
Re: цензії
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
- 12.06.2025|Ігор Зіньчук«Європейський міст» для України
- 07.06.2025|Ігор ЧорнийСни під час пандемії
- 03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськКаміння не мовчить: контур герменевтики
Видавничі новинки
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
- Тетяна Висоцька. «Увага, ти в ефірі!»Книги | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Насіння кмину»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Під Новий рік у книгарнях з´являться "Теплі історії до шоколаду"
28 грудня в тернопільській книгарні "Є" відбудеться презентація книжки письменниці та перекладачки Надійки Гербіш "Теплі історії до шоколаду".
Вона є автором "Теплих історій до кави", які зараз є лідером продажів.
"Це не є продовженням кавових історій. Було би недоречно, бо це закінчені історії. Єдине - лишили частину назви: "Теплі історії до..." - як вказівку на своєрідну жанрова відмінність, оптимістичну літературу. "...історії до кави" були трохи меланхолійні. "... до шоколаду" будуть більш оптимістичними, рок-н-рольними. В них багато натхнення", - розповіла Надійка.
За її словами, книжка умовно ділиться на три частини.
"Перша - це подорожні замальовки, без жодних вигадок, стенографування. Це "шоколадні" міста, у яких я бувала. Сіетл, Берлін, Стамбул, Люблін, Варшава, Лондон шматками теж шоколадний. У цій книзі не буде такої прив´язки до шоколаду, як було з кавою. Інколи шоколад - це просто колір пальта героя. Це не продукт, загорнутий у фольгу, а символ натхнення, хорошого настрою. Друга частина - це короткі новели подібні до "кавових", тільки більш оптимістичні. Наприклад, "Лікарняний шоколад" - це есе про запах в лікарнях. Насправді, там пахне не тільки сумом і медикаментами, а й надією - а з нею і шоколадом.
Третя частина - наслідок мого проекту "Тисяча і одна щаслива намистина". Щоп´ятниці викладала на блозі коротеньку - в одне речення - надихаючу пораду. У книжці їх не 1001, а 101 і вплетені у сюжет невеличкої новели. Ще є кілька різдвяних історій, про Новий рік ні - у мене немає до нього пієтету", - розповіла авторка.
Із 31-го грудня "Теплі історії до шоколаду" будуть у всіх книгарнях "Є".
"Також видавець обіцяє надсилати книжку поштою в міста, де немає книгарні "Є". Треба тільки попросити його на сторінці "Теплих історій..." у Фейсбуці. Думаю, книжку буде приємно читати і чоловікам, і жінкам. Отримувала листи-відгуки про "Теплі історії до кави" і від чоловіків, але дівчат і жінок набагато більше, звісно. Найбільше здивував і порадував священник греко-католицької церкви, який написав, що використовуватиме мої новели в проповідях. Ще дуже сподобався лист від юнака, який написав, що читаючи "Теплі історії..." зрозумів, що вже дуже давно не говорив своїй мамі "я люблю тебе" практичним способом. Встав і помив посуд", - додала вона.
Тетяна ІВАНОЧКО
Коментарі
Останні події
- 29.06.2025|13:28ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
- 26.06.2025|19:06Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
- 26.06.2025|14:27Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва
- 26.06.2025|07:43«Антологія американської поезії 1855–1925»
- 25.06.2025|13:07V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує фокус-тему та нових учасників
- 25.06.2025|12:47Блискучі рішення для життя і роботи: українською побачив світ комікс всесвітньовідомого поведінкового економіста Дена Аріелі
- 25.06.2025|12:31«Основи» готують до друку «Стан людини» Ханни Арендт
- 25.06.2025|11:57Сьомий Тиждень швейцарського кіно відбувається у липні
- 25.06.2025|11:51Видавництво READBERRY перевидало «Чорну раду» Куліша
- 20.06.2025|10:25«На кордоні культур»: до Луцька завітає делегація митців і громадських діячів із Польщі