Re: цензії

07.05.2025|Оксана Лозова
Те, що «струною зачіпає за живе»
07.05.2025|Віктор Вербич
Збиткування над віршами: тандем поета й художниці
07.05.2025|Ігор Чорний
Життя на картку
28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
Головна\Події\Культура

Події

21.08.2009|10:29|Буквоїд

Суд заборонив знищувати в Києві сквер Стуса

Святошинський районний суд міста Києва заборонив виконувати будівельні роботи у сквері імені Василя Стуса за адресою: проспект Перемоги, 119.

Про це йдеться в ухвалі суду від 14 серпня.

Суд задовольнив позов представника територіального товариства Святошинського району Києва, наклавши арешт на земельну ділянку площею 1 га, що знаходиться за адресою: проспект Перемоги 119, а також заборонив ТОВ «Компанія «ЕТРЕКС» і будь-яким іншим особам зносити зелені насадження в сквері, зводити огорожу, проводити проектні роботи, зводити житлові, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі, виконувати підготовчі і будівельні роботи на даній ділянці.

«Даний випадок є безпрецедентним, адже суди майже ніколи не задовольняють позови місцевих жителів, не говорячи вже про винесення ухвали про заборону здійснювати дії по спорудженню будинку до ухвалення рішення у справі. Суди завжди зі страхом дивляться на владу, яка забезпечує їх приміщеннями, заробітною платою та іншим», - відзначив захисник сквера адвокат Роман Тітікало.

Нагадаємо, два роки тому київська громадськість ініціювала створення сквера імені Василя Стуса на незабудованій ділянці із зеленими насадженнями, де в 60-70-х роках стояв будинок, на другому поверсі якого разом з дружиною і сином жив видатний український поет.

В кінці лютого цього року з’явилася інформація, що особи, які з дозволу київської влади приватизували цю ділянку, мають намір вирубати реліктові і молодші дерева на ньому, щоб побудувати на цьому місці розважальний комплекс.

10 березня вночі невідомі зрізали більше ста дерев у сквері , серед яких сосни і дуби віком більше 100 років.

Прокуратура Святошинського району Києва порушила кримінальну справу щодо незаконного знесення дерев на проспекті Перемоги, 119 у сквері ім. Василя Стуса. Винуватцям загрожує до 3-х років ув’язнення.

На захист скверу виступили активісти Української народної партії, Конгресу українських націоналістів і екологічної організації «Зелений світ».

Інформація: proUA

Фото: www.cun.org.ua



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
06.05.2025|15:24
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
06.05.2025|15:20
Помер Валерій Шевчук
02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша


Партнери