Re: цензії
- 20.01.2025|Олександра СалійПароль: Маньо
- 16.01.2025|Ігор ЧорнийБориславу не до сміху
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
- 02.01.2025|Галина Максимів, письменницяПро вибір ким бути: ножицями чи папером
- 31.12.2024|Михайло ЖайворонМіж рядками незвіданих тиш
- 31.12.2024|Галина Максимів, письменницяПодорож, яка змінила світ на краще
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
Події
«Рейтинг критика» назвав найкращі дитячі та підліткові книжки 2016 року
Рекомендаційний список найкращих українських книжок року для дітей і підлітків озвучили літературні критики та фахівці з видавничої справи.
Книжки для найменших (0-3 роки)
Кучеряві повертаються у місто / Мар’яна Прохасько. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
Кучеряві думають, що робити в дощ / Мар’яна Прохасько. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
Ви думаєте, що книжка — це передовсім текст? Або, принаймні, текст з ілюстраціями? Думаєте, що читати можна тільки слова? А спробуйте прочитати малюнки і розповісти цю історію своїм дітям. Або послухайте, як вони описують те, що бачать на ілюстраціях, і яка історія складається у них. Чи зробіть це разом. Ця книжка про звичайну сім’ю Кучерявих. І навіть якщо ви не кучеряві, з вами, можливо, трапляються схожі пригоди.
Книжки-картинки (4-8 років)
Зубр шукає гніздо / Оксана Була : текст та ілюстрації. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
Усіма важливими справами в лісі порядкують дивовижні туконі. Ось і зараз вони готуються відвідати звірів, які взимку лягають спати. Туконі вкладають їх у ліжечка і дбають, щоб нікому нічого не бракувало. Але є звірі, які взимку не сплять. Зубр звик блукати у снігах в пошуках їжі. Він навіть не підозрював, що можна спокійно собі дрімати в барлозі, коли надворі мороз. Допоки одного дня не зустрів ведмедя, який саме готувався заснути… Що вийшло з цієї зустрічі, а також про вміння слухати себе й інших, розповідає ця тепла й зворушлива історія про зубра — перша книжка серії оповідок про мешканців лісу.
Поезія для дітей
Шалахмонеси / Григорій Фалькович ; ілюстрації Пінхаса (Павла) Фішеля. — Київ: Дух і Літера, 2016.
Подарунковий великоформатний варіант видання дитячих віршів відомого українського поета Григорія Фальковича. Веселі й мудрі вірші відразу хочеться вивчити. У «Шалахмонесах» можна читати вірші і можна читати малюнки, виконані в стилі оформлення середньовічних манускриптів. Копітка робота над книгою зайняла у художника Павла Фішеля більше п’яти років. Було задіяно найкраще друкарське обладнання в Києві, щоб отримати об’ємний друк. Відкрийте книжку, і ви дізнаєтеся, що трапилося з курочкою, яка зробила манікюр, чому діти люблять ходити в театр і ще багато чудових історій.
Проза для дошкільного та молодшого шкільного віку
Хто росте у парку / Катерина Міхаліцина; ілюстрації Оксани Були. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016.
Маленький паросток, що виріс у парку, роззирається довкола, уважно приглядається до своїх сусідів — берези, дуба, горобини, клена, ясена, явора, каштана, тополі, верби — і шукає, чий же він. Бо бути нічийним — сумно. Бо щастя – «це знайти у цьому світі когось схожого на тебе».
Проза для середнього шкільного віку
Сім нескладух Говорухи / Саша Кочубей. – Київ: Фонтан казок, 2016.
Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!
Книжки для старшого шкільного віку
Задзеркалля / Оксана Лущевська. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки… Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?
Пізнавальні книжки
Франко від А до Я / Богдана Тихолоз, Наталя Тихолоз ; ілюстрації творчої майстерні «Аґрафка». — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
«Франко від А до Я» – абетка-енциклопедія про Івана Франка. Ми звикли називати його українським Каменярем, Вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким Франко був: що любив, які мав хобі, куди подорожував? «Франко від А до Я» — винятковий арт-бук, книжка для дітей (і не лише для них), завдяки якій знайомство з Франком стане початком дружби на роки. В цій книзі багато фактів, гумору, вміння дивитися на себе та інших без зайвого пафосу, а ще стільки цікавого і раніше незнаного.
Перевидана класика
Не будь, мала, козою / Платона Воронько ; ілюстрації Костя Лавро. — Київ: Абабагаламага, 2016.
Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані популярним українським книжковим графіком Костем Лавром. Це розширене видання книжки, яка виходила 2015 року під назвою «Падав сніг на поріг».
Спеціальна відзнака журі за дебют
Солоні поцілунки / Ольга Купріян. — Київ: ВЦ «Академія», 2016.
Навіть і подумати не могла Мілка,що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем.На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким. Сім’я, в якій батьки роками після смерті сина не спілкуються. Чарівна зовнішність, якій бракує хіба що грудей більшого розміру. Високі оцінки, крім із кількох точних предметів. Близька подруга, якої не розуміти. Звабливий хлопець, який ще не знає себе. Запаморочливі французькі поцілунки із солоним присмаком сліз… Як склеїти те, що розбито вщент? І чи потрібно склеювати — чи не краще позбутися його?
До журі РК цього року ввійшли критики дитячої літератури, письменники, перекладачі та редактори профільних ЗМІ: Ірина Батуревич («Читомо»), Зоя Жук (редакторка, критик, письменниця), Міра Київська («Букмоль»), Марія Семенченко (BOOKa, «Книженя»), Ірина Троскот («Літакцент»), Оксана Хмельовська («Читомо»), Володимир Чернишенко (перекладач, критик), Олеся Мамчич (письменниця, викладачка), Анна Третяк («Барабука»).
У довгому списку РК журі розглянуло понад 120 книжок від великих та малих видаництв України.
«Рейтинг критика» – це незалежна щорічна ініціатива українських критиків, дослідників та ЗМІ, що пишуть про дитячу літературу. Її мета – формувати прозорі та фахові поради для читачів, бібліотекарів, педагогів та всіх зацікавлених дитячою літературою.
Оцінюючи книжки, журі керується спеціально розробленими, сучасними, фаховими критеріями, що спираються на провідні світові дослідження дитячої літератури та враховують не тільки естетичну вартість і зміст тексту та ілюстрацій, але й ідеології та поліграфічне втілення. «Рейтинг критика» – єдиний книжковий топ, де бали, зауваги та критерії оцінки публікуються відкрито.
Коментарі
Останні події
- 22.01.2025|11:18Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
- 22.01.2025|11:16«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
- 22.01.2025|09:24«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
- 20.01.2025|10:41Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
- 12.01.2025|08:23«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 11.01.2025|21:35«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
- 11.01.2025|09:00«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»