Інфотека - письменники

Кожелянко Василь

Поет, прозаїк, сценарист

Народився 1957 року. Жив на Буковині, працював журналістом і політичним аналітиком. Критики називають його батьком жанру «українська альтернативна історія» або «політичне фентезі».

Вінавтор семи романів у цьому жанрі. Найвідоміші з них — «Дефіляда в Москві», «Конотоп» і «Тероріум». Кожелянко є, також, автором трьох романів у жанрі ретро-історій або історичних реконструкцій («Срібний павук», «Третє поле», «Ефіопська Січ»), найвідоміший з яких — «Срібний павук». 

Василя Кожелянка називають «письменником, який передбачив Помаранчеву революцію та її наслідки». У своєму романі «Тероріум», що вийшов друком 2002 року, письменник передрікав і велелюдні мітинги на Майдані, і «Велику листопадову націонал-демократичну революцію», і вигнання старої влади, і навіть деякі контраверсійні процеси пореволюційного буття у верхівці влади. 

Він також автор кількох поетичних книжок, п’яти п’єс та книжки «Логіка речей» — жорстких реалістичних новел про виживання в умовах сучасного «речового тоталітаризму». 

Твори Кожелянка перекладені фінською та російською мовами.

Переможець Всеукраїнського рейтингу «Книга року» (2000), лауреат премії часопису «Сучаність» (1998) та Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п´єс «Коронація слова» (2005). 

Помер 22 серпня 2008 року.Партнери