Re: цензії
- 12.01.2026|Віктор Вербич«Ніщо не знищить нас повік», або Візія Олеся Лупія
- 12.01.2026|Микола ГриценкоВитоки і сенси «Франкенштейна»
- 11.01.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськДоброволець смерті
- 08.01.2026|Оксана Дяків, письменницяПоетичне дерево Олександра Козинця: збірка «Усі вже знають»
- 30.12.2025|Ганна Кревська, письменницяПолотна нашого роду
- 22.12.2025|Віктор Вербич«Квітка печалі» зі «смайликом сонця» і «любові золотими ключами»
- 22.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ«Листи з неволі»: експресії щодо прочитаного
- 20.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЕкспромтом
- 20.12.2025|Валентина Семеняк, письменницяДуже вчасна казка
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
У Києві стартує 8-й Міжнародний фестиваль Docudays UA
З 25 до 31 березня у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та Німецькому культурному центрі «Ґете-Інститут» (вул. Волоська 12/4) відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Відкриватиме Docudays UA фаворит багатьох міжнародних фестивалів – фільм «Інший “Челсі”: історія з Донецька» німецького режисера Якоба Пройсса. На відкриття фестивалю 25 березня Якоб Пройсс запросив трьох донецьких шахтарів – героїв свого фільму.
Ведучі церемонії відкриття – подружжя журналістів Єгор Соболєв та Марічка Падалко.
Цьогоріч Docudays UA приєднався до міжнародної акції «Порожній стілець» на підтримку правозахисника, лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо.
На фестивалі Docudays UA фільми змагаються у двох конкурсах – творчому і правозахисному. Кожен конкурс має призовий фонд. Від 2009 року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно обирають і глядачі.
Другий рік поспіль організатори фестивалю на знак пам’яті про друга і продюсера фестивалю Андрія Матросова вручають особливу премію. Нагороду команда Docudays UA вручить фільму, в якому побачить найбільше любові.
Вхід на всі кінопокази традиційно БЕЗКОШТОВНИЙ.
Запрошуємо також на інші події в рамках Docudays UA
25 березня 2011 року в Синій залі Будинку кіно о 18 год. відбудеться брифінг за участі режисера фільму-відкриття Якоба Пройса, а також членів журі творчого конкурсу – кінодокументаліста Мірослава Янека (Чехія), продюсера Улдіса Секуліса (Латвія), режисерки Манон Луазо (Франція), режисера Марчіна Кошалки (Польща), кінокритика Аліка Шпилюка (Україна).
26 березня о 12 год. відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу карикатур та відкриття виставки робіт художників-карикатуристів. Цього року конкурс присвячений проблемам утискання свободи слова, мирних зібрань та асоціацій в Україні(хол Будинку кіно).
26 березня об 11 год. відбудеться майстер-клас «Як убезпечитися від протиправних дій міліції». Захід проведуть відомі правозахисники: голова правління УГСПЛ Аркадій Бущенко та голова ГО «Черкаський центр моніторингу дотримання прав людини» Володимир Батчаєв (Блакитна вітальня Будинку кіно).
Також на глядачів чекають:Майстер-клас і ретроспектива стрічок легенди чеської кінодокументалістики Мірослава Янека.
По-весняному романтична панорама «Нове кіно Балтії», яку представить латвійський продюсер Улдіс Секуліс.
Спеціальний показ фільму «Серійні убивства в країні Путіна» та зустріч із автором -французькою режисеркою Манон Луазо.
Презентація останніх двох фільмів одного з найяскравіших представників сучасної польської кінодокументалістики Марчіна Кошалки та ексклюзивна можливість подискутувати з автором.
Особливий гість: популярний російський режисер Павєл Костомаров представить українську прем’єру фільмів «Я люблю тебе» та «Удвох».
Семінар Dragon ForUm (Польща)спільно з DocudaysUA: Від задуму до глядача. Розробка проекту документального фільму. Тренінгові програми 2011—2012 для продюсерів і режисерів документального кіно у Польщі й Україні та ринок проектів у Кракові.«Три вечори в дружньому колі». У кінозалі Німецького культурного центр «Ґете-Інститут» відбуватиметься показ найкращих фільмів друзів Docudays UA - фестивалів Verzio (Угорщина), Watch Docs (Польща) та ZubrOFFka (Польща).
Стежте за анонсуванням подій фестивалю на сайті www.docudays.org.ua
Коментарі
Останні події
- 12.01.2026|10:20«Маріупольська драма» потрапили до другого туру Національної премії імені Т. Шевченка за 2026 рік
- 07.01.2026|10:32Поет і його спадок: розмова про Юрія Тарнавського у Києві
- 03.01.2026|18:39Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Довгі списки
- 23.12.2025|16:44Найкращі українські книжки 2025 року за версією Українського ПЕН
- 23.12.2025|13:56«Вибір Читомо-2025»: оголошено найкращу українську прозу року
- 23.12.2025|13:07В «Основах» вийде збірка українських народних казок, створена в колаборації з Guzema Fine Jewelry
- 23.12.2025|10:58“Піккардійська Терція” з прем’єрою колядки “Зірка на небі сходить” у переддень Різдва
- 23.12.2025|10:53Новий роман Макса Кідрука встановив рекорд ще до виходу: 10 тисяч передзамовлень
- 22.12.2025|18:08«Traje de luces. Вибрані вірші»: остання книга Юрія Тарнавського
- 22.12.2025|10:4526 грудня Соломія Чубай запрошує львів’ян на концерт “Різдво — час вірити в Дива”
