Електронна бібліотека/Проза

Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Сідаєш в броню наче у човен...Максим Кривцов
Завантажити

підозри, розмістились у різних номерах.
Я віддався волі сновидінь...
Ранкові газети сповістили, що на військових складах НАТО, вочевидь, через недбалість, зайнялась пожежа. Про що думав Макс, я не знаю. Але у нього були ще старі власні рахунки. Потрібно було сплачувати. Це так, факультативно. Довільна програма...
За моєю ж програмою об одинадцятій, як і домовлялись, ми зустрілись із Наумом на центральній площі старого міста біля ковзанки. Зустрілись як і годиться — обнялися.
Дивно, що тут казати — слов’янська душа. Прощати «на прощення» — надійний засіб. Але я простив Люсьці. Та чи буває прощення вузько направленим? Втім, тут я за призначенням.
— Ну, як тобі Європа, європеєць? Диви, яка дивна ковзанка! І так майже у кожному містечку — традиція: перед католицьким Різдвом на центральній площі «Старого міста» заливати ковзанку на радість дітям та дорослим...
Я спіймав себе на думці, що приємне дружнє белькотіння Наума, та уроки Семеновича навчили мене довіряти більшій гамі почуттів, ніж зазвичай користуються органи слуху і зору. Я, майже за Станіславським, «не вірив». Те, що слова мого візаві є лише засобом і лунають для того, щоб відволікти мене від справжньої мети цієї зустрічі, мені було зрозуміло.
Та що ж. Будемо грати роль чи то пак — виконувати завдання. Втім, про яке завдання йде мова? І генерал Крикун, і полковник Єфімов, відправляючи мене на цю зустріч, достеменно розуміли, що ні про яке чітке завдання не могло бути і мови: йдемо на контакт і діємо за обставинами. Головна установка така: наші візаві займаються вивченням тієї ж проблематики, що і ми — надзвичайних можливостей людини. У якому контексті: створення новітньої психотропної зброї, геополітичні наміри, чи ще чогось? Невідомо. Будемо контактувати — буде шанс зрозуміти це. Ось такий розважливий підхід.
А зараз:
— Так, тут чудово! Дійсно відчувається передноворічний настрій: і ковзанка, і вбрана ялинка. Втім, у нас ялинки теж скрізь, як пам’ятаєш. А от першу передноворічну ковзанку вже відкрили у центрі Львова...
— Добре, добре! Патріот! Я тут уже декілька днів: давай покажу тобі Старе місто!

Рушили... На мить пригадався Суслов із його розповіддю про натхнення, яке виникає при прогулянках старими вуличками Парижу: енергетика натхнення. Звідси до Парижу трохи більше двохсот кілометрів. Архітектура подібна. Не знаю як натхнення, але моя підсвідомість працювала на максимальній потужності. Я не міг помилитись. Саме підсвідомість підказувала, що за нашою милою прогулянкою Старим містом стежила не одна пара очей…
— Захоплює, заворожує..., — відгукнувся я, замість банальних кивків головою на Наумове белькотіння щодо чарів архітектури.
— О, відчуваєш? А знаєш, теоретично можливо перемістити оцю животворящу енергетику у будь-який куточок Землі! Вчені нашої фірми змоделювали цю ситуацію і щодо простору, і щодо часу. Так, так, можна! Цілком реально можна переміщати пірамідальні вихори та переміщатись у просторі й часі! До речі, це і є найбезболісніша боротьба зі старінням: людина повертається фізично у той стан, у якому була 30-40 років тому.
— І що ж вам заважає реалізувати такі проекти?
— «Напівшвидкісний вихор!», — начебто із казочки «Ого!», невідомо звідкіль, за моїм плечем випірнув такий собі інтелігентний дідусь, віком з мого вчителя — Семеновича. Акцент, навіть за однією фразою, видавав, що це колишній австрієць, швейцарець чи німець.
— О, пане Бренере! — привітався Наум. — Дозволь, я тебе представлю: пане Бренере — це мій приятель ще по роботі у часи Радянського Союзу: містер Анісімов, а це пан Бренер: керівник нашої лабораторії.
Пан Бренер був сама вишуканість і впевненість. Я був трохи здивований такою раптовою появою, бо, начебто й чекав чогось, а все одно було враження, що зловив гав. Та хіба це мені вперше?
Мій мозок запрацював швидше ніж комп’ютер: де я це прізвище вже чув? Так-так: генерал Крикун давав мені для ознайомлення доповідь капітана Суслова — і там ішлося про те, що саме Вольф Бренер, що був учнем аненербівця Зігфрида Клайна, перед смертю у 1997 році, зробив сенсаційне повідомлення щодо вивчення у лабораторіях ЦРУ спадку «Аненербе».
— Перепрошую, а чи не є ви родичем Вольфа Бренера, учня Зіфріда Клайна?, — моя атака справила враження вибуху. Принаймні — на Наума. Бо дідусь зніяковів лишень на декілька секунд.
— Так, містере Анісімов. Я Хайнц Бренер, учень Зіфрида Клайна, а відомий вам Вольф Бренер — це мій двоюрідний брат. — Його очі впились у мій погляд: настав мій час тримати удар. Я продовжував відчувати, що пара очей моїх співбесідників — не остання, що слідкує за мною, і, переконаний, для таємних спостерігачів, паузу я витримав із честю і, начебто самовикриття аненербівця Хайнца Бренера не має для мене суттєвого значення, я перейшов до свого запитання:
— І ви тут.
— Так, не випадково. Я приїхав на зустріч з вами, — Бренер, не даючи навіть повністю скласти запитання, продовжив тиск на мою психіку. Та після тренінгів Семеновича, моя

Партнери