – дєрьмо, да і толька».
Цю прометеєву сентенцію - бо як інакше назвеш людину, яка спалювала алкоголем власні кишки в сусідній із

Останні події

14.05.2025|19:02
12-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
14.05.2025|10:35
Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
14.05.2025|10:29
У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
14.05.2025|10:05
Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
14.05.2025|09:57
«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка


Партнери