Головна\Події\Культура

Події

13.08.2020|10:10|Буквоїд

Orthodox Chic — погляд на українську сакральну архітектуру

Наприкінці серпня Видавництво «Основи» презентує свою нову книгу — Orthodox Chic.

Це книга про постмодерну релігійну архітектуру в Україні. Автори видання — Олексій Биков, Олександр Бурлака та Саша Курмаз — фіксують феномен пострадянської релігійної архітектури, осмислюють його соціальний, історичний та політичний контексти. На сторінках книги задокументовано фотографії сакральної забудови, які автори збирали впродовж декількох років: від традиційних церков до МАФів та кіосків, що виконують сакральні функції. Minimal Movie Production надихнулися ідеєю книги та створили короткий фільм на підтримку видання. 

Цей фільм демонструє шаленість будівництва сакральної архітектури в незалежній Україні. Це візуалізується на прикладі конкретної історії: коли зводять тимчасову «міні-каплицю», яка функціонує тривалий час, але яку в майбутньому має замінити повноцінна будівля церкви. Отець Петро збирає кошти та подає заяви на дозвіл будівництва Храму святих Петра і Павла вже більше двадцяти років. Навіть якщо він не досягне своєї мети за життя, його син Павло, також священик, перейме цю роботу на себе. Ця історія — лише одна з десятків подібних, що відбуваються зараз в Україні. 

Постмодерна релігійна архітектура в Україні може проявлятися багатьма, часто дивними способами: імпровізованими халупами біля станцій метрополітену, великим неокласичним собором або каплицею, спорудженою на вершині багатоповерхівки. Унікальний вигляд нової релігійної архітектури України та спосіб її використання зумовлений тим, як вона розвивалася в складних та неоднозначних економічних, соціальних та політичних умовах. 

Для Романа Блажана, режисера фільму, та Михайла Волкова, оператора, метою було поглянути на ці часто незвідані форми релігійної архітектури, приклади яких варіюються від церков-кіосків до капличок біля торгівельних центрів чи багатоквартирних будинків поряд із чудовими новими соборами. Музику до фільму склав Антон Дегтяров. 

Minimal Movie — київська креативна та продакшн студія, яка розповідає історії про людей та бренди з пристрастю документального кіно. Компанія була заснована Романом Блажаном та Михайлом Волковим у 2015 році, і з тих пір вони випустили кілька проектів, серед яких короткометражний фільм на підтримку книги про бруталістську архітектуру в Києві, візуальне дослідження улюбленого літнього відпочинку киян, промо-кампанія для Чернігова, міста на Західній Україні тощо.

Дивитися короткий фільм Orthodox Chic: https://vimeo.com/430274293коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери