Re: цензії

30.12.2025|Ганна Кревська, письменниця
Полотна нашого роду
22.12.2025|Віктор Вербич
«Квітка печалі» зі «смайликом сонця» і «любові золотими ключами»
22.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
«Листи з неволі»: експресії щодо прочитаного
20.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Експромтом
20.12.2025|Валентина Семеняк, письменниця
Дуже вчасна казка
11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наук
Привабливо, цікаво, пізнавально
08.12.2025|Василь Кузан
Крик відчаю
02.12.2025|Василь Кузан
Ні краплі лукавства
27.11.2025|Василь Кузан
Nobilis sapientia
27.11.2025|Віталій Огієнко
Розсекречені архіви

Події

18.06.2010|16:42|Буквоїд

Пішов із життя Жозе Сарамаго

18 червня на острові Лансароте помер португальський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1998 року Жозе Сарамаго.

Письменникові було 87 років. Серед найбільш відомих його творів — романи «Євангеліє від Ісуса», «Той що піднявся з землі» , «Спогади про монастир» та ін.

Перший гучний успіх прийшов до прозаїка в 1980 році з романом «Той що піднявся з землі», за загальним визнанням — його першим великим романом. Два роки по тому успіх закріпили «Спогади про монастир». У 1991 році вийшла книга «Євангеліє від Ісуса», що принесла своєму творцеві ще й скандальну славу. У ній було запропоновано альтернативний погляд на євангельську історію; на романі позначилися ліві погляди письменника.

Португальська влада піддала цензурі роман, після чого Сарамаго залишив Португалію і переселився до Іспанії, на Канарські острови. Негативні відгуки з боку християн та іудеїв отримували і наступні книжки письменника, зокрема — його останній роман «Каїн», що вийшов в 2009 році.

За матеріалами зарубіжної преси

Фото: www.gbasesores.com



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери