Re: цензії

14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналістка
Коли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Ліричний щоденник Роксолани Жаркової
10.07.2026|Ігор Чорний
Коли магія поза законом
10.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикант
Сміливість бути собою
10.07.2026|Віктор Вербич
«Збережи цей світ – святий, зукраїненний»
08.07.2026|Інеса Матіїшин, філолог
Любов і біль в романі Степана Процюка «Троянда ритуального болю»
07.07.2026|Ігор Зіньчук
Література, що свідчить: про роман Оксани Радушинської «Псалом Давида»
26.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Франківськ пісенний
26.06.2026|Віктор Вербич
Коли cвіт – в обіймах мелодії дощу
24.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Під знаком невтомності
Головна\Події\Фестивалі

Події

15.08.2014|07:59|Буквоїд

Літературна ніч в PinchukArtCentre

Сьогодні, 15 серпня, о 19.30, PinchukArtCentre проведе Літературну ніч, що буде присвячена темі пам’яті.

Літературно-мистецька акція відбудеться в рамках програми SUMMERпропаганда - серії публічних кінопоказів, дискусій та публічних заходів в контексті групової виставки «Страх та надія».

Метою заходу є продовження діалогу між мистецтвом та літературою, а також створення платформи для розглядання представлених робіт крізь незвичну «текстову» оптику. 
 
У Літературній ночі, що складатиметься з двох частин, візьмуть участь журналістка та авторка книги «Єлюди» Крістіна Бердинських, письменниці Софія Андрухович, Катерина Бабкіна, Ірена Карпа та інші.

Кураторка «Літературної ночі» - журналістка та літературна оглядачка Ірина Славінська.
 
Програма Літературної ночі в PinchukArtCentre:
 
19:30-20:30
Читання книги «Єлюди» Крістіни Бердинських
Місце проведення: зала з роботою Жанни Кадирової «Натовп», 2 поверх, PinchukArtCentre.
 
Робота Жанни Кадирової «Натовп» складається зі скляних вітрин, в кожній з яких міститься колаж із вирізок щоденних газет за 2012 рік. Кожен із цих колажів є портретом натовпів людей із різних країн світу - таких, якими їх видно зі сторінок друкованої преси.
 
Саме поруч з роботою «Натовп» учасники літературної ночі почують та побачать вже літературно-документальний колаж історій людей Майдану 2013-2014 років. Десяток українських письменників зустрінуть один одного та історії Інших – відомих і невідомих людей – крізь практику читання «всліпу» уривків книжки «Єлюди». Це читання – випадкова зустріч, що дозволить пригадати власну участь у новітній історії та побачити цей особистий досвід крізь призму роботи ЗМІ, які фіксують світ «так-як-є» і водночас надають певний ракурс бачення.  
 
Книжка «Єлюди» створена журналісткою Крістіною Бердинських, яка під час Євромайдану записувала в рамках Facebook-проекту «Єлюди – Maidaners» живу історію очевидців і безпосередніх учасників подій, які змінили країну. Читання «Єлюди» в рамках Літературної ночі відбуваються з люб’язної згоди авторки проекту.
 
Учасники читань: журналістка Крістіна Бердинських, письменники та поети Катерина БабкінаАнатолій Дністровий, Артем Захарченко, Ірена КарпаПавло КоробчукАртем ПолежакаЮлія СтахівськаІрина Цілик та Тетяна Щербаченко.
 
20:30-22:00
Читання книги «Фелікс Австрія» Софії Андрухович
Місце проведення: зала з роботою Микити Кадана «Експонат. Нероздільне», 3 поверх, PinchukArtCentre.
 
«Експонат. Нероздільне» – це монументальна робота з попелу Микити Кадана. Попіл - пам’ятник минулому, якого вже нема. Попіл - порожнє місце, згарище. Те, що згоріло без сліду. І те, що відродиться з попелу. В контексті цієї роботи Софія Андрухович вперше читатиме фрагменти свого роману «Фелікс Австрія», котрий вийде друком у вересні.
 
«Фелікс Австрія» – це історія, що починається з попелу Мармулядової пожежі. Дія роману відбувається в довоєнному Станіславові, в час, коли світ іще не згорів дотла у вогнищі двох Світових воєн. На тлі сцен реальності, якої більше немає, постають вічні сюжети про життя, смерть і любов. 
 
Літературна ніч проводиться з 2010 року та є складовою освітньої програми PinchukArtCentre.
 
Участь безкоштовна.

Попередня реєстрація за телефоном +38 044 590-08-58 або надіслати запит на e-mail: info@pinchukartcentre.org



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

16.07.2026|17:03
Наталка Сняданко: розмова про письмо, переклади, Україну і Європу
16.07.2026|10:32
На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
16.07.2026|10:30
Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»
14.07.2026|14:39
BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
14.07.2026|09:25
У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
10.07.2026|09:37
Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»
07.07.2026|20:35
Видавництво Korali Books оголосило конкурс чуттєвої прози: переможці отримають шанс видати власну книгу
07.07.2026|13:15
Дипломатія без прикрас: спогади, досвід і залаштунки служби
03.07.2026|14:00
Звернення Софії Русової
01.07.2026|16:44
Ольга Куждіна: «Я взагалі не вмію вигадувати сюжети. Зате спостерігати, бачити і чути – це моя справжня суперсила!»


Партнери