Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок

Re:цензії

31.12.2024|13:37|Галина Максимів, письменниця

Подорож, яка змінила світ на краще

Віктор Васильчук. Подорож до Ладії або Тисяча пелюсток дружби: казкове фентезі для дітей молодшого віку – Житомир: ФОП Худяков О.В, 2024. – 40.с.: іл.

Письменник Віктор Васильчук описує природу рідної Іскоростенщини так захопливо, цікаво, неповторно і талановито, що віриш кожному його слову, будучи дорослим. А діткам і поготів його книги дарують радість справжньої казки.

Щиро дякую автору за його нову книгу «Подорож до Ладії або Тисяча пелюсток дружби». Як ідеться в анотації, це «зворушлива історія про посестер-квіток, які живуть на Зеленій поляні. Одного дня вони вирушають у чарівну країну Ладію, де відбувається Свято тисячі пелюсток… »

Попереду їх чекає захоплива, повна перешкод, небезпек і пригод подорож. Кожна квітка, як і ми, люди, має свій характер, свої уподобання, особливості. Головні героїні – польові квіточки Медунка, Росичка, Лілія, Романа, Фіалка.

Сонечко в Зеленій поляні називається Святовит. Справжньою окрасою поляни є Синє озерце. Іще хочу зазначити, що Ладія – це, імовірно, за творчим задумом автора, – країна, де правила давньослов´янська богиня любові, злагоди, гармонії, світового порядку і благополуччя Лада. 

Дійовими особами казкової оповіді є метелик Веселик, дощик Хлюпавчик, кропива Яснотка, бджілка Жужу, жайвір Дзвінкий, їжачки Колючик і Кирпатий, хмаринка Сивинка та інші світлі і добрі герої. Та коли наші казкові квіти-посестри вирушають у подорож до Ладії, то зустрінуться зі злими персонажами. В темному лісі панує лютий Звіридуб зі своїми посіпаками, Омутниця, Вурколак, Мракотниця, борщівник Отруйник.

І ось вони, подолавши зло та небезпеки, прибули до Ладії. Там їх зустрів головний розпорядник Свята тисячі пелюсток – чорнобривець Оксамитець. Колись він прибув до Ладії, закохався у її принцесу Червону Руту й залишився жити там. Квітів-посестер він люб’язно запросив у карету, запряжену кониками -стрибунцями якою управляв симпатичний кучер – пацючок містер Фрос. 

Здавалось би, далі буде тільки очікувана нами щаслива історія. Але отримуємо від Віктора Васильчука насамперед повчальну. Щойно квіти-посестри приїхали і вирушили на змагання, то, як зазвичай, почали сперечатися. Їм важко було обрати капітана команди, знайти спільну мову між собою. Затіяли колотнечу прямо на сцені, і їх мало не відсторонив від участі голова журі Дідусь Антуріум. До речі, у книзі багато рослин, назви яких автор докладно розтлумачує у примітках, безпосередньо наприкінці кожної сторінки. На щастя, за них заступився і втихомирив Оксамитець. Польові квіти-посестри продовжили змагання і показали свої таланти під час Фестивалю. Та найкраще вони проявили свою щирість і доброту, коли під час марафону одна з учасниць, Купава, впала через перешкоду. Квіти-посестри повернулись, щоб підтримати її та познайомитись. Вони не перемогли, однак отримали від організаторів Свята тисячі пелюсток «заохочувальний приз – мініатюрне кришталеве сердечко у віночку з полових дзвіночків» (с.36). Надалі, коли квіти-посестри добралися додому, то вони змінились на краще: перестали сваритись, сперечатись, «славились не тільки своєю вродою, але й чеснотами та гостинністю. З кожним днем у квітів ставало все більше й більше друзів». (с.39)

Так стисло і коротко про сюжет цього казкового фентезі. А щоб знати більше, запрошую вас прочитати цю неймовірно добру книгу. За її мотивами буде колись створений чудовий мультфільм. Я в цьому впевнена. Частина ілюстрацій для нього уже є в книзі. Їх майстерно і талановито виконала художниця Тетяна Гарг. 

Побажаймо Віктору Васильчуку здоров’ячка, натхнення і наснаги на многая літа, щоб відкривати нам нові казкові світи, такі щирі і зворушливі.

Казкове фентезі «Подорож до Ладії або Тисяча пелюсток дружби» Віктор Васильчук присвятив своїй дружині Світлані та дочці Юлії.

«Шановні батьки, бабусі й дідусі, читайте цю книгу разом зі своїми дітьми й онуками, обговорюйте прочитане і насолоджуйтеся. Адже читання – це найкращий спосіб проведення часу» (с.3) – закликає автор. 

Разом із ним я теж побажаю вам приємного читання!



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина


Партнери