Re: цензії
- 16.04.2026|Богдан Дячишин, лауреат премії імені Івана Огієнка, ЛьвівДух щемливого чекання
- 16.04.2026|Олексій СтельмахМайбутнє приходить зненацька
- 15.04.2026|Михайло Жайворон«Земля гніву» Михайла Сидоржевського
- 15.04.2026|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель УкраїниМандрівка в «химерні» світи Юрія Бондаренка
- 11.04.2026|Богдан СмолякТутешні час і люди
- 11.04.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДо себе приходимо з рідними
- 09.04.2026|Анастасія БорисюкСонце заходить, та не згасає
- 08.04.2026|Маргарита ПадійА хто сказав, що наш світ є істинним, реальним?
- 07.04.2026|Микола Миколайович ГриценкоБунт проти розуму як антиспоживацький протест
- 07.04.2026|Віктор ВербичІгор Павлюк: «Біль любові. Дивний біль»
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
Леся Українка з’явилася в образі Фріди Кало та королеви Єлизавети
Ілюстраторка Леся Мазаник створила серію плакатів, на яких зображена Леся Українка в образі різних знаменитостей.
Ілюстраторка Леся Мазаник створила серію плакатів, на яких зображена Леся Українка в образі різних знаменитостей. Про це повідомляє видання The Devochki.
Проект створений на підтримку виставки «Квантовий стрибок Шевченка», яку були змушені закрити достроково через вандалізм.
На плакатах Мазаник Леся Українка зображена в образі Фріди Кало, Мерілін Монро, Одрі Хепберн, Нефертіті, Анни Вінтур, королеви Єлизавети, Диво-жінки та самого Тараса Шевченка.






Нагадаємо, що два тижні тому у київському метро з’явилася виставка «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». На плакатах авторства Олександра Грехова Тарас Шевченко був зображений в образах Термінатора, Дарта Вейдера, Гаррі Поттера та ін.
Через тиждень більшість постерів виставки знищив юнак, озброєний ножем. Відтак організатори вирішили достроково закрити виставку.
Згодом стало відомо, що постери порізав активіст Юрій Хорт (Юрій Павленко). На своїй Facebook-сторінці він закликав «розібратися» і з художником, і з директором музею Тараса Шевченка, який був співорганізатором виставки, і навіть з магазином Nevpynno, який випустив значки з ілюстраціями Грехова.
Через погрози власники Nevpynno були змушені тимчасово закрити підрозділ крамниці, де продавалися значки. Також було скасовано заплановані виставки плакатів з Шевченком у Львові та Вінниці.
Інформація: Читомо
Додаткові матеріали
- Триває прийом зголошень на участь у Харківській літературній резиденції
- Книжка замість іграшки в українському McDonald’s
- 1-3 березня у Миколаєві відбудеться сьома "Книжкова толока"
- Почали з Івасюкового ювілею
- У Харкові зіркова команда ставить оперу "Вишиваний" про герцгерцога Вільгельма фон Габсбурга
Коментарі
Останні події
- 17.04.2026|09:16Зоряна Кушплер презентує «скарби свого серця»
- 15.04.2026|18:40Хроніки виживання та журналістської відданості: у Києві презентують книжку Євгена Малолєтки «Облога Маріуполя»
- 15.04.2026|18:25В Україні запускається Korali Books - перше видавництво, повністю орієнтоване на жіночу аудиторію
- 11.04.2026|09:11Україна на Bologna Children´s Book Fair 2026: хто представить країну в Італії
- 11.04.2026|08:58Віктор Круглов у фіналі «EY Підприємець року 2026»
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
- 06.04.2026|11:08Перша в Україні spicy-серія: READBERRY запускає лінійку «гарячих» книжок із шкалою пікантності
- 06.04.2026|10:40Україна на Брюссельському книжковому ярмарку: дискусії, переклади та боротьба за європейські полиці
- 03.04.2026|09:24Кулінарія як мова та стратегія: у Відні презентували книгу Вероніки Чекалюк «Tasty Communication»
