
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Літературний дайджест
12 книжкових новинок осені від журналу "Країна"
Пісні, літописи, шидеври.
Віктор Суворов, "Остання республіка", видавництво "Зелений Пес"
"Россия - это напичканный золотыми слитками грузовик на ледяном склоне. За рулем – подлый трус. Рулевые устройства и тормоза разъела коррупция. Двигатель не тянет. Холопам и наемникам ни за какие деньги этот грузовик на льду не удержать", - пише про сучасну Росію колишній розвідник Володимир Рєзун. Свої історичні романи 67-річний автор видає під псевдо Віктор Суворов. У післямові до "Останньої республіки" проводить паралелі між 1941 та 2014 роками через вторгнення Росії в Україну.
Василь Шкляр, "Маруся", "Клуб Сімейого Дозвілля"
300 шабель, 700 багнетів, 10 кулеметів і 3 гармати - такий повстанський загін очолила 16-річна Олександра Соколовська - отаманша Маруся. Вона - головна героїня нового роману 63-річного Василя Шкляра.
"Ви думаєте, що мені потрібна війна? Я жінка ще молода, я хочу жити, але що робити? Нині, як бачите, мене оберігати нікому, а навпаки. Життя мене змусило стати отаманшею," - згадує про неї 1920-го репресований згодом письменник Клим Поліщук. Через 94 роки Василь Шкляр розкриває сімейну таємницю роду Соколовських у романі "Маруся".
Михайло Бриних, "Шидеври світової літератури. Хрестоматія доктора Падлючча", Том 2, Laurus
7 класиків від Гомера до Джойса зібрала "Хрестоматія доктора Падлючча". Об´єднує їх той самий сюжет - мандри Одісея.
"Це історія про парня, шо був вимушений по волі неба і законів вселенського западла довго блукати по світах, влипати в різні історії і врешті-решт вертався додому, - пише від імені Доктора Падлюччо 39-річний Михайло Бриних. - І не тільки в літературі так було і єсть. Адже суть жизні - це тоже відчайдушна спроба вернутися додому. Шоби не дуже пізно, і шоб дружина не кричала, і шоб не побудить дітей. Шоби за гробом йшли добрі люди й понімали - він вернувся".
Софія Андрухович "Фелікс Австрія", "Видавництво Старого Лева"
"Хотіла рідний Івано-Франківськ 100 років тому, - каже про новий роман Софія Андрухович. Улюбленим джерелом при роботі називає тогочасну польськомовну газету "Кур´єр Станіславський". - Століття тому газети були страшенно затишними. Легкі, як плітки, що розповідаються сусідами. На цілий розворот могла бути стаття, як у театрі дратують глядачки у великих капелюхах і як це неввічливо".
"Майдан. (Р)еволюція духу", "Наш Формат"
"Головне, щоб ми свій Майдан не просрали," - пише у есе для альманаху про Майдан 61-річний художник і драматург Лесь Подерв´янський. На 400 сторінках альбому розмістили 200 світлин з Майдану, і статті та вірші 26 українських інтелектуалів. Серед них тексти Оксани Забужко, Вадима Скуратівського, Ярослава Грицака, Юрія Винничука.
Ірена Карпа "Baby travel. Подорожі з дітьми або як не стати куркою", "КСД"
"Якщо ви параноїк чи щиро боїтеся, що вашу дитину вречуть, в Індії вам буде складно. Дітей тут хапають на руки з безпосередністю блаженних. Спершу традиційно щипають за щоку і пучки власних пальців цілують. Ера мобільних телефонів дала нововведення: кожен прагне з вашою дитиною сфотографуватися. Моя товстенька Кая користувалася популярністю Леді Гаги - її не помацав, не підняв, не сфоткав хіба лінивий" - пише у своєму бебі-блозі Ірена Карпа. Разом із доньками - 4-х літньою Корою та 3-річною Каєю 33-річна письменниця об´їздила 12 країн. Читачі коментують: "Коли я з малою влітку сиділа 6 годин на Хмельницькому вокзалі, заспокоювала себе лише однією думкою "Карпа в Індії, з двома малими, а ти - размазня, візьми себе в руки".
Оксана Забужко, "Літопис самовидців: дев´ять місяців українського супротиву", "Комора"
Співавторами нової книжки Оксани Забужко стали сто українських і зарубіжних письменників, журналістів, блоґерів і анонімних дописувачів мережі. "Усі вони були свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі "включеного спостереження", - пише про книжку Забужко.
Денис Мандзюк "Країна Галичина: місця, події, люди", "Піраміда"
1578 року стратили козацького ватажка Івана Підкову. А рівно через 400 років найпопулярнішою піснею в Україні стала "Червона рута" Володимира Івасюка. Що об´єднує ці дві знакові особистості - обидва жили у Галичині. Як і винахідник гасової лампи Ян Зег, автор музики українського гімну Михайло Вербицький і виконавець першого терористичного акту в Австро-Угорщині Мирослав Січинський. До книги 30-річного Дениса Мандзюка "Країна Галичина" увійшли матеріали, які публікували у "Газеті по-українськи" та журналі "Країна" протягом 2007 - 2014 років.
Андрій Бондар, "Пісні пісні", Meridian Czernowitz і "Книги XXI"
"Оголошується конкурс на видання моєї низької поезії. Сороміцькі і політичні віршики, каламбури, афоризми, фрашки, хайку, танка, паліндроми і різна псевдопоетична всячина, - звернувся до видавців 40-річний Андрій Бондар у своєму Facebook. Попередив, що багато текстів суржиком, а подекуди рясно вживається "мова ненависті". Стосуються гострих тем, наприклад заборони в´їзду росіянам до Європи: "Ох, осины да берёзки, ох, сосна, мохната ель. Мой милок глотает слёзки – не поедет в Куршавель".
"Євромайдан. Хроніка в новелах", "Discursus"
"Цієї зими ми дізналися багато нового. Що синьо-жовтий прапор на спині може суттєво зігріти на морозі, а під червоно-чорним взагалі спекотно. Що ялинку можна не забирати до літа, а президента так довго тримати не варто. Що коли треба, зможемо знайти бронежилет для друга. Що добро перемагає зло. І не тільки у казках, а й у касках" - йдеться у передмові до збірки найкращих текстів про Майдан, надісланих на конкурс "Новела по-українськи" від журналу "Країна". Примітка: "Рекомендовано читати особам від 16 - у книзі присутні тривожні сцени і вульгарна лексика".
Пауль Целан, "Світлотиск", Meridian Czernowitz і "Книги XXI"
"Вірші Целяна – телефонний записник, кожен вірш у якому розкладається на частини,
переобтяжені інформацією (себто поезією), якої, утім, вистачає рівно настільки, аби не помилитися номером"- передмову до збірки Целяна 40-річний харків´янин Сергій Жадан написав віршем. Переклав із німецької сто пізніх його віршів - виданих до і невдовзі після смерті Целана у Парижі. 1970-го поет покінчив із собою, кинувшись в Сену.
Андрій Кокотюха, "Справа отамана Зеленого", "КСД"
47-му книгу 43-річний Андрій Кокотюха присвятив подіям 1919-го року і отаману повстанців Зеленому. Вийшла стартовим накладом 10 тисяч. На цей час продали 21 тисячу примірників попередньої книги Кокотюхи - "Червоний" про упівця Данила Червоного.
"Червоний є, Зелений є. Андрію, сонечко, який наступний?" - запитала у Кокотюхи засновниця "Коронації слова" Тетяна Логуш. - "Золото батька Махна" - відповів письменник.
Коментарі
Останні події
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
- 01.07.2025|06:27Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
- 29.06.2025|13:28ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди