Re: цензії

12.08.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Полтавська хоку-центричність
07.08.2025|Ігор Чорний
Роки минають за роками…
06.08.2025|Ярослав Поліщук
Снити про щастя
06.08.2025|Валентина Семеняк, письменниця
Час читати Ганзенка
16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Правда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
Антивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
Головна\Події\Книжковий ринок

Події

14.05.2009|12:11|Олександр Гаврош, Ужгород-Київ

АУП повертається до активного життя

Президентом Асоціації українських письменників знову обрано Тараса Федюка.

П’ятий з’їзд Асоціації українських письменників відбувся в Києві без зайвого галасу, хоча питання, які він вирішував були воістину доленосні. І головне з них стояло ребром: зберігати єдину альтернативу Спілки письменників України чи ні?  

Кризу, в яку потрапила АУП на дванадцятий рік свого існування, присутні на з’їзді 25 літераторів з різних регіонів України пояснювали багатьма причинами. Не останньою була і несподівана смерть Президента АУП Ігоря Римарука, яка взагалі обезголовила організацію. До речі, минулого року відійшов у вічність і перший керманич Асоціації українських письменників Юрій Покальчук.  

Тож нині єдиний сущий із трьох Президентів АУП Тарас Федюк і став головним організатором вкрай назрілого зібрання українських письменників. Ідея саморозпуску не знайшла ні в кого підтримки. Зате неодноразово лунали зауваження визначитися: що таке АУП і для чого вона існує? 

Чи це елітарний клуб, який об’єднує добрих письменників, незалежно від стилю, і головною його перевагою є статус «високочолих»? Чи це буде масовіша організація, яка об’єднуватиме тих, кому не до вподоби СПУ з її майновими скандалами та старечо-пенсійними лавами? 

Тарас Федюк зауважив, що АУП зробила чимало. І головне – це переворот у громадській думці, що письменником може називатися не тільки член СПУ. Свідчення цьому – Шевченківські лауреати останніх років, не пов’язані з офіційною Спілкою письменників. Суспільство вже звикло до альтернативної письменницької організації, в лавах якої перебуває двохсот авторів. (В СПУ – близько 1700). 

Одним із яскравих досягнень Асоціації стала поетична серія «Зона Овідія» видавництва «Факт», в якій побачили світ книжки вже 44-х українських поетів. На такий поетичний проект в останні роки не спромігся ніхто. А скільки відбулося фестивалів, презентацій, творчих зустрічей за участю членів АУП в Україні та за кордоном – це важко навіть порахувати! Тож потенціал в організації є, треба тільки скерувати його в потрібне русло. Про що свідчить і  значно вищий авторитет АУПу серед молоді, ніж має НСПУ. 

Одним із найгостріших питань на з’їзді було членство аупівців в Національній Спілці письменників України. Чимало літераторів вимагало від колег визначитися зі своїм статусом. Адже перебування в двох різних письменницьких організаціях є нелогічним. До того ж, воно ставить тих, хто обрав лише АУП, в нерівні умови з «двійкарями». Адже, як кажуть в народі, ласкаве телятко дві корівки ссе. Дискусія з цього питання наразі не закінчено. Чимало може вирішити й перереєстрація членів Асоціації, яку буде проведено найближчим часом.  

Новим-старим Президентом АУПу таємним голосуванням одностайно обрано Тараса Федюка. Віце-Президентами стали Дмитро Стус, Максим Стріха, Юрій Рибачук та Віктор Шило (Кіровоград). Обрано також координаційну раду у складі 14 чоловік, в якій, окрім Києва та Кіровограда, представлені також Львів, Одеса, Вінниця, Чернівці та Ужгород.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

16.08.2025|08:45
«Книжка року’2025». Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Дитяче свято»
15.08.2025|07:22
«Книжка року’2025». Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Обрії»
14.08.2025|15:07
На BestsellerFest Юлія Чернінька презентує трилер «Бестселер у борг»
14.08.2025|14:56
Чесна книга про життя з ДЦП, довіру і дружбу — «Незвичайна історія Бо і Тома» вже українською
14.08.2025|07:27
«Книжка року’2025». Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Минувшина»
13.08.2025|07:46
Книжка року’2025». Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Софія»
12.08.2025|19:17
Коран українською: друге, оновленне видання вічної книги від «Основ»
12.08.2025|19:06
Meridian Czernowitz видає новий пригодницький роман Андрія Любки «Вечір у Стамбулі»
12.08.2025|08:01
«Книжка року’2025». Тиждень книжкової моди: Лідери літа у номінації «Хрестоматія»
12.08.2025|00:47
Манхеттен у сяйві літератури: “Діамантова змійка” у Нью-Йорку


Партнери