Re: цензії
- 27.02.2026|Василь КузанМіж "витівкою" і війною
- 26.02.2026|Роман Офіцинський«Моя Галичина» Василя Офіцинського
- 24.02.2026|Тетяна Іванчук, письменницяПартитура життя
- 22.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськТалановиті Броди
- 20.02.2026|Богдан Дячишин, ЛьвівПоет від природи: книга памʼяті
- 19.02.2026|Віктор ВербичЗцілення від синдрому загубленої пам’яті та закон бумеранга
- 18.02.2026|Оксана Дяків, письменниця«Фрактали» Олександра Козинця: про світло Любові й красу Жінки
- 16.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськГукання на сполох
- 07.02.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськМаска щасливої
- 07.02.2026|Ігор Зіньчук«Вербальний космос української літератури»
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
Літературний дайджест
Книжка для любителів історичних трилерів
Андрій Кокотюха. Київські бомби. - Харків: "Фоліо", 2014.
Андрій Кокотюха – один із найбільш надійних письменників сьогодення. Кожна його книга гостросюжетна, розрахована на масового читача і, якщо її дія відбувається в минулому, заторкує цікаві історичні періоди, спадок яких відчувається посьогодні.
У цьогорічному довгому списку Книги року ВВС – два романи Кокотюхи, обидва з яких цілком рекомендую тим, хто любить історичні трилери.
Роман "Київські бомби" - про Київ 1907 року, коли у відповідь на революційні події влада посилила репресії, і своєю чергою радикально налаштовані кола посилили терористичну діяльність.
Дійові особи цього революційного Києва – загартоване підпілля соціалістичного спрямування, новостворене і "зелене" національне угруповання, влада разом із секретними службами; і тлом проходять прості кияни, що потрапляють у заплутані стосунки між ними.
Два підпілля, соціалістичне і українське, знайомляться випадково, при спробі вчинити один і той самий теракт. Контакт зав´язується між Фаїною, учасницею соціалістичної революційної групи, що складається переважно з єврейської молоді, і вигнаним з університету студентом - українським патріотом на прізвисько Полтава, який робить перші кроки в терорі під тиском сестри та її коханця-радикала.
Як складатимуться їхні стосунки між собою та з представниками російської імперської влади? В цьому, власне, і цимес книги.
Кокотюха не боїться складних завдань і не приховує, а навпаки – наголошує на тому, хто з його героїв представник якої етнічної групи і як це впливає на їхні життєві рішення.
Часто в українській літературі такі конфлікти вирішуються примітивно: наші – хороші, не наші – погані.
Кокотюха, хоч і балансує на грані, але досить вдало вирішує ці творчі завдання, знайомлячи читача з досить великою кількістю персонажів, серед яких кожна група має своїх героїв і антигероїв, тож хоч симпатії автора і очевидні, у читача не виникає відчуття, що його примушують думати так чи інакше. Навпаки – складається враження, що розумієш мотивацію кожного з героїв.
Жваві діалоги, добре історичне тло, пристойне знання людської психології – все це робить книги Кокотюхи цікавими і популярними, і "Київські бомби" - один із найкращих його творів.
Коментарі
Останні події
- 24.02.2026|15:53XХVІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Остаточні результати
- 22.02.2026|12:341 березня у Києві відбудеться друга письменницька конференція проекту «Своя полиця»
- 18.02.2026|17:24«Крилатий Лев» оголошує прийом матеріалів на визначення лавреатів 2026 року
- 18.02.2026|17:14Оголошується прийом творів на конкурс імені Івана Чендея 2026 року
- 18.02.2026|16:5428 лютого Мар’яна Савка вперше покаже у Львові концерт-виставу «Таємний чат»
- 16.02.2026|17:46Романтика, таємниці та київські спогади: Як пройшла презентація «Діамантової змійки» у Відні
- 07.02.2026|13:14Українців закликають долучитися до Всесвітнього дня дарування книг
- 28.01.2026|09:39«Театр, ютуб, секс»: у Луцьку презентують книжку Ярослави Кравченко
- 25.01.2026|08:12«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 24.01.2026|08:44«Книжка року’2025»: Парад переможців: Короткі списки номінації «Хрестоматія»
