Re: цензії

17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики
26.05.2025|Ігор Зіньчук
Прагнення волі
26.05.2025|Інна Ковальчук
Дорога з присмаком війни
23.05.2025|Ніна Бернадська
Голос ніжності та криці
23.05.2025|Людмила Таран, письменниця
Витривалість і віру маємо плекати в собі
15.05.2025|Ігор Чорний
Пірнути в добу романтизму
Головна\Події\Презентації

Події

27.02.2019|12:39|Буквоїд

У «Видавництві 21» вийшла автобіографія Соми Морґенштерна

У «Видавництві 21» вийшла книжка письменника, журналіста і музичного критика Соми Морґенштерна (1890–1976) «В інші часи. Юні літа у Східній Галичині». Над перекладом працювала Галина Петросаняк. Видання здійснено за підтримки Австрійського культурного форуму.

«В інші часи. Юні літа у Східній Галичині» – це автобіографія Соми Морґенштерна, що охоплює його дитячі та юнацькі роки (приблизно кінець ХІХ століття – 1914 рік). «Він був галичанином, а точніше – подолянином, – розповідає про Сому Морґенштерна Галина Петросаняк. – Народився на Тернопільщині, дитинство провів у кількох селах Теребовлянського району, на початку ХХ-го століття навчався в Тернопільській гімназії. У Морґенштерна була чудова пам’ять: мемуари містять безліч деталей з його дитинства: сільський побут, соціальні й національні взаємини на Поділлі кінця ХІХ – початку ХХ століть, устрій польської гімназії в Тернополі, імена й особи вчителів та багато чого іншого, що пересічному читачеві буде цікаво, а для краєзнавців може стати цінним джерелом. Сома Морґенштерн володів українською мовою, якої його навчила нянька-українка. Твердив, що всіма мовами, якими він активно володіє – а таких було вісім – він розмовляє з українським акцентом. У гімназійні роки самотужки вивчав історію України й українську літературу, високо цінував і любив співати українські народні пісні, любив і знав український театр. Сома Морґенштерн написав трилогію «Іскри в безодні», й дія його романів, переважно, відбувається на Поділлі. У романі «Ідилія в екзилі» відображено життя подільського села з фільварком, яким керує орендар-єврей. Це середовище добре відоме авторові, бо він сам ріс на таких фільварках польських дідичів, де його батько був управителем. Сома Морґенштерн був близьким другом Йозефа Рота, про якого написав книжку «Втеча і кінець Йозефа Рота». Впевнена, що його автобіографія нікого не залишить байдужим».

Ця книга буде також особливо цікавою шанувальникам творчості Мартіна Поллака, вона стане своєрідним і дуже органічним доповненням до книжок австрійського автора «Цісар Америки» та «До Галичини». І, звісно, поряд з «Катериною» Агарона Аппельфельда книжка Соми Морґенштерна представить ще один єврейський кут зору на Україну, українців, українську культуру та євреїв в Україні.

Сома Морґенштерн добре знаний в американському та німецькомовному світі. Відкриття ж його творчості, його як особистості для українського читача лише розпочинається.

Більше про Сому Морґенштерна, а також його творчість можна буде довідатися під час заходів, присвячених виходу книжки, які пройдуть у Чернівцях, Тернополі, Івано-Франківську.

11 березня. Чернівці. Лекція австрійського дослідника життя і творчості Соми Морґенштерна Ґеорґа Дойча «Сома Морґенштерн і Галичина». Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, 5-й корпус (резиденція), конференц-зала Центру Gedankendach, ауд.149. Початок: 13:30. Лекція відбудеться німецькою мовою.

Організатори: Центр німецькомовних студій Gedankendach при ЧНУ ім. Юрія Федьковича, «Видавництво 21».

11 березня. Чернівці, Літературний целанівський центр (вул. О. Кобилянської, 51). Початок: 18:30. Учасники: Галина Петросаняк, Ґеорґ Дойч, Петро Рихло.

Організатори: «Видавництво 21», Літературний целанівський центр.

12 березня. Тернопіль, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. Початок: 11:10. Організовує доцент кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови Світлана Притолюк.

12 березня. Тернопіль, Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9). Початок: 16:00. Модератор – Юрій Матевощук.

Організатори: Книгарня «Є», «Видавництво 21».

15 березня. Івано-Франківськ, Підземний Перехід Ваґабундо. Початок: 18:00. Модератор – Юрій Андрухович.

Організатори: Підземний перехід Ваґабундо, «Видавництво 21».

Усі заходи відбудуться за підтримки Австрійського культурного форуму. Запрошуємо зацікавлених до участі та спілкування.

Книжка на сайті видавництва: http://www.books-xxi.com.ua/products/v-inshi-chasi-yuni-lita-u-shidnij-galichini

Довідка про Сому Морґенштерна: http://www.books-xxi.com.ua/brands/morgenshternsoma



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

16.06.2025|23:44
Під час «Книжкового двіжу» в Луцьку зібрали 267 892 гривень на FPV-дрони
16.06.2025|16:24
«Основи» видадуть повну версію знаменитого інтерв’ю Сьюзен Зонтаґ для журналу Rolling Stone
12.06.2025|12:16
«Видавництво Старого Лева» презентує фентезі від Володимира Аренєва «Музиканти. Четвертий дарунок»
07.06.2025|14:54
Артем Чех анонсував нову книжку "Гра у перевдягання": ніжні роздуми про війну та біль
06.06.2025|19:48
У США побачила світ поетична антологія «Sunflowers Rising»: Peace Poems Anthology: by Poets for Peace»
03.06.2025|12:21
У серпні у Львові вперше відбудеться триденний книжковий BestsellerFest
03.06.2025|07:14
Меридіан Запоріжжя та Меридіан Харків: наприкінці червня відбудуться дві масштабні літературні події за участі провідних українських авторів та авторок Вхідні
03.06.2025|07:10
Найпопулярніші книжки для дітей на «Книжковому Арсеналі»: що почитати дітям
03.06.2025|06:51
Фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» покажуть на кінофестивалі Docudays UA
03.06.2025|06:50
Дух Тесли у Києві


Партнери