
Re: цензії
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Авторська колонка
Кримінальне порно
Віктор Ющенко попри протести українських митців та правозахисників все ж таки підписав закон, яким встановлюється кримінальна відповідальність за зберігання порнографії.
Відтепер усі власники порнофільмів, порножурналів і порнокнижок, цілком законно можуть отримати штраф, або строк від шести місяців до трьох років ув’язнення.
Мінюст роз’яснює: під кримінал потраплять лише ті, хто збуває і розповсюджує порнуху. У реальності ж все може бути набагато прозаїчніше. Обшук у квартирі; знайдений порнофільм; кримінальна справа. А далі – доведи у наших чесних і справедливих судах, що ти – не злочинець. От Олесь Ульяненко, роман якого «Жінка його мрії» Нацкомісія у лютому 2009 року визнала порнографічним і заборонила його поширення в Україні, змушений судитися із «моралістами» і доводити, що він – не порнограф. Якщо б ця книжка побачила світ зараз, то вона б не просто була вилучена з крамниць. Під кримінал потрапив би увесь ланцюжок: автор і видавці (за збут роману), книжкові мережі (за розповсюдження) і читачі (за зберігання).
Зауважте: головний «мораліст» держави Василь Костицький зізнається, що в Україні наразі немає механізму, який би дозволив «широкій громадськості» відрізняти порнопродукцію від еротичної продукції, яку можна зберігати вдома. А якщо це так, будь-який сержант Петренко зможе по-своєму трактувати норми закону про кримінальну відповідальність за зберігання та розповсюдження порнографії. Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі тільки тепер вирішила ухвалити у першому читанні законопроект про критерії віднесення повідомлень та матеріалів до продукції порнографічного характеру. Іншими словами – посадити до буцегарні можуть вже тепер. Залишилась лише «дрібничка» – визначити за що саме.
Ініціатором змін до Кримінального кодексу став уряд Юлії Тимошенко. Кабмін у пояснювальній записці до законопроекту стверджує: посилення кримінальної відповідальності за зберігання і розповсюдження порнухи «є одним із міжнародно-правових зобов’язань, взятих Україною при ратифікації Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії». Цікаво, що про відповідальність за поширення саме дитячої «порнухи» у законі – ані слова. Як і про дитячу проституцію.
Певен, що навіть після посилення кримінальної відповідальності ті, хто виготовляв в Україні «порнуху», і далі будуть її «клепати». Ті, хто розповсюджував – будуть і надалі її продавати. Якщо буде попит, то буде і пропозиція. За вищою ціною (за ризик), але буде. І дитяче порно нікуди не зникне, і доросле. Просто міліція візьме цей процес під свій пильний контроль. Як проституцію. Сотні-тисяч повій в українських борделях спокійно ведуть свій промисел, і хто їм це забороняє? Хто відмовиться від шалених коштів, які крутяться у цьому бізнесі? Так і у ситуації із порно. Під кримінал потраплять зовсім інші люди. І не виключено, що випадкові, у яких «раптом» знайдуть порнографію. Якщо подібні фінти проходять із наркотою, то чому вони не можуть бути із порнухою?
Утім, мене у даній ситуації дратує те, що за «обліко моралє» суспільства розпочала боротися влада, яка за своєю суттю є глибоко аморальною. Чи це не маячня?
Додаткові матеріали
- Олесь Ульяненко позивається до Комісії з питань захисту суспільної моралі
- Розпочався судовий процес Олеся Ульяненка проти Нацкомісії з питань моралі
- Розпочинається судовий процес Олеся Ульяненка проти «моралістів»
- Олесь Ульяненко схрестить мечі з «моралістами» 5 червня
- Олесь Ульяненко: Мій роман нічого спільного з порно не має
Коментарі
Останні події
- 02.05.2025|13:48В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
- 01.05.2025|16:51V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
- 01.05.2025|10:38В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
- 30.04.2025|09:36Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
- 29.04.2025|12:10Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
- 29.04.2025|11:27«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
- 29.04.2025|11:24Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
- 29.04.2025|11:15Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
- 24.04.2025|19:16Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 24.04.2025|18:51Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата