
Re: цензії
- 21.07.2025|Віктор ВербичПарадоксальна незбагненна сутність жіночого світу
- 16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаПравда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
- 10.07.2025|Дана Пінчевська"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
- 10.07.2025|Володимир СердюкАнтивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
Простий фільм про чотири пальці. Олег Шинкаренко про політичний кінематограф Еліо Петрі
14 листопада о 15.50 в залі "Солодке життя" кінотеатру "Жовтень" ведучий Кінолекторію "9-те Держкіно" Олег Шинкаренко представляє лекцію "Творчість Еліо Петрі" та фільм "Робочий клас іде до раю" (La classe operaia va in paradiso Італія, 1972).
Головний герой фільму Еліо Петрі "Робочий клас іде до раю" - Людовіко Маса (на прізвисько Лулу) - емігрант з села, без освіти - робочий-фрезерувальник, що працює відрядно і треба сказати непогано живе: у нього є дружина, дитина, коханка і велика квартира, повна всякого дорогого мотлоху. У дружини є норкові шуби і діаманти. У героя, крім комори набитої під зав´язку всяким барахлом, включно із портретом Сталіна: чотири будильника, безліч свічників, сувенірних кішок, колекція картин, надувних Дональдів Даків ... Безглуздо перераховувати весь цей нажитий непосильною працею непотріб. У його житті є тільки дві речі: робота, секс і телевізор. Коли він на роботі нарізає гайки, то уявляє собі величезну дупу. Деталь і дупа, деталь і дупа ... Наспівує він у процесі ...
Духовна спустошеність Лулу була явним закидом у бік ідеологів неореалізму, які наполегливо намагалися довести, що з 1947-го року в Італії нічого не змінилося. Змінилося! Прийшло "суспільство споживання". Робочий тепер - не жалюгідний жебрак. Але місце в суспільстві у нього те саме - він всього лише один з гвинтиків, який перестає бути потрібний відразу після того, як ламається. Як були робочі сміттям - так і залишилися ... Ні, Петрі не вступає у примиренську позицію, він вважає, що боротьба з буржуазією необхідна. Але боротися треба тепер не тільки за соціальні потреби, але і за повагу до себе.
"Робочий клас іде до раю" - гротесковий памфлет про робочого хлопця, простака, за душу і тіло якого борються ліваки і революціонери, з одного боку, і заводська влада, яка мріє про порядок - з іншого. Сатира була настільки гострою, образ робітника (зіграний актором Джан Марія Волонте) настільки смішним і жалюгідним, що на Петрі обрушився шквал звинувачень у аполітичності і недооцінці моменту.
Фільм отримав "Золоту Пальмову Гілку" Канського кінофестивалю у 1972 році.
Квитки вартістю 20 грн продаються в касі кінотеатру; відкрито попередній продаж; тел.адміністратора 417 30 04; Адреса кінотеатру "Жовтень": Поділ, вул.Костянтинівська, 26, М.Контрактова пл.
Бронювання квитків тел. 417-27-02
Коментарі
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року