
Re: цензії
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
- 14.05.2025|Валентина Семеняк, письменницяМіцний сплав зримої краси строф
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Події
Спілка письменників призупинила свою діяльність
Національна спілка письменників України з сьогоднішнього дня припиняє свою діяльність на місяць.
В присутності журналістів Голова НСПУ Володимир Яворівський оголосив про тимчасове припинення роботи організації. На вхідні двері Спілки повісили замок та плакат «Владо! Дай Спілці жити!»
Причиною такої вчинку є жахливий тиск на Спілку письменників, зазначив Володимир Яворівський.
«Спілка письменників живе не за рахунок бюджетних дотацій. Із державного бюджету нам дещо "капає", але тільки на проведення поточних заходів — Шевченківських свят у травні, виплату премій, присуджених Міністерством культури. На зарплати нашим працівникам, оплату комунальних послуг тощо, Спілка заробляє сама. Здає невелику часточку приміщення в оренду.
Сьогоднішня влада знаходить зачіпки на наших орендарів. Влаштовують їм перевірки, арештовують банківські рахунки. Вони не в змозі заплатити нам, а ми, відповідно, не можемо розрахуватись за комунальні послуги, оренду землі, сплатити податки. Через це за два-три місяці приміщення Спілки на Банковій, 2 можуть забрати за борги» - повідомив він.
На питання журналістів: «Чи був раніше тиск на Спілку?» Яворівський відповів:
«Свого часу я писав Кучмі п´ять листів, щоб він подав у відставку. Тоді Медведчук організував захоплення нашого приміщення. Але нічого не вийшло.
Коли я написав критичного листа Ющенку, нами займався Балога. Спілку перевіряла прокуратура, але теж ніякої зачіпки не знайшла. Такого жахливого тиску, як тепер, ще не було.
Сьогодення: буквально в середу в Ялті та Коктебелі заарештували наші Будинки творчості. Причина — судовий позов організації «Союз пісатєлєй Росії, Білорусі, України», яка виникла, десь, на початку 1990-х років. Вони претендують на мають майно Спілки, хоч і не мають до нього жодного стосунку. Рівень наших судів відомий. Тому в нас ті приміщення просто можуть забрати і вони перейдуть не в державу, звичайно, а в інші руки».
«Згідно рішення Секретаріату Спілки скасовані всі заплановані заходи. Неприємно, що буде зірвано презентацію книжки Левка Лук´яненка, зустріч із легендарним колишнім редактором газети «Вечірній Київ» Віталієм Карпенком та інші важливі події. Протест триватиме до кінця березня. Якщо ситуація покращиться, у квітні Національна спілка письменників відновить роботу», – додав В. Яворівський.
Члени Національної спілки письменників України планують звернутися до всіх посольств та міжнародних організацій щодо ситуації в Україні у ставленні до творчої інтелігенції.
Інформація: Персональний сайт Яворівського
Коментарі
Останні події
- 12.06.2025|12:16«Видавництво Старого Лева» презентує фентезі від Володимира Аренєва «Музиканти. Четвертий дарунок»
- 07.06.2025|14:54Артем Чех анонсував нову книжку "Гра у перевдягання": ніжні роздуми про війну та біль
- 06.06.2025|19:48У США побачила світ поетична антологія «Sunflowers Rising»: Peace Poems Anthology: by Poets for Peace»
- 03.06.2025|12:21У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
- 03.06.2025|07:14Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
- 03.06.2025|07:10Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
- 03.06.2025|06:51Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA
- 03.06.2025|06:50Дух Тесли у Києві
- 30.05.2025|18:48«Літературний Чернігів» на перехресті часу
- 27.05.2025|18:32Старий Лев презентує книгу метеорологині Наталки Діденко «Тролейбус номер 15»