Re: цензії
- 22.07.2026|Юрій Горблянський, Львів–Зашків«ХТО ТАМ ПОВИС ТІМ’ЯЧКОМ ВНИЗ…»: про «діточі» вірші-«хулігани» для шибайголовних непосидюх…
- 21.07.2026|Валентина Семеняк, письменницяБути Небом ― це любити всіх
- 20.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськРізьба на долонях
- 20.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикантБути переможцем — це вибір
- 18.07.2026|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на ТернопілліПромені любові осонцюють життя
- 18.07.2026|Михайло ЖайворонЧервона нитка крові нового роману Петра Білоуса
- 14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналісткаКоли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
- 14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЛіричний щоденник Роксолани Жаркової
- 10.07.2026|Ігор ЧорнийКоли магія поза законом
- 10.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикантСміливість бути собою
Видавничі новинки
- Павлюк Ігор. "Мезозой"Проза | Буквоїд
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Пунктир-енциклопедія сучасного читання
Багаторічний редактор нашої книжкової сторінки Костянтин Родик нарешті видав власну книжку: «Актуальна література» (К.: Радуга).
Як зазначив автор на презентації — це розшифрування письменницьких кодів, слідів, які залишають твори в масовій свідомості.
Присутній на презентації Юрій Винничук сказав про те саме іншими словами: здивовано бачиш себе в цьому критичному віддзеркаленні ніби вперше. А інший «персонаж» книжки — Микола Хомич — повідомив, що невдовзі виходить друга частина його інтелектуально-пригодницького роману «Пространство Х, или Территория лжи», де вже можна побачити «поправку» на зазначене в «Актуальній літературі».
Отже, книжка К.Родика складається із дванадцяти есеїв про навмисно декларативні або приховані смисли резонансних сучасних творів. Окрім згаданих письменників, її персонажами є Ю. Андрухович, С. Жадан, О. Забужко, В. Кожелянко, Т. Федюк і В. Шкляр, як також четверо іноземних авторів — Д. Браун, У. Еко, П. Коельйо, М. Краєвський, — оскільки автор вважає актуальною літературою повне меню сучасного українського читача.
«Актуальну літературу» рекомендувала до друку Вчена рада академічного Інституту літератури і вже зацікавилася Спілка письменників — запропонувала провести чергову презентацію, як професійну розмову про феномен сьогоднішньої критики.
На звороті обкладинки цієї книжки — перелік «Далі буде» — про нові есеї (Б. Акунін, М. Бриних, Я. Валетов, Л. Дереш, С. Кінґ, А. Кокотюха, А. Курков, М. Матіос, В. Шевчук та ін.), які втіляться у наступних випусках «Актуальної літератури» (що має відповідний підзаголовок: «Пунктир-енциклопедія»). Як повідомив автор, до кінця року можуть з’явитися книга друга і третя.
Коментарі
Останні події
- 23.07.2026|08:09В Ужгороді нагородили переможців VIII Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- 20.07.2026|10:48Внаслідок ворожого обстрілу Київщини знищено склад видавництва «Книголав» та 250 тисяч книжок
- 20.07.2026|10:24Мережа «Моя книжкова полиця» остаточно закриває офлайн-простори та трансформується у ГО «Почитай мені»
- 20.07.2026|10:16У центрі Львова працює книжковий «Трамвайчик»
- 16.07.2026|17:03Наталка Сняданко: розмова про письмо, переклади, Україну і Європу
- 16.07.2026|10:32На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
- 16.07.2026|10:30Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»
- 14.07.2026|14:39BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
- 14.07.2026|09:25У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
- 10.07.2026|09:37Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»
