
Re: цензії
- 10.07.2025|Дана Пінчевська"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
- 10.07.2025|Володимир СердюкАнтивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
Фестивальний сезон у розпалі: ТОП-10 українських книжкових фестивалів
Фестивальний сезон у розпалі, тож ми вирішили зібрати для вас найцікавіші книжкові події, якими нас порадує залишок липня, серпень та вересень.
Фестивальний сезон у розпалі, тож ми вирішили зібрати для вас найцікавіші книжкові події, якими нас порадує залишок липня, серпень та вересень. Географія книжкових фестивалів теж приваблює: окрім класичних Львова, Дніпра та Одеси, у гості несподівано запрошують Шевченкові Моринці та «Парнаський» Ірпінь.
МАЧ («Місяць Авторських Читань»)
1 липня – 4 серпня, Львів
Це найбільший центральноєвропейський літературний фестиваль, який проходить у Брно, Вроцлаві, Остраві, Кошіце та Львові. Почесний гість фестивалю цього року – Туреччина. МАЧ був заснований у 2000 році у Брно, у Львові з’явився 2015-го року. Фестиваль складається з двох головних програмних ліній: одна, т.зв. домашня, представляє літератури країн-організаторів, друга – літературу іншої країни, яка цього року є почесним гостем. Заходи фестивалю у Львові відбуваються у Дзизі, на вул. Вірменська 35.
XXII міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля»
26 – 29 липня, Одеса
Цього року фестивальний центр вперше розташується на найпопулярнішому в Одесі майданчику – в Зеленому театрі. На тінистих алеях – книжковий ярмарок: стенди видавництв і книготорговельних підприємств з бестселерами і рідкісними малотиражними виданнями, з художньою, дитячою та нон-фікшн літературою, з усілякою друкованою продукцією – від довідників до календарів та скетчбуків. На вас чекають: Книжкові ночі, Літературна сцена з презентаціями та творчими вечорами, дитяча програма на «Території юності», книжкові конкурси «Мистецтво книги» і «Одеса на книжкових сторінках», концерти на Великій сцені та багато іншого.
Фестиваль «Ірпінський Парнас»
27 – 29 липня, Ірпінь
Поетично-бардівський фестиваль «Ірпінський Парнас» відбудеться уже вдруге у будинку творчості письменників у Ірпені. Минулого року захід зібрав більше 70 учасників з різних куточків України. Протягом трьох днів учасники зможуть пожити в будиночках, де відпочивали і творили Андрій Малишко, Павло Тичина, Максим Рильський, Остап Вишня, Павло Загребельний, Юрій Яновський, Євген Гуцало, Дмитро Павличко та ін.
Ше.fest
18 – 19 серпня, Моринці
Щорічний мистецький фестиваль відбувається з 2014 року. Проходить на малій батьківщині Шевченка, у селі Моринці Звенигородського району Черкаської області і присвячений його пам’яті. Фестиваль є благодійним, на ньому організатори збирають пожертви для українських бійців.
Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz
7 – 9 вересня, Чернівці
За словами організаторів, метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їхніми закордонними колегами. Учасниками заходу стануть відомі поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США, Данії, Нідерландів, Люксембургу, Ліхтенштейну, Польщі, Румунії, Росії, України та ін. В межах фестивалю відбудуться численні поетичні читання, лекції, дискусії, презентації книжок, поетичні прогулянки, музично-поетичні й винно-сигарно-поетичні вечори та театральні перфоманси.
Літературний Кураж Базар
8 – 9 вересня, Київ
На відвідувачів чекатимуть найкращі українські та світові видання, читання відомих авторів, презентації книжок, атмосфера затишку, спокою, м’які пуфи під каштанами, романтизм та фантастика міста. Вірші та проза, мистецтво та бізнес-література, дводенна програма читань, воркшопів, спектаклів, показів, презентацій та зустрічей з авторами, інклюзивна дитяча зона, б’юті-корнери, фуд-корт та вуличні бари.
19 – 23 вересня, Львів
Фокусна тема 25-го Форуму видавців у Львові та 13-го Львівського міжнародного літературного фестивалю – Ринок Свободи. В межах фокусної теми мова йтиме про те, як ми «торгуємо» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді. Організатори пояснюють, що вибір цьогорічної теми не є випадковим, адже упродовж 25 років Форум збирав різних людей, які мали різні думки, перемоги та проблеми. Фестиваль надавав майданчик для взаємодії і створив ще одне місце, де люди переглядали свої бажання.
IV Міжнародний літературний фестиваль в Одесі
25 – 30 вересня, Одеса
Мета фестивалю – підкреслити культурний вплив Одеси, полікультурність цього міста та сприяти зміцненню зв’язків між Одесою та іншими культурними метрополіями Європи і світу. Заплановані виступи авторів з України, Росії, Румунії, Болгарії, Грузії, Туреччини, Німеччини, Швейцарії, Норвегії, Франції, Канади, США, Мексики та Індії. Під час фестивалю окрім літературних читань, проходитимуть і дискусії на політичні теми, присвячені Європі, а також іншим країнам світу. Заходи проводитимуться двома мовами: тексти іноземних авторів читатимуть мовою оригіналу та в українському перекладі. Дискусії будуть супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом. Головна частина програми проходитиме в Одеському Літературному музеї.
Book Space
28 – 30 вересня, Дніпро
Як заявляють організатори, на центральній площі Дніпра — імені Героїв Майдану — виросте «космічне поселення», майже марсіанське за своїм виглядом. Погодження на участь у фестивалі вже дали десятки українських видавництв, багато відомих українських письменників та гостей з-за кордону. Наразі на запрошення відгукнулися автори із США, Данії, Польщі, Франції та Росії.
Фестиваль TRANSLATORIUM
28 – 30 вересня, Хмельницький
Літературно-перекладацький фестиваль, приурочений до Міжнародного дня перекладача, пройде уже вдруге. Учасниками фестивалю стануть відомі перекладачі, літератори, поети, музиканти, менеджери культури та видавці із різних куточків країни. Програма фестивалю складатиметься із двох блоків подій, які розраховані як на перекладачів, так і на відвідувачів, які цікавляться сучасними літературними процесами.
Інформація: Читомо
Додаткові матеріали
- З 26 по 29 липня Одеса стане літературною столицею
- 22-23 вересня – фестиваль Comic Con Ukraine в Києві
- Стали відомі нові зіркові хедлайнери «Української пісні 2018», а також десятеро фіналістів відбору
- В Одесі відбудеться XXII міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля»
- У вересні відбудеться міжнародний книжковий фестиваль Book Space у Дніпрі
- У вересні відбудеться Літературний Кураж Базар у Києві
- 6-12 серпня: Міжнародний кінофестиваль Wiz-Art 2018 у Львові
Коментарі
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року