Re: цензії
- 15.06.2026|Дана ПінчевськаЦе воює вона. За нашу і вашу свободу
- 12.06.2026|Дана Пінчевська, мистецтвознавецьПутівник мистецькими жанрами: «Живопис...» Катерини Липи
- 10.06.2026|Ігор ЗіньчукЯк знайти шлях до успіху компанії?
- 05.06.2026|Ганна Клименко-СиньоокПеретин - Перехід - Присутність: Містичні лабіринти прозопису Алли Рогашко
- 04.06.2026|Тетяна Качак, докторка філологічних наук, професорка Карпатського національного університету імені Василя Стефаника«Українська ластівка» в культурно-історичному вимірі та міждисциплінарній інтерпретації Лідії Ковалець
- 31.05.2026|Надія ПознякВивільнення пам´яті
- 31.05.2026|Ігор ЧорнийКоли жінці нудно
- 30.05.2026|Віктор Палинський«Війна у лісовій пісні»
- 30.05.2026|Ігор ЗіньчукНова книга поезій Ліни Костенко «Вітер з Марса» – застереження для людства
- 29.05.2026|Василь КузанБезгрішні тексти
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Андрій Курков: «Якщо книжку не презентувати на Форумі, у неї буде дуже коротке і непомітне життя»
Цього року один з найтиражніших українських прозаїків Андрій Курков привозить на Форум видавців до Львова свій «львівський» роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», а ще проведе масу автограф-сесій та розповість про те, що письменникові робити у Facebook.
Форум видавців щиро вдячний Андрієві і за активну участь у наших заходах, і за цікаві відповіді на нашу анкету.
1. Чим відрізняється життя від літератури?
Є люди, в яких життя цікавіше за літературу, але це не означає, що читачами стають тільки ті, хто позбавлений цікавого життя. Взагалі, якщо життя - це будинок, то література займає в ньому вищі поверхи, з вікон яких відкривається набагато цікавіший вид, ніж з першого поверху. Тож мені легше говорити: що спільного між життям і літературою. Але одну відмінність все ж таки дам: у романах фінал любовної історії залежить від автора, а у житті - від героїв цієї історії.
2. Нащо існують літературні фестивалі?
Для соціалізації літератури, літераторів і самого процесу. Фестивалі - це майстер-класи творчого підходу до життя. А авторам вони дають стимул писати далі, вже відчуваючи свого адресата.
3. У чому сенс для українського літератора приїжджати на Форум видавців у Львові?
Це must для кожного, в кого вийшла нова книжка. Бо якщо книжку не презентувати у Львові на Форумі, у неї буде дуже коротке і непомітне життя. По-друге, енергетика форуму лікує душі письменників краще будь-якого екстрасенса. Виникає підсвідома «цехова солідарність», яка дає підстави говорити про українську літературу, як про цільне явище. І - окремо - приїжджати до Львова потрібно регулярно і не тільки під час Форуму, але Форум - це найкращий і найлогічніший привід для письменників навідатись до цього казкового міста.
4. Чи берете Ви автографи, зокрема на книжках? Чиї автографи у Вас є? Як самі почуваєтеся під час автограф-сесії?
Зазвичай я не прошу автографи, але книжок з автографами маю чимало. Зокрема майже всі книги Володимира Сорокіна. Є автографи Олеся Уляненка, Євгенії Кононенко, Марії Матіос, Оксани Забужко, Петера Естерхазі, Андрєя Бітова, Людмили Уліцької, Андрєя Герасімова.
5. Найцікавіша пригода, яка з Вами трапилася на Форумі.
На жаль, пригод зі мною ще на Форумі не траплялось. Мабуть тому, що я мало п´ю.
Програма Андрія Куркова під час Форуму видавців:
12 вересня 16:00 - презентація «Нове життя улюбленим книжкам». Юрко Іздрик, Андрій Курков, Дара Корній (Мирослава Замойська), Григорій Семенчук, Галина Вдовиченко. Соціальна майстерня «Емаус - Оселя».
13 вересня 13:00 - заходи видавництва «Фоліо» в форматі нон-стоп. Презентація книг: Юрій Винничук. «Танго смерті»; Андрій Курков «Львівська гастроль Джимі Хендрікса».
Ратуша. Дворик.
13 вересня 14:00 - заходи видавництва «Фоліо» у форматі нон-стоп. Автограф-сесії: Юрій Винничук, Андрій Курков. Ратуша. Дворик.
13 вересня 14:15 - Круглий стіл: «Facebook- що і як там роблять письменники: досвід перебування письменника в FB». Андрій Курков, Лада Лузіна. Ратуша. Дворик.
14 вересня 11:30 - автограф-сесія: Андрій Курков, Юрій Винничук. Палац Мистецтв.
14 вересня 13:00 - презентація книги «27 регіонів України», автограф-сесія. Наталка Сняданко, Андрій Курков, Андрій Кокотюха, Володимир Єшкілєв, Ірен Роздобудько, Лада Лузіна, Валентин Бадрак, Юрій Винничук, Євген Положій, Тимур Литовченко, Олександр Вільчинський, Любко Дереш , Віталій Шлайфер. Палац мистецтв, хол, 2 поверх.
14 вересня 14:00 - автограф-сесія: Андрій Курков, Юрій Винничук. Палац Мистецтв.
15 вересня 11:30 - автограф-сесія: Андій Курков, Юрій Винничук. Палац Мистецтв.
Підготувала Соломія Береська, «Форум видавців»
Коментарі
Останні події
- 11.06.2026|14:37«Діамантова змійка»: мистецтво паризьких салонів
- 31.05.2026|06:35Стартував прийом заявок на Премію імені Романа Гамади 2026
- 31.05.2026|06:21Українська стрічка «Паляниця» здобула престижну нагороду на американському фестивалі ETHOS Film Awards
- 30.05.2026|15:00Ніна Мюррей – лауреатка премії Drahoman Prize за 2025 рік
- 29.05.2026|07:54Гуцули, цимбали і гори: музикант hOsT представляє сингл-ремікс Hutsuly
- 29.05.2026|07:50«Японські книги дітям України»: велика гуманітарна ініціатива «Ранку» та Shikosha
- 25.05.2026|17:00Внаслідок нічної атаки на Київ пошкоджено будинки письменниць Олени Захарченко та Ірини Цілик
- 23.05.2026|04:17Навколо літератури зібрано 2,5 мільйони гривень для дітей: Артур Дронь провів благодійний вечір у Львові
- 23.05.2026|04:11Нова частина епічної фентезі-саги про Кия об’єднує українську, кельтську та давньогрецьку міфології у власному всесвіті
- 21.05.2026|13:07В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
