
Re: цензії
- 06.10.2025|Ігор ЗіньчукЦікаві історії звичайних слів
- 28.09.2025|Петро ГармасійПерестати боятися…
- 24.09.2025|Микола Дмитренко, письменник, доктор філології, професорПрихисток душі
- 24.09.2025|Михайло ЖайворонПатріотизм у розстрільному списку
- 14.09.2025|Тетяна Колядинська, м. ДніпроЗа якими правилами “грали” радянські засоби масової інформації
- 03.09.2025|Ольга Шаф, м. Дніпро«Був на рідній землі…»
- 02.09.2025|Віктор ВербичКнига долі Федора Литвинюка: ціна вибору
- 01.09.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиОдухотворений мегавулкан мезозойської ери
- 25.08.2025|Ярослав ПоліщукШалений вертеп
- 25.08.2025|Ігор ЗіньчукПравди мало не буває
Видавничі новинки
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
- Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
- Мар’яна Копачинська. «Княгиня Пітьми»Книги | Буквоїд
- "Моя погана дівчинка - це моя частина"Книги | Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
Події
Максим Розумний: Політик зі Шкляра буде нічим не кращий за Яворівського
Письменник і філософ Максим Розумний про відмову Василя Шкляра від Шевченківської премії.
- Не знаю, як там було насправді, хто з ким говорив і про що домовлявся, але почерк професійного спін-доктора в цій історії впізнається. Що маємо в сухому залишку? Шкляр отримав потужний розголос навколо свого роману, а отже, сподіваюся, тисячі нових читачів. Це добре і для української ідентичності, і для книжкового ринку.
Шкляр стає політичною фігурою, про це свідчить як сама вимога відставки міністра (мабуть, приєднається до групи В.Кириленка), так і поведінка в ефірі «Інтера». Це погано. Бо політик зі Шкляра буде нічим не кращий за Яворівського та інших націонал-демократів спілчанського призову.
Президент Янукович уникає незручної ситуації з нагородженням «махрового націоналіста» та отримує ще один аргумент для майбутньої відставки Табачника як уже вкрай одіозної фігури.
Українське патріотичне середовище приємно збуджується, як це було продемонстровано в телеефірі Іриною Фаріон.
Словом, геніальний хід, бо всі задоволені. От, єдине тільки – гроші…
Додаткові матеріали
- Володимир Яворівський пропонує лауреатам Шевченківської премії виступити проти Табачника
- Василь Шкляр відмовився від спілкування із Кисельовим, Чаленком та Поярковим
- Герман вступилася за Василя Шкляра і захопилася «Ворошиловградом» Сергія Жадана
- Матіос, Андрухович і Шкляр разом із Ющенком вимагають пам’ятника Мазепі
- Андрухович і Шкляр говорять дурниці – Кардинал Любомир Гузар
- Андрій Курков: Шкляру не потрібно було ставити умови Януковичу
- Ігор Бондар-Терещенко: Чи не пізно наш лавреат Шкляр схопився за цю «молодіжну» естафету, відіграну ще на початку 1990-х років?
- Євген Баран: Хочу подякувати Шкляреві, що Він виявився вищим суспільних, літературних і навкололітературних прогнозів
- Янукович залишив Шкляра без Шевченківської премії
- Василь Шкляр відмовився отримувати Шевченківську премію. Через Табачника
- Олександр Фельдман: «Чорний ворон» Шкляра – «літературна тягнибоківщина»
- Письменник Василь Шкляр отримав Шевченківську премію
- Василь Шкляр. «Залишенець»
Коментарі
Останні події
- 07.10.2025|17:37“Тисяча осяйних сонць”: бестселер про долі жінок в Афганістані вийшов українською
- 06.10.2025|15:47«Основи» готують до друку три романи Самюеля Бекета до 120-річчя автора
- 06.10.2025|15:34Стартував прийом заявок на Премію Читомо-2025 за видатні досягнення у книговиданні
- 03.10.2025|10:47В Ужгороді вийшла книжка відомого українського поета Олександра Олеся про Карпатську Україну
- 03.10.2025|10:44Кохання, війна і вибір між двома світами: Ірена Карпа представить свій новий роман у Луцьку
- 30.09.2025|19:02Український ПЕН оголосив 20 проєктів-переможців стипендійної програми
- 30.09.2025|18:58Вʼятрович на Форумі видавців презентує новинку «Генерал Кук. Біографія покоління УПА»
- 29.09.2025|09:04Я матір попросив: – ось тут мене вроди!
- 29.09.2025|09:01Що читають українські діти: ТОПи видавництва «Ранок» на «Книжковій країні»
- 25.09.2025|14:50Оприлюднено довгі списки Книги року ВВС-2025