Re:цензії

22.01.2021|13:48|Віра Марущак

Рядки, наповнені любов’ю

Не так давно світ побачила книжка Галини Запорожченко «Равликове свято», що вийшла у видавництві «Іліон» (2020 р., Миколаїв, с. 38).

Авторка не просто запрошує читача у світ дитини, але й сама готова бути екскурсоводом та наставником. Без зайвого підлещування, а лише послуговуючись своїм талантом, зігрітим щедрою материнською любов’ю.

Ця книжка є цікавою не лише для малят та їх батьків, а й стане у пригоді вихователям дошкільних установ, учителям молодших класів, логопедам, студентам педагогічних коледжів та вищих навчальних закладів, маленьким школярикам.

Розпочну з обкладинки ошатного видання. Впадає в око яскрава та барвиста палітурка, на якій зображено кумедного Равлика, що є одним із героїв поетичної книжки. Його довірливий погляд, здається, заглядає вам у душу, (художник-дизайнер книжки Анастасія Лега) привітливо усміхаються вуста, він – шляхетно елегантний. Хоча й несе на собі чималенький свій схово-будиночок з віконечком, через яке, напевне, спостерігає за життям довкруж.

Власне, кожен з малюнків – на своєму місці, тому книжечка оформлена дотепно й вишукано, насичено-барвисто.

А сама  ж Г. Запорожченко подарувала своїм маленьким читайликам заледве не тридцять поетичних історій. Починаються вони з розвиненої уяви автора: «Мамина наука» – ось перший з віршів: кожна тваринка й пташина  має свого захисника – матусю, яка навчає життєвим премудростям.

Вірш «Равликове свято» на скільки сподобався фейсбучному товариству, що відразу ж став веселою пісенькою про сімейний затишок та справжнє свято (музика, виконання й мультимедійна казка – Юрія Шульженка, відомого українського композитора). А хвалькувата Ганнуся кумедно розповідає, чому їжачки мають колючки. Виявляється тому, що вони полюбляють їсти кактус та будяки. Ось така вигадлива філософія у дівчинки.

 Є  також ліричні герої – Левеня, Кулик, Чапля, Синичка, Горличка, Жабенятко та інші персонажі, які  впливають на емоційний стан дитячої душі. Рідкісна сила ліричного таланту автора привертає увагу розмаїттям тем, ідей та художніх засобів. Поетичні твори для дітей вражають світлими емоціями від спостереження за довкіллям, чуттєвістю і глибиною, багатством художніх засобів.

Не обійшла письменниця увагою й особливих героїв – своїх домашніх улюбленців  – котиків. Ось вони:

Рудохвості, рудолапі

Є три котики у нас:

Мама Соня, доня Лакі

І найменший  – син Пегас.

І тут автор вихлюпує свої спостереження: Лакі – тиха, як вода, Пегасик – пустун і вереда, Соня – розважлива. А що з ними відбувається, дізнаєтесь, коли прочитаєте вірш «Рудохвості, рудолапі».

Талановита авторка запрошує і дітей, і дорослих побувати в яскравій   країні казкових історій та бувальщин. 

Прочитавши вірш «Мамина вишиванка», не лише малята, а дорослі, мабуть, забагнуть одягнути вишиванки, де «квітнуть рута-м’ята, пломенить на них калина,  пташина в небо синє лине».

Читаєш дитячу поезію, подаровану цією талановитою авторкою, і наповнюєшся хвилюючими враженнями, збагачуєшся світлими емоціями від зворушливих слів про затишний світ краси й добра рідної землі під високим і  чистим українським небом.   коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери