Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики

Авторська колонка

Sweetогляд

…Спершись об перила і збивши на потилицю фетрового капелюха, Курт стояв на Холодногірському мосту, тупо дивлячись на заспану воду.

Качки підозріло зизили на елегантного молодика з букетом, загиблі водолази намагалися по-свійськи підморгнути крізь скафандрові вічка, але він того не помічав, замислено катуляючи в роті цукерку зі смаком цілунку.

Був ранній липневий ранок, і годинник на дзвіниці ще сонно міркував, а чи неділя сьогодні, а чи молодик упав з Місяця. Молодого, ясна річ.

«Боже, яка тавтологія», – подумки вилаявся Холодногірський міст, мало не перевернувшись уві сні на інший бік.

У цей момент заскреготів свідзінський трамвай. «Третя марка», – не обертаючись, упізнав Курт. Раптом всі пасажири посхоплювались з своїх місць, замахали до хлопця руками і крикнули в один голос, мов за командою: “А де ж Марія?” Розгубившись з несподіванки, той впустив з рук букета, мало не вдавився цукеркою і вигукнув перше, що спало на думку: “А поїхала до Парижа!” І ще встиг почути, як усі разом сумно протягли: “А-а!” – і трамвай зник.

Зате букет виплив. Щоправда, з того боку, куди міст таки перевернувся, і звідки Курт, перебігши трамвайну колію з вигуком «merde», дивився на життя вже зовсім інакше. Налякані світоглядними змінами качки прилопотіли слідом, водолази хапали ротом отруйне повітря, скрутивши голови скафандрам, а годинник у темпі маршу грав сьому. Не симфонію, але Бетговен вчувався.


«Може, прибити його до берега?» – міркував Курт. Бетговен, образившись, змовк, а букет спритно видерся нагору. Обтрусившись, він сів на пароплав, який щойно збирався стати криголамом, але з такої щедрости передумав, і вирушив у напрямку Парижа. 

Курт ще трохи постояв, згадуючи смак цілунку, і подався до Палацу водних видів спорту вчитися пірнати за перлами. «Нирець з нього буде хоч куди», – подумали, знов помираючи, водолази. «І капелюх у нього чудовий», – підтвердили качки, збираючись висиджувати у загубленому Куртом фетрі його новий світогляд.

Ілюстрація: Володимир Шапошніков 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери