
Re: цензії
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
- 26.05.2025|Ігор ЗіньчукПрагнення волі
- 26.05.2025|Інна КовальчукДорога з присмаком війни
- 23.05.2025|Ніна БернадськаГолос ніжності та криці
- 23.05.2025|Людмила Таран, письменницяВитривалість і віру маємо плекати в собі
- 15.05.2025|Ігор ЧорнийПірнути в добу романтизму
Видавничі новинки
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
- Тетяна Трощинська. «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина»Проза | Буквоїд
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
Події
Заява Українського ПЕН на підтримку білоруських письменників
Українські письменники із занепокоєнням стежать за подіями, які розгортаються в сусідній Білорусі. Там, у столиці та ряді інших міст, нещодавно відбулися масові акції протесту проти поглиблення інтеграції з Російською Федерацією.
Режим Аляксандра Лукашенки відреагував на ці вияви незгоди з його політикою посиленням репресій. Затриманих активістів, серед яких є і чимало наших колег-літераторів, членів Білоруського ПЕН, ув’язнюють або піддають адміністративним штрафам на доволі серйозні суми лише за вираження своїх поглядів і переконань.
На сьогодні громадські активісти Павел Севяринєц і Алена Талстая вже відбули кількадобове ув’язнення у сумнозвісному Центрі ізоляції правопорушників на вулиці Акресціна. Пані Талстая описує умови утримання там в’язнів як нестерпні: антисанітарія, холоднеча, брутальне поводження охорони і конвою, що межує з тортурами. Окрім того, активістці присудили також грошовий штраф у розмірі 1350 білоруських рублів.
9 і 10 січня в судах Центрального і Ленінського районів Мінська відбудеться розгляд справ перекладача Лявона Барщевського і мовознавця Пятра Садовського, а також Уладзіміра Някляєва та Уладзіміра Арлова – видатних представників сучасного білоруського красного письменства. Їхня творчість добре відома поза межами Білорусі й, зокрема, в Україні, так само, як і їхня активна громадянська позиція.
Український ПЕН наполегливо закликає білоруську владу припинити переслідування та цькування громадських діячів і письменників, які є обличчям сучасної білоруської літератури і представляють культуру Білорусі в усьому світі.
Заяву підписали (список оновлюється):
Андрій Курков
Мирослав Маринович
Микола Рябчук
Олександр Ірванець
Олена Стяжкіна
Анатолій Дністровий
Андрій Бондар
Євген Захаров
Остап Сливинський
Олесь Ільченко
Степан Процюк
Тетяна Терен
Наталка Сняданко
Ігор Козловський
Сергій Жадан
Павло Коробчук
Оксана Куценко
Галина Крук
Борис Херсонський
Євгенія Чуприна
Петро Яценко
Олексій Сінченко
Галина Вдовиченко
Оля Гнатюк
Павло Вольвач
Іван Андрусяк
Катерина Ботанова
Галина Койнаш
Юлія Мусаковська
Ольга Лучук
Тарас Лучук
Наталія Бельченко
Олександра Коваль
Таня Малярчук
Костянтин Сігов
Наталка Білоцерківець
Олеся Яремчук
Олексій Панич
Володимир Рафєєнко
Олександр Бойченко
Микола Горбаль
Тарас Возняк
Віктор Морозов
Ія Ківа
Катерина Калитко
Діана Клочко
Коментарі
Останні події
- 18.06.2025|19:26«Хлопчик, який бачив у темряві»: історія про дитинство, яке вчить бачити серцем
- 16.06.2025|23:44Під час «Книжкового двіжу» в Луцьку зібрали 267 892 гривень на FPV-дрони
- 16.06.2025|16:24«Основи» видадуть повну версію знаменитого інтерв’ю Сьюзен Зонтаґ для журналу Rolling Stone
- 12.06.2025|12:16«Видавництво Старого Лева» презентує фентезі від Володимира Аренєва «Музиканти. Четвертий дарунок»
- 07.06.2025|14:54Артем Чех анонсував нову книжку "Гра у перевдягання": ніжні роздуми про війну та біль
- 06.06.2025|19:48У США побачила світ поетична антологія «Sunflowers Rising»: Peace Poems Anthology: by Poets for Peace»
- 03.06.2025|12:21У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
- 03.06.2025|07:14Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
- 03.06.2025|07:10Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
- 03.06.2025|06:51Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA