Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Головна\Події\Культура

Події

21.10.2018|12:25|Буквоїд

Дослідники виявили пряму залежність між кількістю книг вдома і здібностями до навчання

Що більша кількість книг, якою оточена людина в дитинстві, то більше вона здатна вчитися і застосовувати ці знання на практиці.

Що більша кількість книг, якою оточена людина в дитинстві, то більше вона здатна вчитися і застосовувати ці знання на практиці. Про це заявили дослідники з Австралійського національного університету та Невадського університету в Ріно (США) у публікації в журналі «Science Research».
 
Мішель Старр, Science Alert
 
Зв´язок між читанням та розумовим розвитком людини виявлений давно. Є дослідження, які пов’язують читання в дитинстві з успішністю в навчанні, або ж навіть наявність книг вдома з рівнем зарплати у дорослому віці.
 
Особливість сучасного дослідження полягає в тому, що воно не лише підтверджує цей зв’язок, а й свідчить про закономірність: більше книг – кращі здібності. До того ж ця закономірність не залежить ні від фактичної кількості прочитаних книг, ні від рівня освіченості батьків дитини.
 
Здібностей вчитися і застосовувати отримані знання на практиці буде більше у дев’ятикласника, який покинув школу, ніж у випускника університету, за умови, що в дитинстві у школяра було вдома більше книг, ніж у дипломованого спеціаліста.
 
Вчені у два етапи досліджували 31 країну світу впродовж чотирьох років та охопили людей віком від 25 до 65 років. На першому етапі учасники дослідження пройшли декілька тестувань, які визначали рівень грамотності (насправді, ціла серія тестувань, починаючи від читання простих і коротких текстів та закінчуючи завданням виокремити окрему інформацію з довгого і важкого тексту), математичну обізнаність та вміння застосувати ці знання у повсякденному житті, комп’ютерну грамотність і вміння використовувати цифрові технології для комунікації з іншими людьми, збір, аналіз та синтез інформації.
 
Щоразу вчені зіштовхувались зтакм: що більше в людини було в будинку книг, то кращі були результати тестувань. Особливо позитивно кількість книжок впливала на рівень грамотності, на вміння використовувати у житті математичні знання. У випадку з комп’ютерною грамотністю, вплив був теж, хоч і менш явний. «Прийнято вважати, що це різні вміння, що є або гуманітарний, або математичний склад розуму. Але, як виявилось, це не так. Ми самі були вражені», – говорить одна з авторок дослідження, соціологиня з Австралійського національного університету Іоанна Сікора у лондонській газеті «The Guardian».
 
За словами вчених, результати досліджень можуть бути дуже важливими для сімей з невисоким доходами. У цьому випадку очевидні обмеження, які стосуються освіти чи кар’єри, можуть бути компенсовані просто великою кількістю книг вдома.
 
Середньостатистична людина зберігає вдома 115 книг. Найбільша кількість книг у естонців – 218 на домівку. Найменша кількість видань у турків – 27 , до того ж у 60% турків усього п’ять книжок в домашній бібліотеці.


Додаткові матеріали

20.10.2018|09:38|Події
Український ПЕН надасть три ґранти на переклад книжки оповідань Олега Сенцова іноземними мовами
20.10.2018|00:00|Події
"Буквоїду" - 10 років!
20.10.2018|18:51|Події
Паліндроміст і посмертний напівнобіліант
20.10.2018|11:47|Події
Народний поет Башкирії. Можна сказати – національний поет Башкортостану
20.10.2018|11:15|Події
У Telegram запустили чат-бота, який говорить репліками з екранізації роману Жадана
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата


Партнери