Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Головна\Події\Культура

Події

14.10.2018|12:10|Буквоїд

У Вінниці презентували більше тисячі виробів народного мистецтва

У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого сьогодні відкрилася ювілейна 70-та обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого сьогодні відкрилася ювілейна 70-та обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Це багаторічний проект Вінницького обласного центру народної творчості, який дає шанувальникам народного мистецтва гарну нагоду познайомитися з новими роботами відомих подільських майстрів і відкрити для себе нові мистецькі імена. Оскільки цьогорічна виставка відкривалася напередодні Дня українського козацтва і релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, основною тематикою експозиції стало козацтво, обрядовість та побут українського народу. 

«Виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва має дуже багату історію. Започаткована вона ще у 1948 році і з того часу стала традиційною. Це фактично був перший захід, який організував тоді ще Будинок народної творчості. Щороку вона об’єднує народних майстрів з різних куточків області і дивує розмаїттям народних ремесл, які поширені на Вінниччині, – розповідає заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець. – Всього в експозиції нинішньої виставки представлено майже 1500 робіт, які належать добрій сотні умільців. У центрі експозиції представлені роботи майстрів, які відійшли у вічність. Це Володимир Панкоша, Олександр Крутих, Роман Чмирук, Тетяна Марховець, яка зберегла подільську вишивку низзю і передала секрети писанкарства, витинанки і народного малярства. Тобто це експонати, які були виготовлені півстоліття, а то й більше тому».

На виставці представлені абсолютно всі види народного мистецтва. Це соломоплетіння, рогозоплетіння, лозоплетіння, гончарство і ткацтво, писанки, традиційна вишивка, художнє ткацтво, декоративний розпис. Центральним елементом виставки стала композиція  у вигляді купола з вишитих рушників, під якими розташована бубнівська кераміка майстринь із с. Новоселівка Гайсинського району Христини Міщенко, якій понад 90 років, і Тетяни Шпак. Традиції унікального орнаментального розпису бубнівської кераміки претендують на внесення до Національного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини. 

Виставка триватиме до 9 листопада. Впродовж цього часу шанувальники народного мистецтва матимуть нагоду познайомитися з найкращими роботами відомих і нововиявлених майстрів нашого краю. Кожен із творів є неповторним за глибиною змісту, народним колоритом, кольорового гамою та енергією, вкладеною в улюблену справу свого життя.

Інформація: День 



Додаткові матеріали

13.10.2018|09:09|Події
На Франкфуртському ярмарку грузини протестують проти російської окупації
12.10.2018|12:12|Події
Старий Лев завітає на фестиваль дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів"
12.10.2018|21:58|Події
Чи відбудеться кишеньковий з’їзд письменників?
11.10.2018|11:56|Події
Небесні поетичні теми як засіб здобуття поста міністра релігійних справ при різних урядах
10.10.2018|08:20|Події
Пропагандистським трюком видавців номінований на Нобеля
09.10.2018|23:46|Події
Вірші пише всіма п’ятьма чуттями
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата


Партнери